Majstrovský Nicholas Sparks


Nicholas Sparks má na konte viacero svetových bestsellerov, osem z nich bolo sfilmovaných (Posledná pieseň, Šťastlivec, Drahý John, Noci v Rodhante, Správa vo fľaši...). Doteraz predal vyše 85 miliónov kníh a patrí k najobľúbenejším rozprávačom na svete. 12 jeho románov sa dostalo na prvé miesto v prestížnom rebríčku The New York Times.

Teraz v duchu svojich najväčších hitov ako Zápisník jednej lásky, Správa vo fľaši, či Noci v Rodanthe, prichádza opäť s pozoruhodným príbehom dvoch párov, ktorých životy sa pretínajú hlbokým a prekvapivým spôsobom. 

Najdlhšia cesta rozpráva príbeh dvoch párov.


Deväťdesiatjedenročný Ira Levinson je ťažko chorý a osamelý. Po dopravnej nehode uviazne bez pomoci na odľahlom cestnom násype. S početnými zraneniami sa usiluje ostať pri vedomí a v tomto stave sa mu na vedľajšom sedadle odrazu pred očami zhmotní nejasný obraz ženy.

najdlhšia cesta nicholas sparks

Je to jeho milovaná manželka Ruth, ktorá zomrela pred deviatimi rokmi. Ruth mu rozpráva príbehy, ktoré sú spomienkami na to, čo spolu prežili – na to, ako sa zoznámili, na vzácne obrazy, ktoré dlhé roky zbierali, na temné obdobie druhej svetovej vojny, ktorá poznačila životy oboch rodín.


Nalieha na Iru, aby sa nevzdal a ostal pri vedomí. Ira vie, že Ruth nemôže byť v aute, ale upína sa na jej slová a vlastné spomienky, znovu prežíva zármutok aj každodenné radosti manželstva.

 

„Vo svete príbehov o láske je Nicholas Sparks jeden z nesporných kráľov.“
Star Magazine

 

O niekoľko kilometrov ďalej sa na miestnom býčom rodeu mení život študentky posledného ročníka univerzity Wake Forest. Sophia Danková sa po nedávnom rozchode zoznámi s mladým kovbojom Lukom. Je úplne iný ako nafúkaní študenti v internáte. Sophia vstupuje s Lukom do sveta, kde každý deň ide o veľa – o prežitie a úspech, o krach a zárobok, dokonca aj o život alebo smrť.


Keď sa mladí ľudia do seba zamilujú, Sophia zrazu zisťuje, že si svoju budúcnosť predstavuje celkom inak. Je to budúcnosť, v ktorej má Luke silu zmeniť jej plány... ak tú budúcnosť nezničí to, čo pred ňou Luke tají.

 

Tieto dve dvojice majú len málo spoločné, delia ich od seba roky a skúsenosti. A predsa sa ich životy dojemne pretnú, aby nám pripomenuli, že aj tie najťažšie rozhodnutia nás môžu priviesť na neobyčajné cesty, ktoré ležia za hranicou zúfalstva a smrti a povedú nás až do najhlbších zákutí nášho srdca.

 

Prečítajte si viac o novinke Nicholasa Sparksa Najdlhšia cesta.

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 21.05.20 08:09

KS
karma
133.00

Jeho knihy nečítam, ale sfilmované diela sú všetky úžasné :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní