Najbrutálnejšie väzenia na svete: Budeš mať zimomriavky!

Najbrutálnejšie väzenia na svete: Budeš mať zimomriavky!
  • 26.11.2019
  • Michaela Kožáková

Väzenie. Čo vám ako prvé napadne? Chladné mreže a tesné putá? Ťažká železná guľa a vyholená hlava? Tvrdá posteľ? Bitky, gangy a väzenské tetovanie? Nekonečné odpykávanie trestu? Spravodlivosť? Alebo domáce väzenie za štvorku z písomky z rovníc? My však máme na mysli niečo horšie. A ešte horšie.

Väzenie a súvislosti spojené s týmto zvláštnym miestom od svojej existencie fascinovali ľudí a prebúdzalo v nich zvedavosť. Alcatraz, jedno z najznámejších väzení na svete, sa stalo predmetom skúmania a štúdií, námetom pre knižný a filmový priemysel. No a mnohí z nás milujú väzenskú tematiku. Nie, nejde len o bujnú fantáziu, dobre premyslené scény a vypredané lístky na premiéru. Na svete skutočne existuje niekoľko naozaj strašných väzení, ktoré bez výčitiek môžeme nazvať peklom na zemi. A nikto z nás by tam nechcel skončiť. A ani najhoršiemu nepriateľovi by sme nepriali stráviť tam jediný deň.

Pozri aj: Najhorší sérioví vrahovia v dejinách: Len pre silné povahy!

väzenie

Zdroj: pinterest.com

Otrava na potkany, 23 hodín denne v cele, mučenie

Väzni si odpykávajú trest za rôzne prehrešky. Krádeže, prepady, ublíženie na zdraví, neplatenie alimentov, brutálne vraždy. V televízii mnohokrát vidíme ohavné činy vrahov, ktorí bez akejkoľvek ľútosti dokážu vziať ľudský život. A vtedy si povieme, že tí by si zaslúžili trest smrti alebo doživotie v tých najhorších podmienkach. 

Viete si predstaviť, že takýchto trestancov kŕmia len chlebom a vodou, aby ich udržali pri živote? V niektorých väzeniach v cele o rozmeroch štyroch metrov štvorcových si svoj trest odpykávajú až traja väzni. Ale to je ešte nič. V zariadení v Rusku väzni trávia denne 23 hodín vo svojej cele. Nepredstaviteľné mučenie, masové znásilňovanie, šírenie AIDS, legalizované zabíjanie, preľudnenie, psychické zrútenie ako dôsledok izolácie, nedostatok hygieny alebo lekárskej starostlivosti – toto je len niekoľko z mnohých podmienok v tých najhorších väzeniach.

Mnohí z väzňov radšej skonzumujú jed na potkany alebo čistiaci prostriedok, aby konečne unikli z nekončiacej nočnej mory. A čo dozorcovia? Tí si vždy nájdu dôvod na kopanec, ponižovanie. Šíriace sa choroby, brutalita, vraždy medzi väzňami, zneužívanie, ťažká práca sú na dennom poriadku. Čo iné si však zaslúžia?

Prezrite si niekoľko najbrutálnejších väzení na svete nižšie v galérii. 

1 z 5

Väznica Petak, Vologda, Rusko

Táto ruská väznica, ležiaca na ostrove v Novozerskom jazere v oblasti Vologda, si vyslúžila prezývku Alcatraz Ruska. Jej účel bol od začiatku jasný – umiestňujú sem tých najhorších ruských vrahov a najnebezpečnejších psychopatov. Žiadne toalety, umývadlá, ale len vedrá so sporadicky menenou vodou. Okrem dvadsaťdva hodín denne trávených v cele, psychického mučenia a drsných dozorcov, ktorí sú tu najväčšími pánmi, väzni majú povolených len dvoch návštevníkov ročne. Jediná túžba väzňov je zomrieť, pretože to, čo z nich ostane, ak sa dostanú von, budú len totálne ľudské trosky a prázdne bytosti. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 26.11.19 06:20

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj nikto z nás by tam nechcel skončiť...

  • 1
Odpovedať

Libuše Šumná 26.11.19 20:44

karma
113.00

jde z toho hrůza, buďme rádi, že nás to mine

  • 1
Odpovedať

Tatiana Kozakova 24.12.19 13:40

TK
karma
-1.00

Človek ani nemá potuchy, že takéto miesta skutočne existujú

  • 2
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní