Kúpeľný pohárik Nectarium v nových farbách

Kúpeľný pohárik Nectarium v nových farbách
  • 26.04.2017
  • PR článok

Symbolom minulej sezóny v Luhačoviciach sa stal kúpeľný pohárik Nectarium - jednoduchý, biely, s netypicky vsadenou slamkou. Adele Chorej, autorke a víťazke dizajnérskej súťaže, ktorú vyhlásila akciová spoločnosť Kúpele (Lázně) Luhačovice, sa v ňom najlepšie podarilo prepojiť tradície s modernými trendmi.

Záujem o neho bol veľký. Preto na tohtoročnú sezónu pripravila akciová spoločnosť aj nové farebné varianty, ktoré sa začnú ponúkať už v polovici mája počas slávnostného Otvárania prameňov. Informuje o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a.s.

Odporúčame prečítať: Veľký prehľad olejov - na čo a ako ich správne používať v kuchyni!

Kúpeľný pohárik Nectarium v nových farbách

Zdroj: Shutterstock®

Kúpeľný pohárik Nectarium

Základné prevedenie z vysoko kvalitného porcelánu v čisto bielej farbe s označením Pure Line sa rozširuje o dvojicu pohárikov z exkluzívneho radu Decor Line. Na povrchovú úpravu bola použitá bezfarebná a kobaltovomodrá glazúra s jemným zlatým zdobením. Inšpiráciou pre ďalšiu novinku bola životodarná voda. Na prvý pohárik z nového radu Color Line bola preto zvolená upokojujúca svetlomodrá farba. Na každom z nich môžete vidieť dotyk ľudskej ruky a cítiť vysoký rešpekt k tomuto ušľachtilému materiálu. Časovo najnáročnejšia je výroba kobaltových pohárikov z radu Decor Line. Celé telo pohárika vyrobené z bielej porcelánovej hmoty sa najprv vypáli pri teplote 980 stupňov Celzia (°C). Do polotovaru sa rýchlo naleje glazúra, ktorá sa okamžite vyleje. Vďaka nasiakavosti materiálu sa na povrchu vytvorí vrstvička glazúry. Pohárik sa následne ponorí až po okraj do kobaltom sfarbenej glazúry a potom sa znovu vypáli na 1 380 °C. Následne sa ručne dekoruje ušľachtilým 10% matným zlatom a ešte raz sa vypáli na 760 °C,“ hovorí J. Dědek.

Odporúčame prečítať: Petržlenová vňať nepatrí iba do polievky! 3 tipy ako ju využiť inak

Kúpeľný pohárik Nectarium v nových farbách

Zdroj: Shutterstock®

Upresňuje, že výrobcom Nectaria je rodinná manufaktúra Queens Crown z mestečka Chodov pri Karlových Varoch. Výnimočné postavenie na trhu si udržuje výrobou historických replík, tradičným ručných spracovaním a používaním surovín výhradne českého pôvodu. Prevažná väčšina produkcie sa vyváža do celého sveta od Ruska cez Izrael až po Kanadu a Nový Zéland. Najdrahšie ručne dekorované výrobky vlastní aj jordánska princezná alebo prezident Kazachstanu.

Bližšie informácie na www.lazneluhacovice.cz.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Kelemenová 27.04.17 07:05

SK
karma
86.00

ja sa musím zasmiať.... mne pripadá pohárik taký srandovný

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 27.04.17 08:16

SK
karma
114.00

určite by bolo fajn ho mať doma ako spomienku ...

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 27.04.17 12:35

MM
karma
100.00

je taký iný, ale zaujímavý, nezvyk

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní