Nebojte sa povedať NIE


Prestaňte na všetko hovoriť áno, a skúste povedať nie všetkému, čo vám ubližuje. Manželia Altucherovci ponúkajú novú životnú filozofiu, podľa ktorej je slovo ÁNO príčinou všetkého nešťastia v našich životoch. Neveríte? Čítajte ďalej.

Prečo je knižka Nebojte sa povedať NIE pre vás?


 

Ruku na srdce - koľkokrát ste počuli samých seba povedať áno na nesprávne veci? Či už to boli vyčerpávajúce žiadosti, zlé vzťahy, časovo náročné záväzky?


Koľkokrát ste si želali, aby ste to mohli vziať späť?

Tento svieži, praktický návod vám pomôže získať túto moc a odhaľuje, ako môže správne použité „Nie“ nielen ušetriť váš čas a zbaviť vás problémov, ale môže zachrániť aj váš život.

Na pozadí svojich vlastných príbehov a spätnej väzby od svojich čitateľov a študentov, autori jasne ukazujú, že máte právo povedať nie všetkému, čo vám ubližuje.

Štandardom, ktoré vám už nestačia.
Ľuďom, ktorí vás oberajú o vašu kreativitu a vyjadrenie.
Presvedčeniam, ktoré vášmu skutočnému ja nesedia.

Že o tomto práve viete? Tak prečo ho nevyužívate a často si to uvedomíte, až keď je neskoro? Naučte sa hovoriť NIE a obmedziť ÁNO v nevhodných situáciách. 

Odporúčame prečítať aj: Nový sexi román Jany Benkovej

nebojte sa povedať nie kniha

 „Mal by som povedať nie?“
Je veľmi dôležité položiť si túto otázku. Pretože nie je ťažké hovoriť NIE, kedy sa vám zachce, bez rozmyslu a zraniť tak v situáciách, kedy to nie je potrebné. Podstatné je naučiť sa hovoriť NIE vo chvíľach, ktoré ohrozujú váš čas, oberajú vás zbytočne o energiu, zasahujú do vášho súkromia...
Presne o tom je kniha Nebojte sa povedať NIE.


Začítajte sa do nej, najmä do jej praktickej časti, ktorá ponúka riešenia priamo na váš problém.

 

Prečítajte si úryvok z knihy Nebojte sa povedať NIE:

 

Povedzte NIE stresu
Niekedy potrebujeme odpočinok a primerané hranice. Inokedy potrebujeme robiť menej. Ak zabudneme na to, že máme rytmus a cykly presne tak ako príroda (pretože sme príroda), urýchľujeme veci, prepracúvame sa, pálime sviečku na oboch koncoch a robíme úbohé rozhodnutia v dôsledku vyčerpania.

 

 

Odporúčame prečítať aj: Som zabijak. A mám nový cieľ

 

Toto cvičenie ponúka spôsoby, ako si ochránite svoje vnútorné šťastné miesto, zdroj múdrosti, z ktorého vzchádzajú všetky rozhodnutia.

 

Vyberte si niečo, čo je pre vás veľmi dôležité. Môže to byť čokoľvek: napríklad vaše umenie, pohlavie, vzťah ku komunite, zamestnanie. Spravte si zoznam vecí, ktorým povedať nie, aby ste túto časť svojho života vylepšili.

 

Je napríklad veľmi dôležité udržať si nízku hladinu stresu a tu je päť vecí, ktorým môžete smelo povedať nie pre vyrovnané a uvoľnené dni:

  1. Povedzte nie čomukoľvek, čo prichádza do cesty vašim každodenným praktikám, bez ohľadu na to, ako sa to zdá dôležité.
  2. Povedzte nie čomukoľvek, čo vám bráni každodenne sedieť na chvíľku v tichu.
  3. Nikdy nepozerajte správy v televízii alebo na internete (ste tým, čo mentálne „jete“).
  4. Nerozprávajte sa s ľuďmi, o ktorých viete, že vás nerešpektujú alebo vás zhadzujú.
  5. Nehádajte sa s ľuďmi. Je v poriadku povedať „Máš pravdu“, ak to ušetrí čas a energiu.

 

Premýšľanie o energii v tomto zmysle nám pomôže spoznať, kde potrebujeme nakresliť čiaru a kedy potrebujeme požiadať o pomoc.

 

Prečítajte si ďalší úryvok z novinky Nebojte sa povedať NIE.

 

Odporúčame prečítať aj: Rady ako znížiť vysoký krvný tlak

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 16.05.16 13:33

SK
karma
114.00

mate pravdu, TV noviny su velmi negativne, su tam same sezacie co , kedy sa iba zle stalo - je to iba stres a tomu urcite hovorim - NIE

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní