MMM - Myslel aj na Mnohopočetný Myelóm

MMM - Myslel aj na Mnohopočetný Myelóm

Košický maratón si odbehli aj desiatky lekárov a rodinných príslušníkov pacientov, liečiacich sa na mnohopočetný myelóm. Skupina tak poukázala na prítomnosť ojedinelého ochorenia a podporila projekt včasnej diagnostiky mnohopočetného myelómu v Slovenskej republike.

Svoje víťazstvo si z 91. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) odniesla okrem najrýchlejších bežcov aj skupina v tmavomodrých dresoch. Pod nápisom neziskovej organizácie Slovenská myelómová spoločnosť (SMyS) zabehla symbolické kilometre s jasným cieľom – podporiť svojich najbližších a informovanosť širokú verejnosť o probléme, ktorý predstavuje zriedkavý typ rakoviny vyvierajúci z plazmatických buniek, ktoré sa nachádzajú v kostnej dreni.

Odporúčame prečítať:  Jesenné športy pod holým nebom

beh za Mnohopočetný Myelóm

Zdroj: Shutterstock®

Napriek tomu, že liečba mnohopočetného myelómu za ostatných päť rokov zaznamenala veľký progres, väčšina pacientov musí v priebehu pomerne krátkeho času prijať veľa rozhodnutí, radikálne zasahujúcich do kvality ich života.

Odporúčame prečítať:  Behanie - najobľúbenejší šport

Medzinárodný maratón mieru

Zdroj: Shutterstock®

Cieľom zúčastnenia sa svetového maratónu, rovnako i cieľom neziskovej organizácie SMyS je zvyšovanie informovanosti o mnohopočetnom myelóme, zabezpečovanie rovnakého prístupu k najvyššiemu štandardu liečby, starostlivosti a pomoc pacientom a ich blízkym vyrovnať sa s diagnózou čo najlepšie. Za týmto účelom organizuje tiež pravidelné vzdelávacie podujatia pre lekárov a pacientov, participuje na mnohých výskumných aktivitách a vedie anonymný register pacientov s mnohopočetným myelómom v Slovenskej republike.

Odporúčame prečítať:  Zdravé telo = pekné telo!

beh za Mnohopočetný Myelóm

Zdroj: Shutterstock®

V súčasnosti sa na Slovensku na mnohopočetný myelóm lieči až 600 pacientov.

Zdroj informácií: www.myelom.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní