Miluješ zimné športy? Týchto pomocníkov musíš mať!

Miluješ zimné športy? Týchto pomocníkov musíš mať!

Zimné obdobie okrem čarokrásnych Vianoc so sebou prináša aj ďalšie radovánky. Guľovačka je radostnou idylkou pre všetky deti. Aj keď tento rok je to so snehom akosi striedmejšie. Zimu robí zimou práve sneh, ktorý si k nám nevie nájsť cestu, hoci boli dni, kedy nám nasnežilo, sneh sa veľmi dlho neudržal. To však neplatí na horách. Tie poskytujú široké možnosti vyžitia sa.

Lyžovačka, sánkovačka, či len horská turistika na čerstvom vzduchu so škrípajúcim snehom pod topánkami má svoje čaro. No na druhej strane je zima obdobím, kedy sa stávajú najčastejšie úrazy. Z tohto dôvodu by ste mali mať vo svojej lekárničke top produkty pre všetkých milovníkov zimných športov. 

Neprehliadni: Novinky a súťaž: Vodeodolná riasenka a riasenka na väčší objem rias

lyžovačka

Zdroj: Shutterstock®

Lyžovačka, snoubording a ich nástrahy

Taký laik, ktorý nevie lyžovať si môže myslieť, že lyžovačka nie je žiadna veda. Že sa stačí len spustiť a zísť dole. Možno to tak vyzerá, avšak je potrebné ovládať správne techniky lyžovania či snoubordovania. Hlavne je potrebné byť obozretný a dávať pozor aj na ostatných lyžiarov na svahu. Pri lyžovaní sa však častokrát stáva, že sa odopne lyža, lyžiar nedokáže zastať, alebo jednoducho nešťastne spadne. Nič príjemné! Preto taká lyžovačka môže pri chvíľke nepozornosti skončiť so zlomeninou alebo v lepšom prípade len odreninou či vyvrtnutým členkom. Pri nebezpečenstve úrazu by ste mali mať stále po ruke Allga San Mobil Icespray akut, ktorý pôsobí ako anestetikum, a tak okamžite zmierňuje bolesť pri tupých uzatvorených podvrtnutiach a pomliaždeninách.

sánkovačka

Zdroj: Shutterstock®

Sánkovačka, kĺzačka a malé úrazy

Ktoré dieťa by nezbožňovalo sánkovačku alebo kĺzačku? Asi také nie je. My sme si ako malí tieto zimné aktivity užívali naplno – domov sme sa nevracali skôr, než sme neboli mokrí do poslednej nitky. Každopádne, aj pri sánkovačke môžu vzniknúť modriny či odreniny, a to hlavne vtedy, keď sa nestihne ubrzdiť. Aj takéto zážitky musia byť. Základom však je, mať doma ošetrujúce prípravky, ktoré všetko rýchlo zahoja. A to napríklad aj taký ARNIKAMED gél - tradičný rastlinný liek na zmiernenie modrín, podvrtnutí a lokalizovanej bolesti svalov.

zimná turistika

Zdroj: Shutterstock®

Horská zimná turistika – prečo sa mať na pozore?

Patríte aj vy k rekreačným turistom, ktorí sa nevedia nabažiť tej zimnej romantiky pri strmom stúpaní po praskajúcom snehu, poprípade ľade? Ak teda patríte k takým rekreantom ako my, tak vám je určite jasné, že daň za nečinnosť a následnú náročnú túru je vysoká - áno svalová horúčka, v slangovom žargóne pomenovaná ako „svalovka", dokáže spôsobiť nepríjemnú bolesť a obmedzenia pri chodení. Ale keď máte miesto vo svojej lekárničke, určite si do nej doplňte Allga San Mobil Gel Intensiv. Špeciálny gél na masáž svalov a kĺbov pri svalovej horúčke a námahe. Rovnako odporúčame Allga San pedibell balzam na unavené a boľavé chodidlá, ktorý sa vám bude po náročnej túre náramne hodiť. Tento balzam s osviežujúcou kosodrevinovo-pomarančovou vôňou príjemne uvoľní unavené a boľavé chodidlá, ktoré budú opäť svieže a hebké.

Allga San

Zdroj: Shutterstock®

UPOZORNENIE: Ak sa rozhodnete pre použitie niektorého z týchto produktov, tak majte na pamäti, že sú na vonkajšie použitie. Pred aplikáciou si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a prípadné nežiaduce účinky konzultujte so svojím lekárom alebo lekárnikom. 

Odporúčame: Trápi ťa bolesť kĺbov? Tak v tom prípade ti pomôže toto!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Maxianová 02.02.18 14:05

MM
karma
100.00

ja by som už skôr privítala jar a prácu na záhrade, nie som zimný typ

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 02.02.18 22:54

karma
109.00

Vyrastala som na dedine a ako malá som sa rada sánkovala,boli sme na kopci v jednom kuse.Kedysi bol sneh celú zimu,tak sme si zimné radovánky užili až-až.Teraz mám rada turistiku,ale skôr na jeseň.Už som zažila aj svalovku,nie je to nič príjemné.

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 04.02.18 20:24

SK
karma
114.00

s vnúčatkami, ak je sneh, sa sánkujeme, inak vicej sa venujeme turistike

  • 0
Odpovedať

Ján Komada 27.02.18 13:54

JK
karma
103.00

rád lyžujem

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní