Naj(ne)užitočnejšie rady, aké si kedy počula: Zasmej sa s nami!

Naj(ne)užitočnejšie rady, aké si kedy počula: Zasmej sa s nami!
 • 04.07.2020
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 0

My, ľudia, milujeme vychytávky. Ocenia ich najmä tí lenivejší, ale aj tí, ktorí chcú ušetriť čas. Mnohé z nich sú praktické a účinné vecičky, ktoré nám uľahčia vykonávať nutné a nenávidené činnosti rýchlejšie. Nie sú to však vždy svetoborné vynálezy, ktoré si zaslúžia Nobelovu cenu. Veľakrát sú to hlúposti a zbytočnosti, pri ktorých si ťukáme po čele, krútime nad nimi hlavou a premýšľame, ktorý mudrlant toto asi mohol vymyslieť. Možno ste už videli všeličo, myslíme si však, že to, čo sa dočítate v tom článku vás prekvapí a poriadne rozosmeje. Obdivujte absurditu týchto tipov, rád a trikov priamo od majstrov a odborníkov. Radšej sa však nimi inšpirovať nenechajte.

Neprehliadni: Jablkové šupky: 3 tipy, ako ich využiješ vo svoj prospech!

Lampa

Zdroj: pinterest.com

(Ne)urob si sám

Máme radi tzv. DIY, urob si sám, projekty. Je to vynikajúci spôsob, ako využiť staré veci a predmety, ktoré nám zbytočne zaberajú miesto v skriniach a na policiach. Nádoby, zaváracie poháre, rozťahané tričká. A čo s bábikami, z ktorých vaše deti už dávno vyrástli? No, tak v tomto prípade ich zabaľte do škatúľ a nechajte pre svoje vnúčatá alebo podarujte susedovým deťom. Netrhajte im hlavy, nevkladajte do nich žiarovky a nepoužívajte ich ako rozkošnú DIY nočnú lampu do detskej izby. Verte nám, takéhoto skvostu by ste sa i vy naľakali. A nielen v noci.

Šetrenie

Zdroj: pinterest.com

Dobrá rada nad zlato

Je tu niekto, kto nemá rád jedlo? Nemáme teraz na mysli tie školské obedy od drsných pani kuchárok. Všetci si radi doprajeme bohaté raňajky alebo luxusnú večeru v reštaurácií. Naše víkendové nákupy sa niekedy nezmestia do kufra auta a mnohí z nás sa čudujú, kde sa podeli bankovky z peňaženky. Ako na jedle ušetriť? Múdre hlavy prišli na jeden spôsob. Jednoducho prespite celé dopoludnie a vynechajte raňajky. Alebo sa prezlečte do pyžama, umyte si zuby a choďte do postele už popoludní a preskočte večeru. Ten, kto toto vymyslel, určite si musel poriadne dlho lámať hlavu. Táto rada je možno užitočná i pre tých, ktorý sa chcú zbaviť zopár kilogramov navyše. Veď je tu predsa leto!

Pre osamelých

Zdroj: pinterest.com

Pre osamelých

Ak patríte k tým, ktorí sa večer pozerajú na romantický film s Richardom Gerom sami a chýba im pravidelné objatie alebo teplá náruč, máme pre vás jednu skvelú radu. Nie, nemusíte sa registrovať na žiadnej zoznamovacej web stránke ani hneď posielať správu bývalému partnerovi. Vezmite gumenú rukavicu, naplňte ju teplou vodou a vložte si ju do dlane, keď na vás zrazu doľahne samota. Super trik, čo poviete?

Telefón

Zdroj: pinterest.com

Nečakané riešenie

Zdá sa vám, že displej na vašom telefóne je akýsi malý? Nech vám ani nenapadne kupovať nový. Zbytočne vyhodené peniaze! Vložte ho do pohára s vodou a dosiahnete až o dvesto percent zväčšenie obrazovky. Wau! To sa budú čítať články a veselo „četovať" s kamarátkami. 

Počítač

Zdroj: pinterest.com

Počítač a vírus

A viete čo? Nekupujte ani žiadne antivírusové programy či balíčky do vášho počítača. Odkrojte plátok červenej cibule, ktorá obsahuje vitamíny C, D, E, B6, B12 a je zdrojom železa, vápnika, horčíka a iných prospešných látok, a vložte ho do zásobníka na CD, DVD vo vašom počítači. Dokonalá ochrana proti vírusom. No a tí, ktorí máte nové počítače bez DVD mechaniky, máte smolu, kúpte si tie antivírusové programy. 

Selfie palica

Zdroj: pinterest.com

Lacno a jednoducho

Seflie tyče nie sú žiadnou novinkou. Majú ich úplne všetci. Dokonca i váš šesťdesiat ročný strýko. Buďte trochu originálni a vyrobte si sami veľmi praktickú a vkusnú tyč. Čo potrebujete? Iba lepiacu pásku a nožnice. A ďalej postupujte podľa obrázka. Nemusíte sa obmedzovať iba na priesvitnú lepiacu pásku. V obchodoch nájdete rôzne farby a dokonca i vzory. Uvidíte, ako vám bude celá ulica závidieť.

Pozri aj: Caffé Latte v horúcej alebo ľadovej verzii: To najlepšie zo Starbucks


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Aké rôzne využitie má med v jesennom jedálničku? Včelárka radí!
Zdravie

Aké rôzne využitie má med v jesennom jedálničku? Včelárka radí!

 • 1
 • 21.10.2022
Aglaonema – izbovka s rozmanitým vzhľadom vhodná aj do tmavých interiérov
Domácnosť

Aglaonema – izbovka s rozmanitým vzhľadom vhodná aj do tmavých interiérov

 • 1
 • 20.11.2022
Hnedé fľaky na koži – príčinou môže byť melazma. O čo ide?
Pleť

Hnedé fľaky na koži – príčinou môže byť melazma. O čo ide?

 • 1
 • 28.11.2022