Leto na chate: Aké čaro ukrýva?

Leto na chate: Aké čaro ukrýva?
 • 25.07.2013
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 4

Dovolenkovať sa dá rôzne. Niekto radšej počas letných horúčav uteká na hory, inému nevadia ešte vyššie teploty i pri mori a všetci ostatní, ktorí si nemôžu či už z finančných alebo časových dôvodov nájsť čas ani na jednu z prvých dvoch možností, využívajú k letnému oddychu aspoň pár víkendov či zopár pracne naškrabaných dní. Čo v takom prípade? Ako si užiť leto?

Čo tak stráviť leto na chate?

Ak ľutujete, ba priam nariekate, že toto leto ste sa nikam ešte nedostali, poobzerajte sa po príležitostiach, ktoré vám ponúka vaše najbližšie okolie. Ideálnym kompromisom pri plánovaní lacnej, krátkej, ale za to príjemnej dovolenky je zájsť na chatu. Tiché prostredie, správni ľudia vôkol seba a záhradka k dispozícii. Možno nejaký ten nafukovací bazén, lehátko a drink do ruky. Pohoda ako vyšitá! Pokiaľ relax na chate dôverne poznáte a už dlhšiu dobu sa pohrávate s myšlienkou zabezpečiť si takýto domček na stráni, do pozornosti vám dávame zruby. Pre inšpiráciu získajte čo najviac informácii o zruboch TU.

Odporúčame: TOP izbové rastliny väčších rozmerov: Tieto budú pýchou tvojej domácnosti!

dovolenka na chate

Zdroj: Shutterstock®

Ak už takúto svoju vysnenú chatku máte a práve ste v štádiu jej zariaďovania, blahoželáme vám! Pri výbere vhodného nábytku do chaty by ste mali myslieť na viacero vecí. Zariadenie by malo byť účelové a zodpovedať, samozrejme, vašim požiadavkám. Väčšina ľudí uprednostňuje do svojho víkendového domčeka vidiecky štýl, hlavne prírodné materiály ako je drevo a prírodné látky. Tie oku v naturálnom prostredí viac lahodia a zároveň so svojím okolím lepšie korešpondujú. Prehnaný luxus vo vašom chatovom domčeku môže na dôvažok lákať zlodejov, prípadne zbytočne zamrzieť, ak dôjde k jeho poškodeniu. Pokiaľ si ale na kvalitných materiáloch a exkluzivite potrpíte, nie je na tom nič zlé. Nový nábytok, ako aj doplnky, by ste ale mali vyberať s rozvahou. Vzácny porcelán na chate, kde sa zvyknú usporadúvať rodinné oslavy či bujaré párty by asi dvakrát v bezpečí nebol. Ak ste skôr romantičky a chata má byť len vašim hniezdočkom lásky, prečo nie.

vlastná chata

Zdroj: Shutterstock®

Do väčšiny chát si ľudia nezvyknú dávať koberce. Chodieva sa predsa neustále von a dnu a sem a tam, preto by ste zainvestovať mali určite do kvalitných podláh. Tie plávajúce ale radšej vynechajte, obzvlášť, ak sa vaša chatka nachádza v blízkosti nejakej vody. Povodne dokážu narobiť poriadne materiálne škody a pekelne zabolieť. Čo sa osvetlenia týka, sviečky a krb sú síce romantické, no využiť by ste mali aj taký drobný výdobytok doby – elektrinu. Široký výber svietidiel vhodných do akéhokoľvek interiéru nájdete aj na profisvitidla.cz.

Ostatné doplnky od vázičiek, cez kuchynský riad, záclony či obrazy už dolaďte do štýlu, v ktorom sa nesie samotný duch vašej chatky. Pre prípad väčších návštev by ste v bielizníku mali mať vždy nachystané ale tiež zopár uterákov či pár kusov posteľnej bielizne. Pevné a dokonca aj nepremokavé plachty, vankúše, paplóny aj prehozy ponúka aj spoločnosť EMI. Chata je ako vaše druhé bývanie, a preto myšlienka, že to podstatné si na ňu z domu vždy prinesiete, vám dlho nevydrží. Pripravte sa preto na to, že zo všetkého potrebujete minimálne dva kusy.

Odporúčame: Vegánska grilovačka: Zistite, ako chutne grilujú vegáni!


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Alžbeta Jacková 25.07.13 21:52

AJ
karma
-1.00

najlepší relax cez leto= jednoznačne chatovanie :)) oddych ako vyšity...

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 06.03.14 21:10

JK
karma
100.00

memám chatu no rodinný dom a relaxovať sa dá aj tam už aby bolo leto

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 31.12.20 08:44

KS
karma
133.00

Mať tak raz vlastnú chatku niekde na samote ďaleko od civilizácie :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

TEST: Hydratačná starostlivosť Beauty Royal od Bernard Cassière
Pleťová kozmetika

TEST: Hydratačná starostlivosť Beauty Royal od Bernard Cassière

 • 0
 • 22.12.2022
TEST: Organické maslá Alteya Organics – bambucké, kakaové, kokosové a mangové
Telová kozmetika

TEST: Organické maslá Alteya Organics – bambucké, kakaové, kokosové a mangové

 • 2
 • 03.11.2022
VIDEO: Novinky od FOREO – s čím prichádza FOREO Luna 4, Luna 4 Mini a Luna 4 Go?
Elektronika

VIDEO: Novinky od FOREO – s čím prichádza FOREO Luna 4, Luna 4 Mini a Luna 4 Go?

 • 1
 • 11.12.2022