Keď ľúbiť, tak úprimne a zo srdca


  • Zdieľaj:
 • 0

Novinka Všetky skvelé miesta je New York Times bestseller, na ktorý už predali filmové práva a hlavnú postavu si zahrá americká herečka Elle Fanning (známa z filmov Kúpili sme ZOO, či Zloba – Kráľovná čiernej mágie, kde si zahrala po boku Angeliny Jolie).

Violet je roztlieskavačka. To je ONA. Po tragickej smrti svojej sestry sa za každý úsmev cíti vinná. Má pocit, že ju zrádza. Dala si ostrihať ofinu, aby sa ňu podobala a tvrdošijne nosí jej okuliare, hoci ju z nich bolia oči. Pri každej príležitosti sa odvoláva na poľahčujúce okolnosti, lebo ešte nie je pripravená.


„To som ja. To je Violet Markeyová. Chúďatko, navždy zmenená Violet s jej poľahčujúcimi okolnosťami. Musíme s ňou zaobchádzať opatrne, pretože je krehká a mohla by sa nám polámať, keby sa od nej očakávalo, že urobí to isté, čo ostatní.“

Theodora trápia depresie. To je ON. Každý deň bojuje s nálepkami, ktoré mu dáva okolie, dokonca i tí najbližší. Náladový Finch. Naštvaný Finch. Nepredvídateľný Finch. Šialený Finch. Nejde však o obyčajné vrtochy tínedžera – zaujíma vôbec niekoho, čo sa s ním naozaj deje?  

Odporúčame prečítať:  Aké je to mať zlomené srdce?

Všetky skvelé miesta

Je dnešok vhodným dňom na smrť? To sa pýtam sám seba, keď ráno vstanem. Na tretej hodine, keď sa snažím udržať oči otvorené, zatiaľ čo si pán Schroeder dookola niečo mrmle. Pri večeri, keď podávam ďalej misu so zelenými fazuľkami. V noci, keď nespím, lebo nad tým neustále premýšľam.“

 

Theodor a Violet sa nepoznajú, až kým sa obaja neocitnú na rímse školskej zvonice, s pohľadom upretým na chodník šesť poschodí pod nimi. Dole sa zhlukujú študenti a škodoradostne pobádajú Fincha, aby skočil. Na výčiny problémového študenta už sú zvyknutí.


Čo tam však robí Violet? Keď dvojica napokon cúvne, na druhý deň sa v školských novinách objaví článok o hrdinke Violet, čo zachránila čudáka Fincha. Nebolo to však naopak? 

 

Finch je novou známosťou uchvátený a Violet presvedčí, aby spolu pracovali na školskom projekte – túlali sa po Indiane a spoznávali jej neobjavené zákutia, všetky skvelé miesta, o ktorých mnohí ani netušia.


Práve tam si uvedomia, že môžu byť sami sebou, zbaviť sa nálepiek, ktoré im dávajú tí, čo ich vôbec nepoznajú. Skrátka môžu byť konečne šťastní. Zdanie však občas klame, najmä ak je smútok priveľký...

 

Tragický milostný príbeh o dvoch zábavných, krehkých a uletených stredoškolákoch rozhodne stojí za prečítanie.“
Entertainment Weekly

 

Odporúčame prečítať:  Dokonalá žena a neznesiteľný chlap?

 


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Magická káva na chudnutie: Stačí, ak do svojej šálky pridáš ďalšie 3 ingrediencie!
Chudnutie

Magická káva na chudnutie: Stačí, ak do svojej šálky pridáš ďalšie 3 ingrediencie!

 • 12
 • 21.10.2021
Päť nenápadných krokov k lepšiemu zdraviu
Zdravie

Päť nenápadných krokov k lepšiemu zdraviu

 • 8
 • 27.09.2021
Krvavý výtok po pohlavnom styku – môžu byť príčiny krvácania skutočne vážne?
Pre ženy

Krvavý výtok po pohlavnom styku – môžu byť príčiny krvácania skutočne vážne?

 • 1
 • 11.11.2021
TOPlist