Na streche CENTRAL-u vyrástlo detské ihrisko

Na streche CENTRAL-u vyrástlo detské ihrisko
  • 05.08.2014
  • PR článok

Jedinečné detské ihrisko, ktoré sa môže popýšiť prívlastkom najbezpečnejšie, vyrástlo na streche bratislavského CENTRAL-u a ponúka rodinám s deťmi ďalšiu možnosť trávenia voľného času v obchodnom centre.

Multifunkčné ihrisko sa stalo prirodzenou súčasťou strešného parku známeho ako CENTRAL PARK a spĺňa náročné požiadavky detí i mamičiek. Areál pozostáva z herných prvkov a atrakcií pre deti, ktoré využívajú kombináciu rôznych materiálov, ako sú švédska oceľ či severská borovica, čím sa deti počas hry zároveň učia spoznávať ich vlastnosti.

detské ihrisko central

Zdroj: Shutterstock®

Nové detské ihrisko je vďaka použitým materiálom jedným z najbezpečnejších na Slovensku. Dopadový povrch je navrhnutý tak, aby minimalizoval riziko zranenia detí v prípade pádu, a zároveň prepúšťa vodu, čo umožňuje deťom hrať sa prakticky ihneď po daždi. Ihrisko spĺňa najvyššie štandardy európskej normy STN EN 1176 pre herné prvky a STN EN 1177 pre dopadový povrch. Ekologický dopadový povrch šetrí životné prostredie a je z viac ako 80-tich percent vyrobený z recyklovaných materiálov.

detské ihrisko central

Zdroj: Shutterstock®

Jedinečnému dizajnu ihriska dominuje logo CENTRAL-u v tvare srdca. Farebné a hravé 3D modely zvieratiek škandinávskej značky Playtop nenájdete nikde inde na Slovensku. Tieto prvky u detí podporujú kreatívnosť a stimulujú ich k hrám. Vytvárajú zábavné a vzrušujúce prostredie, ktoré rozvíja fantáziu detí, ako aj ich fyzické a spoločenské zručnosti. Veľkosť zvierat vytvára trojrozmerné prostredie, v rámci ktorého sa deti môžu hrať na vrchu zvieraťa, pri ňom alebo okolo neho.

Samozrejmosťou je bezbariérový prístup na plochu ihriska pre detské kočíky a vozíčkárov. Vonkajšie ihrisko je k dispozícii bezplatne a je prístupné počas otváracích hodín CENTRAL-u.

Výroba detkých ihrísk a ich stavba v obchodných centrách, pri čerpacích staniciach, v parkoch a iných verejných priestoroch je stále populárnejšia. A neoceňujú to len deti, ale ja ich rodičia. A ešte viac poteší, že nové ihriská sú nádherné, originálne a naviac dbajú veľmi na bezpečnosť detí, ako aj na životné prostredie.

detské ihrisko central

Zdroj: Shutterstock®

Viac informácií nájdete na www.central.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Jana Komadová 07.08.14 14:58

JK
karma
100.00

jééj to je milé určite sa tam budú všetci dospelí aj ich deti cítiť dobre

  • 0
Odpovedať

Jana Fuchsová 07.08.14 21:05

JF
karma
80.00

Moje deti by bolo za,super.

  • 0
Odpovedať

Dorotka Fuchsová 11.08.14 22:37

DF
karma
-1.00

super, hneď by som tam išla.

  • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 20.08.14 13:14

DS
karma
-1.00

Vyzerá úžasne ;-)

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 17.10.14 16:07

MR
karma
-1.00

asi sen každého dieťaťa

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní