Môj priateľ tučniak


  • Zdieľaj:
 • 1

Vtipný, dojímavý, dobrodružný aj poučný. Taký je príbeh o neobyčajnom priateľstve človeka a tučniaka. Môj priateľ tučniak z pera Toma Michella si získa vaše srdce od prvých strán.

Tom Michell je mladý učiteľ angličtiny, ktorý vo svojej domovine zatúžil spoznať niečo nové, neobyčajné, objaviť čosi netradičné. Vždy ho priťahovala Južná Amerika a už ako dvanásťročný sa začal učiť španielčinu. Keby náhodou...

Jedného dňa našiel v školskej prílohe The Times inzerát: „Internátna škola v Argentíne hľadá...“ Náhoda? Osud?


Tom Michell si zbalil kufre a vyrazil do Argentíny, kde zažil úžasné dobrodružstvo . Napísal o ňom knihu, ktorá sa stala svetovým bestsellerom a teraz vyšla aj v slovenčine.

Odporúčame prečítať tiež:  Láska i smrť prichádzajú nečakane 

Môj priateľ tučniak

Tom začal pracovať v Argentíne, no jedného dňa sa vybral na výlet do susedného Uruguaja, kde sa to všetko začalo. Narazil tam počas výletu na morské pobrežie znečistené ropnou škvrnou a dechtom. A tisíce mŕtvych tučniakov, ktorí to nedokázali prežiť.


V jednej chvíli sa však čosi pohlo. Živý tučniak. Tom ho zachráni, očistí a chce ho vrátiť do mora, kam patrí. Tučniak s tým však nesúhlasí. Vracia sa k nemu...
V tom momente sa začína ich spoločná cesta. 

 

Dúfal som v nemožné a veril som, že ten tučniak prežije, pretože od tej chvíle mal meno a s menom sa dostavila nádej a puto, ktoré malo pretrvať po celý život.“

 

Keď sa Tom vráti do školy s tučniakom (áno, podarí sa mu ho za dramatických okolností previezť aj cez hranice:)), všetci sa o nich dozvedia a Juan Salvador sa dostane do centra pozornosti – bude z neho maskot školského tímu, dôverník domácej, spoluhostiteľ Tomových party a inštruktor plávania.

 

Napriek ťažkým časom perónistickej vlády, hrozivej ekonomike a politickým bojom v Argentíne, Juan Salvador všetkých okolo seba rozveseľuje.

 

Tom Michell dal tučniakovi meno Juan Salvado, alias Salvador, čo znamená zachránený – napokon sa však ukáže, že práve Juan Salvado zachránil Toma Michella.

 

Môj priateľ tučniak je skutočný príbeh. „Vzrušujúce a roztomilé,“ napísal prestížny Publishers Weekly. „Múdre a zábavné rozprávanie, ktoré dopĺňajú milé ilustrácie. Charizmatický príbeh poprepletaný sebapozorovaním, cestovateľskými zážitkami a faktami o tučniakoch, ktoré ste netušili.“

 

Uchvacujúce. Samotný príbeh je taký dojemný, že som nechcel, aby sa skončil.
Naozaj milujem túto knihu.“


Michael Bond, autor svetoznámeho Medvedíka Paddingtona

 

Odporúčame prečítať tiež:   Lahodne s Ellou na každý deň

 


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Erika Špacírová 08.04.16 12:56

karma
93.00

môže to byť naozaj dobrá kniha :)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Obklad stien pre refresh akéhokoľvek priestoru: Trend, ktorý vyzerá dokonalo!
Inšpirácie

Obklad stien pre refresh akéhokoľvek priestoru: Trend, ktorý vyzerá dokonalo!

 • 0
 • 18.03.2022
Najpresvedčivejšie dôvody, prečo vyradiť CUKOR z jedálnička: Toto sa stane už za 7 dní!
Zdravie

Najpresvedčivejšie dôvody, prečo vyradiť CUKOR z jedálnička: Toto sa stane už za 7 dní!

 • 5
 • 31.01.2022
Hľadáte jednoduchý spôsob, ako začať maľovať? Skúste to podľa čísel
Pre ženy

Hľadáte jednoduchý spôsob, ako začať maľovať? Skúste to podľa čísel

 • 0
 • 07.03.2022
TOPlist