Naučte sa, ako prostredníctvom meditácie zmeniť svoj život

Naučte sa, ako prostredníctvom meditácie zmeniť svoj život
  • 09.03.2016
  • Gabriela Vargová

Každý sa niekam ponáhľa, no nevedno kam. Rušný a rýchly kolobeh života sa stáva neúprosným ,,diktátorom" a je ťažké venovať pozornosť tak dôležitým veciam, ako sú pocity, porozumenie, hodnota zdravia a sila lásky. Kto vlastne sme? Aká je naša rola v spoločnosti? Emócie a pocity typu hnev, smútok a stres sa stali každodennou a, bohužiaľ, aj úplne normálnou súčasťou našich osobností. Žijeme len raz, preto je načase odstrániť negativizmus a zlo.

Meditáciu si mnoho ľudí spája s náboženstvom, čo však nemusí byť nevyhnutne pravdou. Jej účelom je skúmať alebo rozvíjať správanie, emócie a pocity prostredníctvom ,,preškolenia" našich myslí. Uvedomiť si, kto v skutočnosti som, kam sa chcem dostať, prijať strach, obavy, zlosť a pochopiť svoje túžby a ciele. Vytvoriť si vlastnú cestu za osobným šťastím a zmeniť životný štýl. Prinášame vám 5 spôsobov, ako pomocou meditácie zmeniť svoj život.

1. Sústredenosť a zameriavanie

Meditácia je o prečistení mysle. Sústrediť všetku svoju energiu na konkrétnu vec je ľahšie, než ísť bolestnou cestou a nechať myseľ roztrúsenú na všetky možné strany. Takáto cesta je predovšetkým odrazom našich rušných životov. Zameraním sa na jednu vec a riešením jedného problému po druhom nadobudnete väčšiu kontrolu nad tým, čo sa deje vo vašich životoch. Uvedomíte si svoje ciele, priority a začnete viesť vyrovnanejší život.

Odporúčame prečítaťAko vytrénujeme náš mozog, aby si zamiloval zdravé potraviny?

meditácia zmení život

Zdroj: Shutterstock®

2. Rozvíjanie zdravých návykov

Začnite milovať svoju osobnosť. Analyzujte svoje návyky a životný štýl. Takýmto spôsobom sa dá ľahšie opraviť a zmeniť všetko, čo potrebujete. Dôležité je sebauvedomenie. Dobrým spôsobom ako začať, je pozrieť sa bližšie na konkrétne zvyky, ktoré vám ubližujú fyzicky a následne na tie, ktoré nepriaznivo pôsobia na vašu psychiku. Ide o to, aby ste to mali pod kontrolou. Negatívne emócie a pocity blokujú cestu ku transformácii. Pokúste sa preto zvážiť svoje myšlienky. Ste to, čo si myslíte. Prejsť z negatívneho na pozitívne myslenie je naozaj dôležité.

Odporúčame prečítať: Získajte finančnú samostatnosť v 4 jednoduchých krokoch

meditácia zmení život

Zdroj: Shutterstock®

3. Stop úzkosti, stresu, depresii a hnevu

Jednou z najväčších výhod meditácie je skutočnosť, že podporuje relaxáciu, a tým otvára určitý priestor na premýšľanie a sebapozorovanie. Úzkosť, depresia a hnev patria medzi najhoršie pocity, ktoré môžu značne poškodiť naše duševné zdravie. Ide o symptómy nepokojnej a nevyváženej mysle. Problémom pri zvládaní takéhoto druhu émocii je predovšetkým fakt, že s nimi neustále bojujeme. Učíme sa byť silnými, najlepšími, neomylnými, ale zriedka sa učíme prijímať naše emócie, či už dobré alebo tie zlé. Meditácia sa venuje aj tejto prolematike. Po tom, ako si začnete všímať seba a svoje vnútro, stane sa pre vás jednoduchším pochopiť to, čo cítite. Súčasne vám to pomôže uvolniť sa a získať vytúžený vnútorný pokoj.

Odporúčame prečítať: Žiarivo lesklé vlasy? S týmito prírodnými ingredianciami to nebude problém

meditácia zmení život

Zdroj: Shutterstock®

4. Prijatie skutočnosti

Počúvať názory okolia na vašu osobnosť, nech už sú akékoľvek, je naozaj ťažké, ale pripustiť, že môžu mať dokonca pravdu, je ešte ťažšie. Akceptácia, týkajúca sa našich tiel, chýb, rozhodnutí a mnohých iných vecí nie je vôbec jednoduchá. Často si vytvárame nerealistické očakávania a ak ich nesplníme, trpíme a nedokážeme prijať výsledky. Meditácia vám umožní vnímať sa v skutočnej a neprikrášlenej podobe. Veci budete vidieť jasnejšie, a tým jednoduchšie vytvoríte potrebné zmeny.

Odporúčame prečítať: Extrémne zdravé účinky avokádového jadra!

meditácia zmení život

Zdroj: Shutterstock®

5. Objavte svoju osobnosť

Okrem vnútorného mieru a pokoja získate prostredníctvom meditácie omnoho viac. Budete schopné prijať svoju osobnosť a pochopíte, kto ste. Spôsob myslenia a konania nadobudne prehľadnejšiu podobu s veľkou dávkou lásky. Hlbšie spojenie s vašim vnútrom vám zabezpečí život plný harmónie a mieru.

Odporúčame prečítať: Top tajná ingrediencia, ktorá zaručí ženám krásu

meditácia zmení život

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Soňa Krátka 09.03.16 10:42

SK
karma
114.00

rada by som sa naucila meditovat, dnesna uponahlana doba a stres daju kazdemu zabrat, hlavne ak chceme kazdemu vyhoviet, vsetko robit co najlepsie, rodina, praca, nase okolie

  • 0
Odpovedať

Katarína Janotíková 09.03.16 11:07

KJ
karma
-1.00

Zišlo by sa aj mne meditovať.

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 09.03.16 11:46

karma
93.00

super článok :) je potrebné naučiť sa v tejto dobe na chvíľu vypnúť

  • 0
Odpovedať

Júlia Dominová 09.03.16 20:27

JD
karma
-1.00

Skvelý článok! :)

  • 0
Odpovedať

Alena Ďurechová 11.03.16 00:20

karma
93.00

odporúčam Oshovu dynamickú meditáciu... ale neodporúčam ju robiť, pokiaľ bývate v byte :-D
Hlava neuveriteľne vypla a taký výdatný spánok a vnútornú žiaru, som nemala roky.

  • 0
Odpovedať

Anna Kralovičová 11.03.16 02:32

AK
karma
64.00

Občas by sa každému jednému z nás patrilo na chvíľu vypnúť, meditovať, zhodnotiť svoj život a žiť aspoň o niečo lepšie ako doteraz.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní