Láska na diaľku

Láska na diaľku
 • 24.11.2013
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 4

Aj to sa stáva. Láska vie byť pekne komplikovaná, aj bez toho, aby ste jeden druhého nevideli trebárs aj celých šesť mesiacov.

Čo však robiť v prípade, ak to medzi vami zaiskrilo a obaja ste sa rozhodli vyskúšať vzťah napriek kilometrom, ktoré vás rozdeľujú?

Mnohí ľudia láske na diaľku nedôverujú. Buď s ňou majú zlé skúsenosti, alebo jej jednoducho neveria. Nájdu sa však aj takí, ktorí to riskli a funguje im to viac menej bezproblémovo. Výhody napríklad vidia v tom, že je len minimálna šanca tzv. ponorkovej choroby. Tiež nemajú čas a priestor sa pohádať na maličkostiach, ako sa to stáva párom, ktoré spolu žijú dennodenne. Tvrdia, že sú si o to vzácnejší a cennejší, a výhody vidia aj v tom, že vášeň si dokážu udržať omnoho dlhšie, ako páry, ktoré sa majú na očiach permanentne.

Vytvoriť však ideálny pár, keď je vaším najčastejším spôsobom komunikácie mobil, Facebook, Skype, či email, nie je jednoduché.

Ak ste sa v takomto vzťahu ocitli a hľadáte rady, ponúkame vám pár tipov, ako dať láske na diaľku šancu.

laska

Zdroj: Shutterstock®

Základom je dôvera. Obzvlášť vo vzťahu, kedy spolu trávite minimu spoločných nocí. Nepodliehajte svojej fantázii, nedajte na klebety a vyhýbajte sa paranoidným myšlienkam. Čo sa má prevaliť sa prevalí, a vždy v ten správny čas. Preto nevytvárajte hororové situácie a radšej svojmu milému verte. Lebo prehnaná žiarlivosť láske nepomáha.

Ďalším podstatným bodom je naučiť sa robiť kompromisy. Obaja máte vlastné svety, aby toho nebolo málo, ešte aj pekne oddelené diaľkou. Spoznávajte ten jeho a vpúšťajte ho do svojho. Netlačte pri zásadných rozhodnutiach a pokiaľ si nie ste isté nenechajte sa do ničoho dotlačiť ani vy. Úspechom je zlatá stredná cesta.

laska na dialku

Zdroj: Shutterstock®

Kam smerujete? Ak má mať váš vzťah na diaľku dlhodobý charakter, potrebné je ujasniť si hneď v úvode, či máte vôbec spoločné ciele. Tým, že sa vídate občasne, môžete v rámci internetových vyznaní prehliadnuť, že váš milovaný vlastne netúži po svadbe a už tobôž nie po dieťati. Vo vzťahoch, kedy sa dvaja vidia takmer každý deň sa tieto otázky zvyknú objasniť hneď v prvých mesiacoch.

Pravidelne komunikujte. Vzťah musí byť aj o komunikácii. Čím je jej viac, tým lepšie. Rozoberajte aj bežné veci ako sú nákupy, či starosti v práci. Pokiaľ sa zníži intenzita vašej komunikácie, neveští to nič dobré. Hlasom, jeho znením, môžete dať svojmu partnerovi oveľa viac, než len informácie o svojich. V hlase je totiž počuť úsmev, hnev aj smútok.

Zdroj foto: www.wallike.com, www.wallpapersus.com, www.news.com.au,

  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Jana Komadová 19.01.14 13:18

JK
karma
100.00

určite je to veľmi zložité udržať si takýto vzťah a má to vôbec zmysel

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 05.02.14 21:31

BS
karma
100.00

Poznám dosť prípadov, kde práve diaľka zohrala svoju úlohu:))

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 01.11.14 16:46

MR
karma
-1.00

poznám jeden vzťah ktorý to zvládol aj napriek km

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 21.05.20 07:31

KS
karma
133.00

My s priateľom sme takto na diaľku fungovali skoro dva roky, bolo to veľmi ťažké, pretože častejšie prichádzali hádky. Teraz sme už konečne spolu, ale bola to dobrá previerka vzťahu, teraz už aspoň viem, že vzťah, ktorý vydrží aj diaľku, už vydrží všetko :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní