Rodičia pozor: Je tu nová sociálna sieť, pred ktorou by ste deti mali chrániť!

Rodičia pozor: Je tu nová sociálna sieť, pred ktorou by ste deti mali chrániť!
 • 29.10.2020
 • Radka Vargová

  • Zdieľaj:
 • 4

Facebook, Snapchat, Instagram, Twitter, Tik-Tok,... Každú chvíľu vzniká nová a nová sociálna platforma, ktorá núti ľudí držať telefón v ruke 24 hodín, 7 dní v týždni. Názor na to, či je potrebné byť stoj čo stoj na sociálnych sieťach, nech si urobí každý sám. Všetko má svoje pre a proti. My vás však chceme teraz hlavne informovať o najnovšom prírastku do online sveta, o stránke OnlyFans. Počuli ste už o nej?

O čo ide?

Sieť vznikla v roku 2016 britským investorom Timothym Stokelym. V súčasnosti je to web bez aplikácie, no na stránke je zaregistrovaných už viac ako 30 miliónov užívateľov. Doslovný preklad názvu je „iba fanúšikovia" a ten vám už možno napovie, o čo by tak mohlo ísť. Na stránke si môžete založiť svoj profil, no sledovatelia si budú platiť za to, aby mohli vaše príspevky vidieť. Takže ide ako keby o spoplatnenú formu Instagramu. Aj na tejto sieti pridávate fotografie, no na rozdiel od FB či spomínaného Instagramu, vaše fotografie môžu mať aj pikantnejší charakter. A to je ten problém, pred ktorým treba byť na pozore. Hlavne ak máte doma dospievajúce dievčatá. OnlyFans totiž predstavuje aj príležitosť privyrobiť si. Pretože, ako iste viete, čo iné predáva viac, ako sex? Aj keď len v ľahšej podobe, napríklad vo forme fotky s odhaleným poprsím? Okrem fotky môžete so svojimi fanúšikmi chatovať, nahrávať videa či zdieľať statusy. 

Niektoré uznávané média dokonca tvrdia, že práve táto stránka trochu ovplyvňuje chod pornografického priemyslu v súčasnosti a podľa New York Times ho dokonca navždy zmení. Ceny predplatného sa líšia, začínajú na sume 4,99 a končia na 49,99 dolárov. No tiež môžete sledovať niektoré profily zadarmo, pričom platíte za jednotlivé príspevky ako za „dar," a to ľubovoľnou čiastkou cez wishlist na Amazone.

Pozri tiež: Nástrahy virtuálneho sveta: Čo robiť, ak sa človek stane obeťou sexuálneho predátora?

Miliónové zárobky

Samozrejme, na to, aby ste na tejto platforme mohli zarobiť skutočný majetok, musíte byť dosť známy. Ako napríklad herečka Bella Thorne. Škandalózna hviezda, ktorá začínala v seriáloch na Disney Channel, si práve z tejto siete urobila celkom slušný zdroj príjmu. Po registrácii na web sa jej podarilo zarobiť za jeden deň okolo dvoch miliónov dolárov! Aké príspevky zverejňuje, vedia len jej platiaci odoberatelia. Ale keďže aj jej Instagram je plný lacných póz, je celkom jasné, že obsah príspevkov bude mať celkom šteklivý charakter. 

Popularita tohto webu medzi celebritami rastie každým dňom. Medzi aktívnych užívateľov patria aj playmate Chole Khan, raperka Cardi B a aj známe Slovenky – Malibu Baby, majiteľka striptízovaj agentúry Zuzana Rossi či Češka Valéria (Instagram xholakys), ktorá sa na tejto sieti prezentuje lesbickými videami. 

Vyzerá to teda tak, že v skutočnosti žijeme v dobe sociálnych sietí. Tie majú na vývoj človeka skutočne veľký vplyv. A hlavne v tomto období by ste predsa len mali venovať viac času tomu, na akých sieťach a stránkach trávia čas vaše deti. V tomto prípade ide o veľké lákadlo – o financie, ktoré, povedzme si pravdu, dokážu byť silným motivátorom takmer u každého. 


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 29.10.20 06:16

ĽŠ
karma
100.00

Sociálne siete majú na vývoj človeka v tejto dobe skutočne veľký vplyv a preto treba byť obozretný; pri takýchto "prírastkoch" pri deťoch obzvlášť.

 • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 30.10.20 06:12

karma
108.00

Dobre vedieť,veľmi užitočný článok,dnes naozaj rodičia nevedia,čo deti robia.

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 30.10.20 17:09

PV
karma
110.00

No je to strašná doba teraz .. !! Ako dobre ,že som mala krásne detstvo bez mobilov a tabletov ..

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 04.11.20 08:18

MC
karma
110.00

Ďalšia sociálna sieť ,ktorá nič dobrého neprináša.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Ako variť cestoviny? Máme rady, ako sa vyvarovať všetkých chýb!
Inšpirácie

Ako variť cestoviny? Máme rady, ako sa vyvarovať všetkých chýb!

 • 3
 • 04.06.2022
Vitamín B1 v ľudskom tele – aké ochorenie spôsobuje jeho nedostatok?
Zdravie

Vitamín B1 v ľudskom tele – aké ochorenie spôsobuje jeho nedostatok?

 • 6
 • 12.06.2022
Tilly Lockey nemala žiť. Dnes vďaka bionickým rukám inšpiruje svet!
Inšpirácie

Tilly Lockey nemala žiť. Dnes vďaka bionickým rukám inšpiruje svet!

 • 0
 • 26.05.2022
TOPlist