Muži a ich ,,užitočnosť“ pri príprave svadby

Muži a ich ,,užitočnosť“ pri príprave svadby
  • 19.02.2017
  • Ján Hamrák

A je to tu, blíži sa váš deň D. Váš drahý sa konečne rozhýbal a požiadal vás o ruku a vy ste povedali áno. Nebolo to síce v Paríži v romantickej kaviarničke pri Seine, ani na vrchole Lomnického štítu. No aspoň že sa konečne po tých rokoch rozhýbal a spravil to. Celá nadšená to oznámite najbližším priateľom, rodine, kolegom...

A logicky sa vrhnete na prípravy svadby. Vaša mužná polovička vám v dobrom rozmare sľúbila, že sa vám do ničoho nebude montovať. Veď v konečnom je to len a len dobre však?

Povedzme si na rovinu že sú to práve ženy, ktoré svadbu riešia podstatne viac ako muži (okrem výnimiek čo potvrdzujú pravidlo). Viac sa zaujímajú o jej plánovanie, viac riešia šaty, výzdobu, miestnosť, zoznam hostí, svadobné menu, koláče, výslužky, program....Ostáva iba vyriešiť otázku, čo pri tom množstve úloh bude riešiť váš vyvolený, a či vôbec dačo.

Odporúčame prečítaťPrečo prestať jesť cukor? Kvôli týmto 4 benefitom

Muži a ich ,,užitočnosť“ pri príprave svadby

Zdroj: Shutterstock®

No potom nastane situácia že idete riešiť prvú vec, o ktorej ste na sto percent presvedčená že to má byť tak a nijako inak. No a chlap sa zrazu celkom nezmyselne zatne a povie nie. Napríklad pri koláčikoch, pri svadobnom menu, či nebodaj pri výbere priestorov na svadobnú hostinu. Stalo sa to aj vám, či nejakej vašej kamarátke? Nezúfajte, určite nie ste jediná. Zažil som páry, ktoré sa na príprave svadby pohádali tak že skoro žiadna nebola. A častokrát kvôli úplne nepodstatným nezmyslom, ako keby to nebolo aj tak jedno a žena to aj tak nevedela lepšiewink.

Odporúčame prečítaťKastília, prastaré srdce hrdého Španielska

Muži a ich ,,užitočnosť“ pri príprave svadby

Zdroj: Shutterstock®

No a práve to je ten problém. Možno sa zdá, že 99 percentám chlapov je svadba a jej organizácia úplne ukradnutá, ale celkom tak to nie je. Paradoxne nech to znie akokoľvek komicky tak aj muži majú o svadbe svoje predstavy. Samozrejme sa najskôr netýkajú kytice, výzdoby stolov a sály, či koláčikov na stole. Chlapi skôr zvyknú riešiť veci ako menu (rozumej alkohol), muziku, prípadne priestory. A sem tam aj celkový rozpočet aby náhodou nedošlo k jeho prekročeniu však?smiley. Dajú sa teda celkom efektívne využiť. Len stačí pripustiť túto alternatívu a vedieť robiť kompromisy. A tie sú pri svadbe predsa nutné z oboch strán.

Odporúčame prečítať: Týchto 6 znakov prezradí, či pijete priveľa kávy!

Muži a ich ,,užitočnosť“ pri príprave svadby

Zdroj: Shutterstock®

Myslím si, že aj muži majú pri organizácii svadby svoje miesto. Nemusia sa cítiť ako kôl v plote. Veď predsa by to malo byť v dobrom aj v zlom, a partneri by sa mali podeliť s radosťami aj starosťami. Preto by dámy mali dopriať svojim mužským polovičkám možnosť podieľať sa na príprave svadby. Možno sa potom od neho po prvých dvoch týždňoch dočkajú vety: vieš čo miláčik mala si pravdu je to otrava, zariaď všetko ako si želášwink.

Odporúčame prečítať: Tipy ako zvládnuť chrípkové obdobie

Muži a ich ,,užitočnosť“ pri príprave svadby

Zdroj: Shutterstock®

 

MÁTE UŽ SVOJ ĎEN D ZA SEBOU?

 

BOLA VÁM VAŠA SILNEJŠIA POLOVIČKA NÁPOMOCNÁ?

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Pavlína Vaksmundská 19.02.17 17:46

PV
karma
113.00

Nemala som ešte svadbu.Myslím si,že by sa mal aj chlap podieľať na prípravách. Ved , ked všetko robíme už dvaja,tak by sme si aj svoj deň D mali pripraviť spolu a hlavne si to poriadne užiť..!!!

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 20.02.17 21:41

SK
karma
114.00

svadobný deň majú za sebou už aj moje dcéry, my rodičia sme sa im do ich predstáv "nemontovali", naši mladí si spoločne všetko vybavovali, aspoň mali zodpovednosť rovnakú obaja, do príprav sme sa radi zapojili vtedy, keď nás o to požiadali, napríklad ako výber svadobných šiat...

  • 0
Odpovedať

Martina Begalova 27.02.17 16:54

MB
karma
108.00

no neviem ale najjednoduchsie je pocut od moza urob ako ty chces...

  • 0
Odpovedať

Kinga Bugárová 27.02.17 22:36

KB
karma
-1.00

dobry clanok

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 26.05.20 06:46

KS
karma
133.00

Svadba nás ešte len čaká a môjmu nastávajúcemu je veľa vecí aj jedno :-) Ale on vybral napríklad kapelu aj pieseň na náš prvý mladomanželský tanec, ale ostatné veci necháva skôr na mňa.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní