Marika Gombitová a jej Úlomky spomienok


Každému sa môže stať, že ho zo dňa na deň zaskočí choroba alebo zranenie a jeho rebríček hodnôt aj sám život sa v okamihu zmenia, tvrdí speváčka Marika Gombitová. Potom záleží na jeho vôli nevzdať sa, ale bojovať, aj keď okolie možno považuje tento boj za vopred prehratý. Stále je tu predsa nádej, a keď človek chce, dokáže zázraky.

Ľudská pamäť je zvláštna. Občas detailne uchová úplné maličkosti a inokedy vymaže hoci aj zásadné udalosti. Na to však ľudská pamäť je a my ľudia sa odlišujeme v tom, že každý má svoj uhol pohľadu.

Spísaním týchto spomienok nepredkladám curriculum vitae, ale ponúkam tie udalosti zo svojho života, ktoré som si v mysli uchovala a o ktoré sa chcem s vami podeliť. Dúfam, že vás táto kniha zaujme,“ odkazuje najpopulárnejšia slovenská speváčka Marika Gombitová. Práve jej vyšla kniha Úlomky spomienok, ktorú pokrstila na koncerte Marika Gombitová a priatelia k jej 60-tym narodeninám. 

Odporúčame tiež: S ním dokážete prekonať všetko

Marika Gombitová Úlomky spomienok

Zdroj: Shutterstock®

Marika odmalička vedela, že sa chce venovať hudbe. Po základnej škole si podala prihlášku na konzervatórium, no neprijali ju. Náhradným riešením bola strojnícka priemyslovka v Košiciach. Hudby sa však nevzdala. „Nebolo to ľahké. Študovala som strojníctvo a popri štúdiu som vystupovala so skupinou Profily,“ skonštatovala Marika. Milovala speváčku Janis Joplin a rada spievala jej piesne.

Odporúčame tiež: Nechajte prírodu, nech vás vylieči!

úlomky spomienok Marika Gombitová

Nikdy sa nevzdávaj!

 

Napriek hendikepu Marika v 80.rokoch žiarila. Po tragickej nehode zostala na vozíčku, no naďalej nahrávala platne, prichádzala s hitmi a s programom Adresa ja, adresa ty koncertovala niekoľkokrát do mesiaca.


Vydala tiež prvú slovenskú hudobnú kazetu a ako prvá slovenská speváčka sa objavila v rakúskej hitparáde Die Grossen Zehn.

 

Na pozvanie Stevieho Wondera si s ním dvakrát zaspievala počas jeho návštevy Bratislavy. „Bol to naozaj nezabudnuteľný zážitok, ktorý vo mne zanechal hlboké stopy. Bola som emóciami doslova preplnená a vznikla z toho pesnička Kam idú ľudia?, ktorú som venovala Steviemu Wonderovi. Neskôr pesnička vyšla na mojom novom, v poradí ôsmom albume, ktorý sa volal rovnako. Bolo na ňom desať pesničiek, sedem som zložila ja, tri gitarista, producent a skladateľ Andrej Šeban. Všetky texty sú od Kamila Peteraja,“ spomína v knihe Úlomky spomienok Marika Gombitová.


 

Koncert a kniha

 

Nedávno vystúpila Marika na koncerte Mekyho Žbirku a minulý týžde mala v Bratislave veľkolepý narodeninový koncert. Keď niekoľkonásobná Zlatá slávica oznámila, že bude mať koncert, potešili sa desaťtisíce jej fanúšikov. Za posledných 12 rokov ponúkla dve nové skladby, takže vidieť naživo ju chceli mnohí. Na veľkom koncerte pokrstila aj svoju knižku Úlomky spomienok.

 

Odporúčame tiež: Musí odhaliť jeho veľké tajomstvo!

 

Marika Gombitová Úlomky spomienok

Zdroj: Shutterstock®

K okrúhlym narodeninám je zablahoželali Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Beata Dubasová, Meky Žbirka, Pali Hammel, Janko Lehotský, Peter Nagy, kapely No Name, či IMT Smile.


A určite ich zaujala aj nová kniha, v ktorej sa Marika Gombitová vyznáva zo svojich snov, opisuje svoje detstvo, hudobnú kariéru a najšťastnejšie obdobie. 

Odporúčame tiež: Posledná možnosť úniku


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní