Náhodne grófkou


Sedem dlhých rokov čakala lady Cassandra Monroeová na muža svojich snov napriek tomu, že vedela o jeho plánovaných zásnubách s pochabou sesternicou Penelope. Keby tak mohla zaujať jej miesto!

V sérii historických romancí Hravé nevesty vychádza druhá kniha s názvom Náhodne grófkou a médiá sa opäť rozplývajú, aký zábavný, sexi a romantický príbeh dokázala napísať sympatická Valerie Bowmanová.

Svojej šance sa lady Cassandra chopí vo chvíli, keď si ju jej vysnívaný pomýli s Patience Bunburyovou, fiktívnou kamarátkou, ktorú si sesternica vymyslela, aby sa vyhla spoločenským povinnostiam vrátane stretnutia so svojím nastávajúcim. Obetovala by čokoľvek, aby sa aspoň na chvíľu ocitla po jeho boku, a tak sa pustí do hry s neistým koncom. 


Kapitán Julian Swift po víťazstve nad napoleonskými vojskami pri Waterloo a návrate domov ani trochu netúži po manželskom zväzku, ktorý mu pred rokmi dohodli rodičia. Najmä po tom, keď sa náhodou zoznámi s tajomnou Patience Bunburyovou, krásnou, vtipnou, nezávislou a vášnivou dámou.


V hlave mu však máta aj Cass, mladá priateľka, s ktorou si celé roky na vojne písal a do ktorej sa na diaľku zamiloval. Situácia sa zamotáva a zúfalý Julian dokonca uvažuje o odchode do Francúzska...

Odporúčame tiež: Podviedla ho pri oltári

náhodne grófkou

Cass sa zhlboka nadýchla. Neprezradí im, že Julian plánuje zrušiť svoje zasnúbenie s Pen. Už im vyzvonila, že ľúbi akúsi neznámu ženu, ktorú by osobne najradšej zaškrtila, a to stačí.

Jediné, na čom teraz záleží, je toto: ak Pen jeho city neopätuje a tá druhá žena ľúbi niekoho iného, prečo by som sa o oňho nemohla uchádzať ja?“

Ty ako Patience alebo ty ako Cass?“ spýtala sa Lucy.

Oboje!“ prikývla Cass so širokým úsmevom.

Strašne sa to komplikuje,“ vzdychla si Lucy a poklopkala si prstom po brade.

A prvý raz nie vďaka tebe,“ podotkla Jane a žartom štuchla Lucy do pleca.

Lucy naoko nahnevane zagánila.

Cass sa zhlboka nadýchla. „Kým som si myslela, že Julian splní svoj sľub a ožení sa s Pen, nemohla som na vzťah s ním ani len pomyslieť. No teraz mi nič nestojí v ceste. Nemám najmenšie výčitky svedomia a s radosťou sa o Juliana s tou druhou pobijem.“

Lucy ju chytila za ruku. „Čo zamýšľaš, Cass?“

Cass sa hrdo vzpriamila a zodvihla hlavu. „Akože čo. Budem smelá, ako si ma to vždy učila, Luce.“

Lucy s Jane si vymenili vydesené pohľady.

 

Valerie Bowmanová píše historické ľúbostné romány z obdobia devätnásteho storočia. Čitatelia si ich obľúbili najmä vďaka brilantným dialógom, pútavému príbehu a hrdinkám, ktoré neváhajú vziať osud do vlastných rúk. 

 

Historická romanca Náhodne grófkou je po Nečakane vojvodkyňou druhá časť série ľúbostných príbehov Hravé nevesty

 

Odporúčame tiež: Ako sa dá schudnúť so smoothie?

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 22.06.16 18:30

SK
karma
113.00

nieco dobre na citanie

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 15.07.16 10:00

MZ
karma
-1.00

Opäť ďalšia romantika...:)

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 07.09.16 20:28

JK
karma
100.00

Mám rada romány som knihomolka

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní