Ondřej Vetchý vyzýva verejnosť k hlasovaniu v rámci Fondu Magnesia GO

Ondřej Vetchý vyzýva verejnosť k hlasovaniu v rámci Fondu Magnesia GO

Hlasovanie do Fondu Magnesia GO bolo odštartované! Fond Magnesia GO už tretí rok organizujú Karlovarské minerální vody v spolupráci s ambasádorom projektu Ondrejom Vetchým. V minulých ročníkoch boli finalistami napríklad Ján Micka alebo Jiří Prskavec, ktorí si vďaka finančnej podpore od Fondu mohli dovoliť trénovať na naozaj vrcholovej úrovni a dosiahnuť svoj olympijský sen v Riu de Janeiro. Medzi šiestich finalistov tohto ročníka, ktorí boli vybraní z 376 prihlásených, fond rozdelí 1 milión českých korún, čo predstavuje približne 37 008 eur. Teraz je na verejnosti, aby v internetovom hlasovaní určila poradie finalistov, a teda ich výherný príspevok. Každý môže hlasovať pre svojho favorita na oficiálnej webovej stránke www.magnesiago.sk jedenkrát do týždňa až do 20. 11. 2016. Pokiaľ k vášmu hlasovaniu uvediete odpoveď na otázku: ,,Koľko kilogramov vážia dohromady finalisti Fondu Magnesia GO 2016," môžete vyhrať športový pitný režim Magnesia GO na celý rok.

Poslaním Fondu Magnesia GO je podpora nádejných športovcov na ceste za ich športovými snami. Prostriedky, ktoré vďaka Fondu Magnesia GO získajú, im pomôžu nielen v príprave a v športovom rozvoji, ale prinášajú im aj výrazný náskok v náročnej svetovej konkurencii. Princípom projektu je vybrať šesť mladých, nadaných cieľavedomých športovcov a na základe ich umiestnenia môžu vyhrať finančnú odmenu, o ktorej rozhoduje verejnosť prostredníctvom on-line hlasovania. Tohtoročná výherná suma je rovnaká ako minulý rok, 1 milión českých korún. Túto sumu si finalisti rozdelia nasledovne: víťaz hlasovania dostane 350 000 Kč, druhý v poradí 250 000 Kč, tretí 150 000 Kč, štvrtý 100 000 Kč, piaty 80 000 Kč a šiesty 70 000 Kč.

Odporúčame tiež: Privítajte jeseň v čistom a voňavom domove

magnesia go podpora športovcov

Zdroj: Shutterstock®

podpora začínajúcich športovcov

Zdroj: Shutterstock®

Projekt zastrešuje herec a športovec Ondřej Vetchý od jeho vzniku v roku 2014. Za kľúčové faktory úspechu v športe považuje nielen talent, zdravie a potrebné šťastie, ale i vôľu, vytrvalosť a odhodlanie. ,,Práve v tejto tvrdohlavosti, v dobrom slova zmysle, vidím presah do každodenného života a tak isto aj prínos do budúcnosti. Teraz však títo mladí športovci potrebujú podporu verejnosti. Vyberte si na stránke Fondu Magnesia GO svojho favorita a dajte mu hlas. Podporte, prosím, týchto mladých talentovaných športovcov, aby si mohli splniť športové sny a hrdo reprezentovať svoju krajinu, " Ondřej Vetchý vyzýva širokú verejnosť.
 

Na webovej stránke www.magnesiago.sk sú k dispozícii informácie a videá predstavujúce jednotlivých športovcov, ktorí sa vo finále Fondu Magnesia GO 2016 stretnú o priazeň a hlasy verejnosti. Kto sa teda tento rok prebojoval do finále?

  • Moderný päťbojár Marek Grycz je trojnásobným juniorským majstrom Českej republiky. Jeho cieľom pre budúci rok je individuálna medaila z juniorských Majstrovstiev Európy alebo Majstrovstiev sveta a získanie nominácie na preteky dospelých, napríklad na Svetový pohár.

  • Dráhový cyklista Jiří Janošek je dvojnásobným juniorským majstrom sveta a v tomto roku sa stal vicemajstrom Európy v teamšprinte na 1 km s pevným štartom v kategórii do 23 rokov. V budúcom roku sa plánuje získať tak titul majstra Európy.

  • Kanoista Matyáš Lhota sa venuje vodnému slalomu už 9 rokov. Jeho najväčším úspechom je zatiaľ titul juniorského vicemajstra sveta z poľského Krakova, ale budúci rok si brúsi zuby na tú najvyššiu priečku.

  • Ľudmila Maťavková, kapitánka slovenskej reprezentácie do 17 a 19 rokov v ženskom futbale, má za cieľ vyhrať 1. futbalovú ligu, dostať sa do ženskej futbalovej reprezentácie a následne prestúpiť do najkvalitnejších svetových líg.

  • Michaela Pešková je slovenskou juniorskou a dorasteneckou rekordérkou v behu na 400 m cez prekážky. Jej cieľom pre budúci rok je dostať sa na Majstrovstvá Európy do 23 rokov.

  • Triatlonistka Simona Šimůnková tento rok skončila druhá na Majstrovstvách sveta v kategórii junioriek. V budúcom roku ju čaká maturita, ale i tak plánuje usilovne zbierať body zo závodov a umiestniť sa v rebríčku do 20. miesta Európskeho pohára do 23 rokov.

Odporúčame tiež:  10 vecí, na ktoré by Škorpión nemal dopustiť

podpora nádejných športovcov

Zdroj: Shutterstock®

fond magnesia go

Zdroj: Shutterstock®

O Fonde Magnesia GO


Fond Magnesia GO je spoločným projektom Karlovarských minerálních vôd, a.s. a Ondreja Vetchého. Spoločne sa rozhodli rozdeliť 1 000 000 Kč venovaných Karlovarskými minerálními vodami medzi 6 nádejných športovcov. Cieľom nie je nahrádzať bežnú finančnú podporu, ktorú športovci už teraz na základe existujúcej výkonnosti dostávajú.

Podpora Fondu Magnesia GO má byť ocenená impulzom, vďaka ktorému sa talentovaní športovci môžu posunúť na ešte vyššiu športovú úroveň. Ide o povzbudenie a podporu na ceste za športovými cieľmi a snami. Fond Magnesia GO im pomáha získať rozhodujúci náskok v kariére. Suma fondu sa rozdelí podľa výsledkov verejného hlasovania na oficiálnych webových stránkach www.magnesiago.cz, www.magnesiago.sk tak, že víťaz hlasovania dostane 350 000 Kč, v druhý v poradí 250 000 Kč, tretí 150 000 Kč, štvrtý 100 000 Kč, piaty 80 000 Kč a šiesty 70 000 Kč.

Bude vás zaujímať: Jesť alebo nejesť vajíčka?

slovenská bežkyňa

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní