Moderná žena 21. storočia a jej sny

Moderná žena 21. storočia a jej sny
 • 25.03.2015
 • Marcela Korčeková

  • Zdieľaj:
 • 1

Žijete život svojich snov? A aké sú vlastne sny dnešnej ženy? O čom snívame? Poznáme svoje hodnoty v živote, čo je pre nás dôležité alebo len kĺžeme po povrchu?

Zavrite si oči a predstavte si, že máte zázračnú paličku, ktorá vám umožní splniť si váš sen, máte všetko, čo potrebujete a môžete si splniť po čom v živote túžite.

Máte minútu na to, aby ste povedali „ANO“ svojim vlastným snom a ambíciám. Ak poviete „ANO“, prekročíte tieň vlastného strachu a dovolíte si ísť dopredu. Treba urobiť to po čom vaše srdce plesá a to, čo vám dáva zmysel. Veľa ľudí uviazne vo svojom pohodlí a bezpečí, pretože sa boja povedať ANO niečomu väčšiemu. Keď si ustavične vyberáte bezpečnú hru, život sa stáva monotónny a stereotypný, nemá v sebe tú správnu hĺbku, či príchuť. Môžete byť v živote viac tvorivejší a nadšenejší, keď sa so svetom podelíte o svoj talent a zanietenie.

čo žena chce

Zdroj: Shutterstock®

•  Čo skutočne chcete?

•  Ak by ste chceli žiť svoj život naplno, čo potrebujete urobiť najskôr, akú zmenu?

•  Čo vás energetizuje a čo naopak vám energiu berie?

•  Za čo ste v súčasnej dobe zapálený? Na čo sa tešíte?

•  Ako často sa smejete? Čo môžete urobiť hneď teraz, aby ste sa usmievali?

Tieto a podobné otázky vám môžu pomôcť dopracovať sa k naplnenému životu, radosti a harmónii. Čím viac ľudí vie čo chce, tým lepšie pre nás všetkých. Každý človek je najväčší expert na svoj život. Žiadna univerzálna rada neexistuje.

smiech

Zdroj: Shutterstock®

Keď máte zanietenie a sny, viete, čo chcete a máte akčný plán tak váš úspech je zaručený. Šťastie je pre všetkých, šťastie je sloboda voľby. Na čom najviac záleží je srdce a zanietenie, to nás poháňa dopredu, aby sa naše sny splnili.

Každá z nás má recept na svoje šťastie, ja sa rada s vami podelím o môj recept a čo mne v živote funguje. Definícii šťastia a úspechu je pravdepodobne na svete veľa, mňa osobne zaujala a inšpirovala táto definícia:

“Smiať sa často a veľa, získať rešpekt inteligentných ľudí a náklonnosť detí, získať uznanie čestných kritikov a vydržať zradu falošných priateľov, oceniť krásu, v ostatných nachádzať len to najlepšie, zanechať svet po sebe trochu lepší, je jedno, či to bude zdravé dieťa, kúsok záhrady alebo zachránená spoločenská situácia, vedieť, že jeden jediný život bol znesiteľnejší, pretože ste žili. To všetko znamená, že ste uspeli.” Ralf Waldo Emerson

Krása

Zdroj: Shutterstock®

Keďže téma je moderná žena 21 storočia, myslím si, čo dnes ženy zaujíma a tiež z určitého pohľadu aj trápi je krása.

Všetky chceme byť krásne a každá sme svojím spôsobom krásna, dnes nám však krásu diktuje móda, časopisy, bulvár a rôzne iné média. Na jednu vec však zabúdame a to na vnútorné vyžarovanie, na pocit, ktorý máme zo seba, svojho života, svojho JA.

Teraz sa s vami podelím o jedno tajomstvo. A to tajomstvo krásy a mladosti tak trochu z iného pohľadu. Americká psychologička Barbara Frederickson v knihe „ Positivity“ hovorí, že počas jedného dňa všetci prežívame rôzne emócie, aj pozitívne aj negatívne. Dôležité je uvedomiť si každú negatívnu a ku každej jednej negatívnej si privodiť 3 pozitívne emócie. Ona tomu hovorí tajomstvo krásy 1:3

Žijeme vo svete preplnenom reklamnými spotmi, zázračnými krémami proti vráskam, plastickými operáciami, ale zabúdame, že všetko, čo potrebujeme na šťastný život, nájdeme v sebe. 

šťastie

Zdroj: Shutterstock®

Priznajme si úprimne, že nie vždy sa nám darí žiť život svojich snov. Keď sa na to pozrieme sa na to z iného uhla pohľadu, otázka znie: Čo nás brzdí v uskutočňovaní našich snov? Univerzálna bariéra, ktorá nám stojí v ceste je strach.

Príležitostne môžeme zlyhať a každý z nás zlyhá, ale treba ísť ďalej. Dobrá správa je, že vždy ešte môžete vyhrať. Nebojte sa neúspechov, určite ste v živote veľakrát neuspeli, ale nemusíte si to pamätať. Spadli ste, keď ste sa prvýkrát pokúšali chodiť. A tiež ste sa skoro utopili, keď ste sa prvýkrát pokúšali plávať.

Nebojte sa neúspechov, bojte sa príležitostí, ktoré vám prekĺznu pomedzi prsty, pričom ste sa nepokúsite ich chytiť.

Prezradím vám ešte jednu zaujímavú skutočnosť. Všetci sme predurčení na úspech, v každom z nás je obrovský potenciál, v každom človeku je láska a dobro. Náš úspech a naše šťastie závisí od našej psychiky. 80% je naša psychika a 20% to ostatné. 

šťastné ženy

Zdroj: Shutterstock®

Naše šťastie záleží najviac na tom, čo si o sebe a svete okolo seba myslíme. Záleží len na nás, či budeme šťastní alebo nie. Štúdia vykonaná Harvardskou Obchodnou školou určila 4 faktory úspechu:

 • Informovanosť
 • IQ
 • Zručnosti
 • Postoje

Pričom zistili, že na úspechu každého jedinca sa prvé tri podieľajú spolu 7% a postoje sa na úspechu každého z nás podieľajú 93%.


K týmto a ďalším úvahám ma priviedli vedecké poznatky, moje štúdium psychológie a koučingu, moja vlastná prax a práca s klientkami. Mojou ambíciou je vytvárať stále lepší svet a k tomu slúži moja práca s klientmi. Pri svojom koučovaní pracujem s vlastnou a klientovou kreativitou, smerujem k naplneniu ich snov a želaní, uvoľnením kreatívnych riešení. Chcela som váš všetky inšpirovať ako zlepšiť svoj život, ako načrpať energiu z vlastných zdrojov, ako byť odvážna a žiť život svojich snov. Dúfam, že aspoň niečo sa mi podarilo a vy začnete rozmýšľať o svojich snoch a hľadať si cesty k ich naplneniu.


Mgr. Marcela Korčeková, psychológ/kouč, www.FertilityCoaching.sk


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku
Marcela Korčeková

Marcela Korčeková

- ďalšie články od autora

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 16.05.16 15:21

SK
karma
113.00

dobry clanok, dobre rady

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní