Mortina: Séria, pri ktorej umriete od smiechu


  • Zdieľaj:
 • 0

Je originálna, zábavná s perfektnými obrázkami. V slovenčine už vyšli 4 časti série o Mortine. Zabavia sa pri nej dievčatá aj chlapci.

Ak ešte nepoznáte Mortinu, zoznámte sa - je to síce dievčatko, ale je iná ako ostatné: je to dievčatko strašidlo. Spolu s tetou Nebožienkou žijú vo vile Rozvalinke a so svojím psím kamarátom, chrtom albínom, ktorý sa volá Truchlík, tvoria nerozlučnú dvojicu. Mortina by chcela mať rovnako starých kamarátov, s ktorými by sa hrala a zabávala, ale má prísny zákaz ukazovať sa ostatným, lebo by sa jej mohli zľaknúť.

Jedného dňa nastane tá správna príležitosť: sviatok Halloween. Mortina si nemusí ani vymýšľať kostým… Čo sa však stane, keď ostatné deti prídu na to, že žiadnu masku nemá? To sa dozviete v prvej knižke Mortina.

Pozri aj: Víťazky: Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Barbara Cantini - Mortina

Zdroj: bux.sk

Nasledovali ďalšie knižky:

Mortina a protivný bratranec. Jedného dňa príde do ich vily niekoľko detí z dediny, pretože dostali tajomnú pozvánku, zatiaľ čo teta Nebožienka zmizla. Má v tom prsty protivný bratranec Dilbert, ktorý za ňou prišiel na návštevu?

Mortina a prízračný kamarát rozpráva o záhadnom chlapcovi, ktorý sa snaží dostať do ich vily Rozvalinka. No nedarí sa, pretože je pevne odizolovaná. Nedostane sa tam nikto živý ani mŕtvy.  Mortina s Truchlíkom, svojím verným chrtím albínom, hľadá aj ten najmenší detail, aby zistila, odkiaľ ich nový kamarát – prelud prichádza.

A napokon štvrtá knižka série Mortina a Tajomné jazero sa začína na konci školského roka a na začiatku prázdnin. Mortina odchádza do vily Ozdôbky tety Megery pri Tajomnom jazere. Pokojné dni naruší príchod úradníka, ktorý chce dať vilu do dražby. Veď nikto tam nebýva, len práchnivie, je ošarpaná (presne ako sa strašidielkam páči, čo však úradník netuší) a tak treba zakročiť.
Podarí sa Mortine a jej rodine vilu zachrániť?

Čo vymyslia, aby oklamali úradníka?

Odporúčame: Sedem listov na narodeniny... ôsmy už nenapíše

séria Mortina

Zdroj: bux.sk

Séria Mortina je o hľadaní priateľov, o zábave, o inakosti. A o tom, že nikto by nemal byť sám. Nech vyzerá akokoľvek. Nech je akokoľvek mŕtvy. Určite si prídu na svoje deti, ktoré majú rady Rodinu Adamsovcov, alebo Tima Burtona. 

Nezvyčajné prostredie, atmosféra, z ktorej by malo mraziť...ale vy sa bavíte. Milé zápletky a nádherné, detailné ilustrácie. Sériu Mortina preložili do 13-tich jazykov a zaznamenala veľký medzinárodný úspech.


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Značka Balenciaga opäť prekvapila: Cena tašky, ktorá vyzerá ako balík zemiakových lupienkov ťa prekvapí!
Inšpirácie

Značka Balenciaga opäť prekvapila: Cena tašky, ktorá vyzerá ako balík zemiakových lupienkov ťa prekvapí!

 • 1
 • 18.10.2022
Trápi vás svrbenie hlavy? Za problémom môže stáť i týchto 9 príčin
Zdravie

Trápi vás svrbenie hlavy? Za problémom môže stáť i týchto 9 príčin

 • 4
 • 04.12.2022
Nová séria Let’s Dance bude špeciálna a výnimočná! Na parket sa postaví aj paraolympionička! Prekvapenie aj v porote!
Voľný čas

Nová séria Let’s Dance bude špeciálna a výnimočná! Na parket sa postaví aj paraolympionička! Prekvapenie aj v porote!

 • 0
 • 23.01.2023