Pobrežie Amalfi ako vysnívaná dovolenka

Pobrežie Amalfi ako vysnívaná dovolenka
  • 23.07.2012
  • Ingrid Maderičová

Malebné zákutie na juhozápade Talianska tvorené malými prímorskými mestečkami s unikátnou atmosférou, bohatou históriou, typickou architektúrou, pravými citrónovníkmi a romantikou vo vzduchu. Také je pobrežie Amalfi, obľúbená destinácia turistov.

Do Neapola sa dostanete pohodlne letecky. Odtiaľ je ideálne použiť na prepravu kompu, ktorá stojí v každom mestečku. Preprava je rýchla, plynulá na rozdiel od autobusovej a pohľad z mora na pobrežie je nezabudnuteľný. 

Zákutie snov

Amalfi je centrum tohto pobrežia. Zaradené medzi 1000 najkrajších miest sveta, ktoré musíte vidieť a nasať miestnu atmosféru. Nádherná prírodná scenéria sa tiahne celým pobrežím a nie nadarmo je zaradená medzi chránené pamiatky UNESCO. Pozdĺž pobrežia nájdete dlhú šnúru miest a dedín. Vstupnou bránou je Vietri sul Mare, známa produkciou keramiky a intenzívnou zelenou farbou okolitých kopcov počas letných mesiacov. Druhým klenotom je Cetara, malá rybárska osada, kde pripravujú tú najlepšiu rybaciu polievku, akú som kedy jedla. Tretím zázrakom je Maiori. Pôvabné mestečko s úzkymi ulicami a impozantným hradom San Nicola de Thoro Plano.

Pokiaľ vás polihovanie na pláži bude nudiť, určite zamierte do morskej jaskyne Grotta dello Smeraldo, kam sa dostane na malých loďkách. 

kam na dovolenku

Zdroj: Shutterstock®

kam na dovolenku s deťmi

Zdroj: Shutterstock®

Positano

Považuje sa za najromantickejšie miesto Amalfského pobrežia. Farebné mestečko vystavané na skalnom brale, z mora pôsobí ako z rozprávky. Pripravte sa na dlhé prechádzky alebo nekonečné schody, ktoré musíte prekonať, ak chcete ísť zdola nahor alebo naopak.

Skoro všade sa podáva grilovaná jahňacina, sladké dezerty a pistáciové krémy, hydina na rozličný spôsob, pestré zeleninové šaláty a fantasticky voňajúce rybacie špeciality. Dostatok hotelov, penziónov, reštaurácií, obchodných a ďalších služieb, k tomu skvelé plážové podmienky, množstvo pamätihodností, to všetko napomáha vytvoriť z Positana sebestačný celok.

Odpadneš: Byť krásna - 10 tipov ako na to ľahko a zadarmo

Najkrajšie pláže Talianska

Zdroj: Shutterstock®

Positano

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Jana Komadová 18.01.14 17:40

JK
karma
100.00

kto by nechcel isť pozrieť a relaxovať na takom krásnom mieste

  • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 27.01.14 19:18

BS
karma
100.00

Nádherná scenéria, určite by som si tam chcela ísť zregenerovať organizmus, oddýchnuť si a nemyslieť na nič.

  • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 07.03.14 15:44

DS
karma
-1.00

Krásne miesto :))

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 10.09.14 16:31

MR
karma
-1.00

zaslúžene patrí medzi 1000 najkrajších miest na svete :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 31.12.20 07:03

KS
karma
133.00

Išla by som aj hneď :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní