Prečo treba mužovi pred nákupom napísať zoznam

Prečo treba mužovi pred nákupom napísať zoznam
 • 23.10.2016
 • Ján Hamrák

Všetky dôvody by sa dali zhrnúť do jedinej vety. Lebo takmer nikdy nekúpi to čo od neho chcete a čo potrebujete do domácnosti.

No ale predsa len, poďme sa na to pozrieť bližšie. Z tej zábavnejšej stránky. Modelová situácia: nedeľa ráno, v sobotu sa vám ako tak podarilo zrelaxovať z dlhého pracovného týždňa a rozhodli ste sa, že navaríte obed pre celú rodinu. Vymyslíte menu, odhadnete čas na prípravu a varenie. Ak máte deti zarátate do toho času aj tie + vždy sa do toho zamotajú aj nejaké domáce práce, veď to poznáte. Celkom logicky vám vyjde, že ak to máte všetko stihnúť, tak na nákup bude musieť ísť chlap. A to môže byť isté rizikosmiley.

Odporúčame prečítať: Sladké zemiaky batáty - zdroj vlákniny a prevencia rakoviny

Prečo treba mužovi pred nákupom napísať zoznam

Zdroj: Shutterstock®

Z mojich hmlistých pubertálnych spomienok si pamätám svoj prvý veľký samostatný nákup v potravinách bez pozorného dohľadu mojej mamy. A bohužiaľ aj bez nákupného zoznamu. Dôvera vložená na moje bedrá bola viac ako som dokázal zvládnuť...A tak som mal miesto sľúbených čokoládových muffinov bravčové reznelaugh. Nie že by som nebol spokojný, práve naopak. Menej spokojná bola len šéfkuchárka, lebo jej dokonale premyslený plán sa mojou vinou rozsypal ako domček z karát.

Odporúčame prečítať: Rafinovaný cukor – dôvody, pre ktoré ho vyradiť zo svojho života

Odvtedy už prešiel nejaký ten rok a moje nákupy vyzerajú inak. No vždy keď na to nezabudnem, pýtam si doma pred nákupom zoznam. Prečo? Lebo sa poznám, som chlap a pán tvorstva a zoznam síce nepotrebujem, no ak ho nemám vždy kúpim niečo čo nemám a nekúpim čo mám. Muži si stále niekde v kútiku duše myslia, že sú mocní pravekí lovci. Supermarket (okrem barov a diskotéksmiley) je ideálnym miestom kde si to môžu dokázať. Len miesto luku cez plece a oštepu v rukách majú vo vrecku v džínsoch peňaženku a v ruke kreditku. A čo lovili lovci ? No predsa nejaké mäso. Preto aj mužove kroky bez nákupného zoznamu povedú inštinktívne k niečomu takému ako na tejto fotke. 

Prečo treba mužovi pred nákupom napísať zoznam

Zdroj: Shutterstock®

Vy však viete, že mäso je síce fajn, no bolo by dobré aby váš lovec na svojom love lovil hlavne v regáloch ako na fotke nižšie. Predsa len, naši predkovia boli okrem lovcov aj zberači. Aj keď si veľký lovec myslí, že hlodať šalátik je pod jeho úroveň. Povedzme si však na rovinu. Muži a zdravé stravovanie....tak každý desiaty, ak teda vôbecsmiley.

Prečo treba mužovi pred nákupom napísať zoznam

Zdroj: Shutterstock®

Pokiaľ teda chcete aby ste mali na obed čo si želáte vy,  a nie pol kila krkovičky a 40 deká tresky tak mužovi dajte na nákup zoznam. Trebárs aj nasilu, aj keď bude pán tvorstva protestovať, že on si všetko pamätá a zoznam mu netreba. Častokrát to však dopadne ako na jednom z obrázkov vyššie v texte. Telefonická konzultácia so ženou je jednoducho nevyhnutná. A to je vraj riadne otravné, vravia mi potom domawink.

Odporúčame prečítať: Sťahovanie do nového s chlapom - ako to prežiť?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Iveta Moravčíková 23.10.16 11:26

IM
karma
100.00

on si to robí pravidelne aby niečo nezabudol

 • 0
Odpovedať

Juliana Šurkovská 23.10.16 12:38

karma
-1.00

Zoznam na nákup píšem pravidelne, ale aj tak sa stane, že kúpi niečo naviac, čo momentálne nepotrebujeme.

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 23.10.16 14:20

ĽŠ
karma
100.00

Súhlasím, muž na nákup jednoznačne so zoznamom, ja to tiež tak robím už roky - pre istotu! ;)

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 23.10.16 19:27

MM
karma
100.00

presne, kúpi aj to, čo vôbec netreba

 • 0
Odpovedať

Anna Kristova 30.10.16 11:19

AK
karma
100.00

treba sa držať zoznamu,ja si ho tiež píšem

 • 0
Odpovedať

silvia hybbenova 03.11.16 13:44

SH
karma
-1.00

zoznam dávam aj mužovi, aj synovi. ved by kúpili aj to čo vôbec nepotrebujeme v danej chvíli. aj ked občasnému kúpeniu hlúpostičiek sa nevyhneme an my ženy :) nemám pravdu?

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 08.11.16 21:43

karma
93.00

zoznamy na nákupy sú skvelé a nie len pre mužov

 • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 19.11.16 22:31

LK
karma
100.00

Zoznamy treba a nielen mužom :)

 • 0
Odpovedať

ivana pistovičová 19.12.16 18:41

IP
karma
89.00

aj ja si robim zoznam, ale aj ked date muzovi zoznam aj tak nenakupi podla vasich predstav :)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní