Prestaňte sa porovnávať s inými! Ste originál

Prestaňte sa porovnávať s inými! Ste originál
 • 07.09.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 3

Porovnávanie sa.

V dnešnej dobe veľmi rozšírený – a veľmi nezdravý , zvyk. Môže vás posunúť až do roviny averzie voči sebe samotnej a to už nie je žiadna sranda. Je dôležité uvedomiť si, že VY ste originál. Nikdy nikto nebude ako VY.  Je zbytočné porovnávať sa s ľuďmi, ktorí žijú úplne iný život než vy. V tomto článku prinášame pár tipov, ako sa tohto zvyku zbaviť a užívať si svoju vlastnú existenciu. 

Prestaňte kŕčovito sledovať sociálne siete

Sociálne siete sú tenký ľad. Takmer nikdy neodzrkadľujú realitu bežného života. Ľudia majú možnosť fotky upraviť filtrami, statusy poctivo vycenzurovať tak, aby to v konečnom dôsledku vyzeralo, že žijú dokonalý život, ba priam rozprávku. Neverte tomu. Skôr býva zvykom, že tí, ktorí majú najviac „načančaný“ život na sieťach, ho majú o to chudobnejší v reále. Lebo tí , ktorí si život naplno užívajú v každom jeho okamihu, neriešia, či to majú fotiť, alebo či sa majú tým chváliť na modrej sociálnej sieti, alebo na tej modernej, obrázkovej. Dôležité je to, čo robíte v reálnom živote. A nie počet lajkov. Žite si svoje. Nie život iných. 

Odporúčame vyskúšať recept:  Penne v rajčiakovej omáčke

Prestaňte sa porovnávať s inými. Ste originál

Zdroj: Shutterstock®

Ukážte, čo vo vás je! V čom vediete

Každá z nás má nejakú silnú stránku. Či už je to znalosť jazykov, perfektné pečenie, alebo dokonalé háčkovanie. Pokiaľ máte možnosť, aby vás váš koníček živil, smelo do toho! Postavte si na ňom kariéru, prerazte, ak sa to dá. Je to životná príležitosť a ako náhle raz zavoniate úspech na vlastnom poli, ktorý vás baví, už nikdy nebudete potrebovať porovnávať sa s nikým iným.  Buďte na seba hrdá. Nik iný by nevedel urobiť tú prácu čo vy s takým fantastickým výsledkom, ako vy ! smiley

Odporúčame: Aké vône sú vhodné pre zemské znamenia? (Kozorožec, Býk, Panna)

Prestaňte sa porovnávať s inými. Ste originál

Zdroj: Shutterstock®

Staňte sa dobrou egocentričkou

A veď prečo nie? Čo vás po iných ? Pokiaľ ich existencia nijako nevplýva v negatívnom zmysle na váš život, nechajte to tak. Je v poriadku MILOVAŤ SAMA SEBA. V najlepšom. S vedomím, že ste skvelá, krásna bytosť, ktorá má čo ponúknuť tomuto svetu. Aj to je spôsob, ako zastaviť porovnávanie s inými ľuďmi. 

Skúste viac absorbovať svoj život, než životy iných ľudí. Ak cítite chuť na zmenu, urobte ju! Správny čas je práve teraz. Zajtra už môže byť neskoro. 

Odporúčame: Lupiny? Zbavte sa ich prírodnou cestou!

Prestaňte sa porovnávať s inými. Ste originál

Zdroj: Shutterstock®

Buďte vďačná, za to, čo máte

Byť vďačná za veci, ktoré máte a neriešiť tie, ktoré nemáte je tiež dobrým spôsobom, ako sa prestať porovnávať. Ak máte pocit závisti pri pohľade na niekoho iného a pohľade na všetky veci, ktoré má a vy nie, zastavte sa a urobte krok späť. Myslite na všetky tie veci,  za ktoré sa oplatí ďakovať vo vašom živote. Urobte si hoci aj zoznam všetkých tých vecí! Vždy keď sa pristihnete, pri závisti, pokojne si ten zoznam prečítajte znova. A znova.

Buďte k sebe pravdovravná. Načo si niečo nahovárať?

Snažiť sa napodobniť alebo skopírovať to, čo majú iní je chyba. Zamerajte sa na seba, svoj skutočný štýl, svoju pravú osobnosť a to, čo vám robí radosť, nie to, čo robí šťastným niekoho iného. Či tak alebo onak, niekto vždy  bude mať názor na váš život, tak buďte tou, ktorou naozaj chcete byť.  A užívajte si to. smileyheart

Odporúčame:  7 rád ako si vybudovať dobré online meno

Prestaňte sa porovnávať s inými. Ste originál

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Mária Maxianová 07.09.15 18:56

MM
karma
100.00

každý má zostať sám sebou, originálom

 • 0
Odpovedať

Petra Vašová 07.09.15 19:32

PV
karma
-1.00

Uplny suhlas - najma so sekciou "socialne siete"

 • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 07.09.15 22:39

IO
karma
97.00

súhlasím , také zdravé sebavedomie je fajn, no treba ho oddelit od namyslenosti :)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní