Múdra a bohatá


Po románe Jedna svadba nestačí prichádza Jane Ashfordová s novou skvostnou regentskou romancou, ktorá poteší dlhoročných priaznivcov a nepochybne jej získa mnohých nových,“ napísal Library Journal.


Jane Ashfordová si získala aj desaťtisíce slovenských fanúšičiek, ktoré sa dočkali – vyšla Múdra a bohatá.

Hlavná hrdinka Clare Greenoughová je síce mimoriadne bystrá a pôvabná, ale aj chudobná ako kostolná myš. A tak sa celé roky musí uspokojiť s nevďačnou prácou vychovávateľky.

Keď sa nečakane dozvie, že zdedila veľký majetok, je šťastím bez seba. Má to však jeden háčik: kým sa nevydá, jej peniaze bude spravovať chamtivý bratanec Simon. Jediným východiskom je nájsť si vhodného manžela, ochotného pristúpiť na dohodu, že rozhodovanie o financiách prenechá manželke.

Odporúčame prečítať:  Lahodne s Ellou na každý deň

Múdra a bohatá

Jamie postupne odhaľuje svoje tajomstvá i zámer spravovať rodinné financie. Clare je zasa tvrdohlavá a nemieni mu v ničom ustúpiť. A tak sa ich spočiatku idylický vzťah mení na boj...

 

Začítajte sa do novinky Múdra a bohatá:

 

Jamie sa vrátil do Andrewovho bytu neskoro popoludní a našiel tam aj Harryho. Obaja priatelia sedeli pri kozube a zohrievali sa. Bol február a vonku panoval chlad. „Trvalo ti to celú večnosť,“ povedal Andrew. „Čo bolo také naliehavé, že si v tom nečase utekal do mesta? Dúfam, že nemáš zlé správy.“

Jamie odhodil kabát na pohovku a sadol si do voľného kresla. Stále bol trochu mimo. „Môj advokát mi našiel nejakú dedičku,“ povedal.

Obaja priatelia sa vystreli a zvedavo sa naňho zahľadeli.

„Je pripravená vydať sa za človeka bez jediného penny...“

„Si zachránený!“ vykríkol Harry. „Otvor šampanské, Andrew.“

„Ale len za istých podmienok.“

„Akých?“ opýtal sa Andrew.

„Čo to znamená?“ opýtal sa Harry, skôr ako Jamie stihol zareagovať. „Vezmi dedičstvo a utekaj, chlapče. Bože, vari si sa práve za to nemodlil?“

„Harry, prečo nie si niekde na love s tým svojím aristokratickým pôvodom?“ opýtal sa Andrew.

„Lebo mám povinnosti v meste. Nemeň tému.“

„O čo ide?“ opýtal sa Andrew. „Je hrbatá, postihnutá, šialená?“

„Určite je šialená, keď si vybrala Jamieho,“ utrúsil Harry.

Jamie naňho zazrel. „Chce...“ zaváhal. Nejako sa mu nechcelo pred priateľmi priznať pravdu, že tá mladá žena trvá na tom, že bude rozhodovať o svojich peniazoch a on bude musieť podpísať zmluvu, ktorá to zabezpečí. Bolo to trochu ponižujúce. Billingsley ho síce uistil, že nebude musieť drankať od ženy každé penny, čo by chcel minúť. No aj tak... muž má mať kontrolu nad vlastnou domácnosťou. „Podpíšeme zmluvu,“ povedal.

„Predmanželskú zmluvu,“ prikývol Harry, ako keby to bolo prirodzené.

Billingsley povedal Jamiemu, aby pouvažoval, čo chce, aké zdroje potrebuje na obnovu Trehearthu. No nebolo príjemné myslieť na to, keď opraty bude držať v rukách žena.

„Takže by si mohol zachrániť Trehearth?“ opýtal sa Andrew.

To je podstatné. Ak sa mu to podarí, záleží vari na inom? Nie, pomyslel si Jamie. Trehearth je preňho najdôležitejší.

„Je to nejaká hlupaňa?“ opýtal sa Harry.

„Billingsley tvrdí, že nie.“

„Tak o čo potom ide?“

„O nič.“ Jamie zistil, že viac zo seba nedostane. Zmluva bude jeho súkromná záležitosť, nemal by o nej hovoriť pred priateľmi. „Iba som žartoval. Vlastne si ju vezmem len kvôli peniazom a...“

Harry s Andrewom pozreli na Jamieho a potom na seba. Priateľ im pripadal nejaký zúfalý. Dostal sa zrejme do hlbších vôd, v ktorých sa nevedel pohybovať.

„Keby si bol zaľúbený, asi by si o tom ani neuvažoval,“ poznamenal Andrew. „Viem to. Keď som stretol Alice, nemohol som ani pozrieť na inú ženu.“

Harry otvoril ústa, aby utrúsil čosi ironické, ale potom ich zatvoril. Jamie sa tváril príliš vážne.

Jamie vstal a podišiel k príborníku, kde stála fľaša brandy. Otvoril ju a chcel si naliať, no potom zaváhal. Ak má naozaj šancu zachrániť si majetok, už by nemal piť. „Musím sa s ňou stretnúť,“ povedal skôr pre seba ako priateľom. „Akiste sa jej nebudem páčiť a nič z toho nebude.“ Jamie si neveril. Dal sa chytiť do pasce už aj predtým, aby zachránil svoj domov. Ak zlyhá aj toto, je koniec. Radšej si nalial plný pohár.

„Musíš na ňu zapôsobiť svojím šarmom,“ prehodil Harry. „Dám ti niekoľko rád, ak chceš.“

„Ty?“ zhrozil sa Andrew. „Ty ho chceš učiť, ako dvoriť žene...“

„A poslať ju rovno do sokovho náručia,“ zakončil Harry.

Ďalej sa kamarátsky doberali. Jamie chlipkal brandy a vyhutoval, ako očariť ženu, ktorá vie, že mužovi ide len o jej peniaze, a nie o ňu samu. 

 

Odprúčame prečítať:  Zaútočil na jej zlomené srdce

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 16.02.16 17:29

SK
karma
114.00

dobra knizka na dlhsie vecery

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní