Rozbehnite sa s vlkmi

Rozbehnite sa s vlkmi

Ženská Biblia, knižka Ženy, ktoré behali s vlkmi, konečne vyšla aj v slovenčine! Ocitli ste sa niekedy vo vzťahu, ktorý sa zmenil na pascu?

Vzdali ste sa niekedy svojich odvážnych snov výmenou za bezpečnosť pohodlného života, no v skutočnosti sa dusíte? 

Túžite tvoriť, no akosi sa stále neviete odhodlať chytiť do ruky štetec, pero alebo si obuť tanečné topánky? Odrazu to vo vašom vzťahu bez príčiny škrípe, a vy neviete čo s tým? Neprestajne sa „motáte” v kruhu a vyberáte si nesprávnych partnerov? Preháňate to s jedlom, žúrovaním alebo vás ničí posadnutosť iného druhu? 

ženy ktoré behali s vlkmi

Objasnenie toho, čo sa za tým všetkým skrýva, prečo je tomu tak a ako sa z toho dostať, nájdete zašifrované v knižke s názvom Ženy, ktoré behali s vlkmi. A ešte omnoho viac. Považuje sa totiž za ženskú Bibliu a právom.

 

Zaoberá sa psychológiou žien a rieši témy blízke všetkým ženám: prirodzené cykly, intuíciu, etapy milostných vzťahov, nekontrolovateľný hnev, hlad po láske, zahanbujúce tajomstvá, outsiderstvo, sexualitu, sebalásku, stratenie samej seba a podobne. Jej autorka, jungiánska psychoanalytička a zároveň zberateľka príbehov a tradícií, Clarissa Pinkola Estés, približuje dianie v ženskej psychike prostredníctvom rozprávok a príbehov.

 

Táto fenomenálna kniha si doposiaľ získala milióny čitateliek a čitateľov po celom svete a bola preložená do stovák svetových jazykov.

 

Slovenské čitateľky ju donedávna mohli čítať len v českom jazyku, no na knižnom trhu sa v týchto dňoch objavilo po prvý raz aj jej slovenské vydanie. Jedinečný preklad z pera spisovateľky a našej spolupracovníčky Barbory Daxner sa usiluje sprístupniť náročný, no nesmierne obohacujúci obsah knižky tak, aby vám pomohol v každej životnej situácii.

 

„Cieľom bolo zachovať výpovednú hodnotu a odbornosť Estésinho výnimočného textu a zároveň ho urobiť zrozumiteľným, aby dokázal oslobodiť ženskú dušu. Domnievam sa, že práve to je cieľom tejto knižky,” hovorí prekladateľka. Verte tomu, že keď toto zvláštne a nesmierne prínosné dielko dočítate, na vašom starom živote neostane ani nitka suchá. Tak čo, odvážite sa behať s vlkmi a vzkriesiť tú divokú ženu v sebe?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Martina Zahoranová 06.07.14 20:02

MZ
karma
92.00

tak toto asi nebude knižka pre mňa :-)

  • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 06.07.14 20:03

MZ
karma
92.00

tak toto asi nebude knižka pre mňa :-)

  • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 10.07.14 14:17

karma
-1.00

Vyzerá to na zaujímavé čítanie

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 17.10.14 16:10

MR
karma
-1.00

neobľubujem knihy podobného žánru :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní