Milý denníček - 5 dôvodov, prečo by ste si ho mali začať viesť

Milý denníček - 5 dôvodov, prečo by ste si ho mali začať viesť
  • 09.02.2016
  • Gabriela Vargová

Každý deň je tvorený hodinami, minútami a sekundami. Tento čas vypĺňa spleť myšlienok, pocitov, nápadov a udalostí. Každá chvíľa je jedinečná a už sa viac nezopakuje v takej podobe, v akej sme ju prežili v danej prítomnosti. Sadnúť si večer pred spaním k stolu, otvoriť nádherný denník, vziať pero a vyspovedať sa? Prečo nie? Veď niekedy človek nedokáže nahlas vysloviť svoje trápenie alebo radosť. A preto je tu denníček.

Berte ho ako nového priateľa. Je spoľahlivý, nič nepovie, nebude sa s vami hádať, vypočuje a počká na vás aj na ďalší deň. Jeho strany sa pomaly, ale isto, naplnia vašou životnou cestou. Denník rozpovie váš príbeh. Ešte stále váhate? Tak pozorne čítajte. Milý denníček si úžasný, pretože...

1. Eliminuješ stres

Sú dni, keď netúžite hovoriť o svojich trápeniach s priateľmi či rodinou. Ak však prostredníctvom pera necháte prúdiť svoje slová, pracujete na riešení. Takýto spôsob vám pomáha čeliť danému problému. Ide o bezpečný priestor, v ktorom vás nebude nikto posudzovať. Je to vynikajúca antistresová terapia. Denník ani zďaleka nemusí byť o tom, čo ste robili počas dňa. Je to vaša voľba, váš tichý priateľ a váš svet. Poézia, citácie, spomienky, úspechy, ťažkosti, je to len a len na vás.

Odporúčame prečítať: Odhaľte vo svojom okolí geopatogénne zóny – časť II.

milý denníček

Zdroj: Shutterstock®

2. Nezabúdaš na dôležité okamihy

Ako sme už spomínali, denník vôbec nemusí byť obmedzený na udalosti, ktoré sa udiali počas dňa. So sebou môžete nosiť malý notebook, do ktorého si budete zapisovať dôležité stretnutia, schôdzky, telefónne čísla, alebo čokoľvek dôležité. Rovnako dobre poslúžia aj mobilné telefóny, no tie sa s vami nepodelia o vaše spomienky, nezabudnuteľné okamihy alebo maličkosti, ktoré vás šokovali, rozplakali či rozosmiali. Zato denník „svedomito čaká“ na každé jedno slovo a vetu, ktorou opíšete tak veľa. Udalosti života.

Odporúčame prečítať: Ako na to... Robiť chyby s gráciou

milý denníček

Zdroj: Shutterstock®

3. Motivuješ ma

Zapisujte si svoje obľúbené citáty, výroky a vety, ktoré vás motivujú. Môžu byť o láske, strate a bolesti, alebo jednoducho o čomkoľvek. Prečítať si ich raz za čas je fajn. Vrátiť sa do minulosti, len tak listovať a vidieť, čím ste kedysi prechádzali a čo ste zažili. Môže byť zaujímavé sledovať, ako sa postupom času menil váš život a osobnosť. Niekedy možno necítite pokrok, no vedením denníčka si uvedomíte, že ste dané veci realizovali a smerujete vpred. Ak na vás príde smutná chvíľka, pestré a šťastné dni, príkladne zaznamenané, vám vyčaria úsmev na tvári.

Odporúčame prečítať: Operácia očí nie je len módny trend: Kedy vám môže zachrániť zrak?

milý denníček

Zdroj: Shutterstock®

4. Nekladieš medze kreativite

Váš denník môže byť viacúčelový. Myšlienky, spomienky, príbehy, čo tak básničky, texty piesní alebo kresbičky? Môžete v sebe odhaliť umeleckú dušu a kresliť, vytvárať umenie, maľovať, skladať piesne alebo písať texty. Nemusíte byť kreatívna osobnosť, jednoducho vyjadrite samú seba akýmkoľvek vášmu srdcu blízkym spôsobom.

Odporúčame prečítať: Victorio&Lucchino - kvetinové aplikácie

milý denníček

Zdroj: Shutterstock®

5. Zdokonaľuješ môj rukopis

Kde sú tie časy, keď si zamilované páry písali listy a čakali niekoľko dní na ich doručenie? Písomnú korešpondenciu dnes nahradili laptopy. Techniku používame v práci, v škole, v domácnosti, jednoducho všade. Písať ručne, to je už rarita. Nepopierame, že ide o rýchly a jednoduchý spôsob, no kde je náš jedinečný rukopis? Pri svojom tajnom priateľovi môžete zabudnúť na ťukanie klávesov a predpísané typy písma. Myšlienky, fantázia, kreativita, jedinečnosť...

Odporúčame prečítať:Hebký dotyk a zdravé nechty

milý denníček

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 09.02.16 07:26

SK
karma
113.00

je to dobra terapia

  • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 09.02.16 14:33

MZ
karma
92.00

denníček som si písala ale je to už dávno :-)

  • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 22.05.16 11:07

ľO
karma
-1.00

tak pustím sa do písania denníčka a zapíšem všetky krásy celého dňa

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní