Premeny bábik do realistickej podoby: Zručnosť ukrajinskej umelkyne ti vyrazí dych!

Premeny bábik do realistickej podoby: Zručnosť ukrajinskej umelkyne ti vyrazí dych!

Bábika je typickou hračkou dievčat po celom svete už od ich útleho detstva. História výroby bábik pritom siaha ďaleko do minulosti. Už pred 4000 rokmi si tieto hračky vyrábali z hliny starí Gréci aj Egypťania. Bábiky majú bohatú históriu, počas ktorej sa menil ich vzhľad aj materiál, z ktorého boli vyrábané. Napríklad v 19. storočí boli obľúbené porcelánové bábiky. Dnes majú taktiež svoj jedinečný vzhľad.

Bábiky predstavujú najmä pre malé dievčatá akýsi ideál krásy. Ich telá majú proporčný tvar a ich vzhľad je jednoducho bezchybný. Tieto bábiky sú však často zobrazované v podstate veľmi nerealisticky, čo môže výrazne ovplyvňovať pohľad rastúcich dievčat na krásu žien, a to nie práve v tom pozitívnom smere. Dnes sa však mnohí umelci púšťajú do pretvárania takýchto bábik, ktoré upravujú do realistickejšej podoby. Prinášajú tak posolstvo o individuálnej a jedinečnej kráse.

Zmena k lepšiemu?

Takouto umelkyňou je aj Ukrajinka Olga Kamenetskaya, ktorá sa pretváraniu bábik venuje už dlhú dobu. Špecializuje sa na ich úpravu a kompletné premaľovávanie aj výrobu parochní. Bábikám dáva nádych realistického vzhľadu. Zobrazuje všetky detaily a drobnosti ľudského tela, často aj vrátane nedokonalostí. Jej výtvory sú skrátka jedinečné.

Pre Olgu bolo na začiatku pretváranie bábik iba koníčkom, na ktorom si neskôr vybudovala svoju kariéru. Dnes má na Instagrame, kde je známa pod prezývkou oli.krolik, viac ako 66 000 sledovateľov, ktorým svojou zručnosťou vyráža dych. Na jej úžasnú prácu sa môžete pozrieť v nasledujúcom článku. Ako ste na som vy? Páčia sa vám masovo vyrábané bábiky, alebo by ste dali prednosť jednej z týchto upravených?

Pozri aj: Potečú ti slinky! Pozri si umenie z avokáda na Instagrame


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 18.03.19 05:08

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj zručná umelkyňa!

  • 2
Odpovedať

Daniela Balakova 18.03.19 22:31

DB
karma
96.00

nádherné

  • 1
Odpovedať

Jozef Chmelár 19.03.19 08:01

JC
karma
-1.00

nádherné

  • 0
Odpovedať

Mária Slováková 19.03.19 09:26

MS
karma
118.00

wau super.Vyzerajú naozaj ako skutočné.

  • 0
Odpovedať

Kristína Bertová 19.03.19 13:16

karma
-1.00

wow! vyzerá to perfektne!

  • 0
Odpovedať

Viera Bátorová 20.03.19 14:32

VB
karma
-1.00

Nádherné mám rada kreatívnych a tvorivých ľudí a obdivujem ich zručnosť, tieto bábiky sú proste jedinečné

  • 2
Odpovedať

Anton Marek 12.04.19 10:53

karma
127.00

Tie detaily sú neuveriteľné.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní