Posilnite svoje sebavedomie a motivujte aj kamarátky

Posilnite svoje sebavedomie a motivujte aj kamarátky
  • 12.02.2016
  • Gabriela Vargová

Množstvo mladých a dospievajúcich dievčat túži kráčať v šľapajách celebrít a známych topmodeliek. „Musím byť ako ona, to je to, čo je potrebné urobiť, aby som bola úspešná." Možno tak premýšľa vaša dcéra, priateľka alebo vy sama. Na tom nie je predsa nič zlé, mať svoje idoly a obdivovať ich. Existuje veľký počet hercov, ktorí sa venujú humanitárnej práci alebo predstavujú hrdé feministky, ako napríklad Emma Watson a Angelina Jolie.

My však žijeme v spoločnosti, kde fyzická krása prevyšuje ostatné hodnoty a je považovaná za najdôležitejšiu vec, ktorú môžete vlastniť. Každá žena, bez výnimky každá, by mala ísť príkladom a ukázať, že ženy sú silné, inteligentné a krásne svojím vlastným spôsobom. Prinášame vám niekoľko rád, ktoré môžete urobiť v prospech seba a ostatných žien vo vašom okolí.

Odporúčame prečítať:  Čokoládové dobroty, z ktorých sa nepriberá

posilnite svoje sebavedomie a motivujte kamarátky

Zdroj: Shutterstock®

1. Vzhľad nie je všetko - buďte láskavá ku svojmu telu

Aj napriek tomu, že do nás spoločnosť prostredníctvom médií „tlačí“ určité obrazy a predstavy, vy nemusíte hľadať spôsob, ako byť považovaná za krásnu. Je dôležité milovať svoje vlastné telo a zaobchádzať s ním ako s cenným a hodnotným drahokamom. Musíte sa raz a navždy prestať porovnávať s ostatnými. Ste perfektné už len tým, že existujete. Nepotrebujete vyzerať ako obľúbené celebrity, aby ste sa cítila šťastná a bola si vedomá vlastnej ceny. Pochváľte svoje kamarátky, vyzdvihnite ich inteligenciu, láskavosť, alebo niečo iné, čo však nemá súvis s tým, ako vyzerajú. Je to oveľa cennejšie a napĺňajúce počuť niekoho povedať, že si cení vašu poctivosť a dôveryhodnosť, namiesto slov typu, schudla si a tvoje obočie je dnes výborne upravené.

Odporúčame prečítať: Bylinková kúra: Pre mastnú pokožku s veľkými pórmi a sklonom k akné

posilnite svoje sebavedomie a motivujte kamarátky

Zdroj: Shutterstock®

2. Ženská inteligencia je atraktívna

Už ste počuli vetu typu: „Muži nemajú radi ženy, ktoré sú múdrejšie ako oni?“ Musíme sa zbaviť predstavy, že takéto dámy by mali znížiť svoje ambície len preto, aby potešili ostatných. V prípade, že inteligentná žena prekáža, potom je to ich problém a nie váš. Ak vám niekto hovorí, že vaše úspechy alebo spôsob, akým na sebe pracujete, je zastrašujúci, opýtajte sa dotyčného prečo. Vo väčšine prípadov padne slovíčko „neviem“.  Neexistuje žiadny dôvod, aby ste sa za svoju inteligenciu hanbili, alebo ju nebodaj ukrývali. Inteligencia je atraktívna – nenechajte sa presvedčiť o opaku!

Odporúčame prečítať: Krásne nechty? Zvládnete to aj sama!

posilnite svoje sebavedomie a motivujte kamarátky

Zdroj: Shutterstock®

3. Robte rozhodnutia pre seba

Stres a tlak, ktorý je na nás všetkých vyvíjaný deň čo deň, spôsobuje pokušenie jednoducho sa vzdať. Opýtajte sa seba a svojich kamarátok alebo dcéry, či robia rozhodnutia a skutky preto, aby potešili seba alebo niekoho iného. Je zdravé požiadať iných o radu, ak potrebujete pomoc pri rozhodovaní, ale na konci dňa viete len vy, čo bude pre vás najlepšie. Názory najbližších môžu pomôcť a sú bezpochyby dôležité, no stále to je len a len vaše rozhodnutie. Nasledujte hlas svojho srdca a použite vlastný rozum.

Odporúčame prečítať: Inšpirované prírodou - potvrdené vedou

posilnite svoje sebavedomie a motivujte kamarátky

Zdroj: Shutterstock®

4. Priateľstvo - vec ohromná

Určite to poznáte. Povrchné priateľstvá založené na vzájomnej nedôvere. Mnohí ľudia sa snažia dostať do prítomnosti bohatých, populárnych, krásnych a úspešných ľudí. Neskôr si však väčšina z nich uvedomí, že to nie sú skutoční priatelia. A čo tí vaši? Sú pri vás, keď potrebujete radu či pomoc? Zaujímajú sa o vaše potreby a pocity? Verte nám, nepotrebujete krásnu, bohatú a senzačnú spoločnosť len preto, aby ste aj vy bola na výslní. Stále budete len tieňom, pretože taká spoločnosť nepozná hodnoty ako úprimnosť, dobrosrdečnosť, empatia či vzájomná pomoc. Buďte ,,učiteľkou" svojej mladšej kamarátky alebo dcéry a ukážte im tú správnu cestu. Ste silná, sebavedomá žena, ktorá to má pod kontrolou, a tak pomôžte aj ostatným, vášmu srdcu blízkym dámam a hladko ich preveďte životom.

Odporúčame prečítať: Prečo by ľudia trpiaci úzkosťou mali meditovať?

posilnite svoje sebavedomie a motivujte kamarátky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 12.02.16 18:56

SK
karma
113.00

ak sa budeme mat rady,vsetko okolo pojde lepsie,kazda z nas je jedinecna,ina.Laskavost,slusnost,zdrave sebavedomie,zaujem o toho druheho - to by sme asi mali mat v sebe a vediet s tym narabat.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní