Ples v opere pomáha už 10 rokov: Aj tento rok otvoril pálčivú tému

Ples v opere pomáha už 10 rokov: Aj tento rok otvoril pálčivú tému

  • Zdieľaj:
 • 21
 • 3

Ples v opere každoročne poukazuje na celospoločenské problémy, ktoré si zaslúžia pozornosť širokej verejnosti. Toto významné podujatie už desať rokov nesie prívlastok dobročinné. Príspevky od vzácnych hostí putovali každý rok v plnej výške na naplnenie jeho charitatívneho poslania. Na ostatnom 18. ročníku Plesu v opere podporili hostia jeho dobročinný účel rekordnou sumou 254 620 eur. Ochota pomáhať prostredníctvom tohto významného podujatia pretrváva a Ples v opere sa aj tento rok teší veľkej  pozornosti zo strany svojich podporovateľov.

Ples v opere už desať rokov v našej spoločnosti otvára verejnú diskusiu o témach, ktoré si zasluhujú špeciálnu pozornosť a svojím výťažkom podporuje dôležité oblasti nášho života. „Nesmierne si vážime, že s pomocou hostí a podporovateľov Plesu v opere sa v uplynulých rokoch podarilo na dobročinné účely vyzbierať už takmer 1,8 milióna eur. Vďaka tejto úctyhodnej sume sme mohli podporiť viaceré deficitné oblasti,“ priblížila Andrea Cocherová, riaditeľka Plesu v opere a správkyňa Nadácie Orange. Vyzbierané finančné prostriedky v plnej výške putovali na podporu Detského kardiocentra, pomohli vzniku šiestich perinatologických centier, ktoré sa špecializujú na starostlivosť o predčasne narodené deti a tiež na zlepšenie vybavenia detských kliník anestéziológie a intenzívnej medicíny. Svojou aktivitou Ples v opere významne prispel k tomu, že dnes sa v spoločnosti vie o problematike včasnej intervencie. Túto tému podujatie podporilo z výťažkov svojho 16. a 17. ročníka a taktiež sa zaslúžilo o vznik troch centier včasnej intervencie v Banskej Bystrici, Košiciach a Trenčíne.

Aj v minulom roku na Slovensku otvoril dobročinný Ples v opere dôležitú tému a to vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením. Vďaka vyzbieraným financiám sa pod záštitou Nadácie pre deti Slovenska, okrem iného, spustil projekt Škola inkluzionistov. V rámci projektu sa na 20 vybraných školách otvoril priestor na rozvoj vzdelávania, rešpektujúceho individuálne potreby všetkých detí. Cieľom projektu je, aby boli školy schopné pracovať s rozmanitosťou jednotlivých detí, dokázali prispôsobiť vzdelávacie podmienky ich rôznorodým potrebám a vytvoriť tak v triedach pozitívnu atmosféru spolupráce a prijatia, bez ohľadu na rozdielnosť.

Inšpiruj sa: Ako si vyrobiť jednoduchý adventný veniec? Skús to s nami!

Emília Vášáryová

Zdroj: Shutterstock®

S podporou legendárnej Emílie Vášáryovej

Slovenská herečka, renomovaná pedagogička Emília Vášáryová a členka Čestného plesového výboru, je zároveň od roku 2016 aj ambasádorkou dobročinného poslania. Ako nositeľka a šíriteľka dobročinnej myšlienky plesu pomáha napĺňať jeho charitatívny rozmer. „V živote je dôležité všímať si osudy druhých ľudí, poznať ich každodenné boje a podať im pomocnú ruku. Sú príbehy, ktoré si obzvlášť zasluhujú našu pozornosť a je potrebné o nich v našej spoločnosti hovoriť hlasnejšie. Pomáhať tam, kde je to najviac potrebné, je aj hlavným poslaním Plesu v opere. Som hrdá, že toto významné podujatie už po desiatykrát nesie prívlastok dobročinné a na Slovensku každým rokom otvára dôležité celospoločenské témy,“ povedala Emília Vášáryová.

dobročinný ples v opere

Zdroj: Shutterstock®

Ľudí, ktorí môžu a chcú pomáhať, je na Slovensku stále veľa

Záujem o účasť na Plese v opere prejaví každoročne mnoho osobností Slovenska. Potvrdzuje to aj fakt, že kapacita 19. ročníka je už dva mesiace pred konaním tohto významného podujatia naplnená. Práve dobročinný rozmer je to, čo hostí Plesu spája a motivuje ich k opakovanej účasti. Vďaka pomoci významných osobností z oblasti medicíny, kultúry, vedy, športu, politiky a tretieho sektora a v spolupráci s mimovládnymi neziskovými organizáciami, Koalíciou pre deti Slovensko a Nadáciou pre deti Slovenska, bude dobročinný Ples v opere aj v tomto roku pokračovať v podpore programu inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením.

Neprehliadni: Mladé víno: Vieš, v čom je také unikátne? Ochutnaj ho spolu s nami!


  • Zdieľaj:
 • 21
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 24.11.18 06:52

ĽŠ
karma
100.00

Chvályhodné charitatívne poslanie!

 • 0
Odpovedať

Lucia Valková 24.11.18 13:45

LV
karma
108.00

Keď je to na dobrú vec,je to super.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 17.01.19 22:39

JK
karma
105.00

Pomáhať tam, kde je to najviac potrebné, je ahlavným poslaním Plesu v opere a to je pekné gesto

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

VIDEO: 10-minútová make-up challenge: Súboj Nikol vs Ala!
Pre ženy

VIDEO: 10-minútová make-up challenge: Súboj Nikol vs Ala!

 • 112
 • 4
 • 25.02.2021
Hlavné príčiny vypadávania vlasov: Ako problém účinne riešiť?
Zdravie

Hlavné príčiny vypadávania vlasov: Ako problém účinne riešiť?

 • 106
 • 3
 • 29.01.2021
Nie je po záruke, ale ani čerstvé: Vieš, čo prezradí staré vajce?
Domácnosť

Nie je po záruke, ale ani čerstvé: Vieš, čo prezradí staré vajce?

 • 137
 • 5
 • 07.03.2021
TOPlist