Sedem manželov Evelyn Hugovej: Príbeh pretkaný škandálmi a intrigami


  • Zdieľaj:
 • 1

Tá kniha je podmanivá, sexi, plná pozlátka a intríg aj šokujúcich prekvapení. Je to však tiež dojímavý a srdcervúci príbeh... Toto je Sedem manželov Evelyn Hugovej. „Predstavte si, že by žila Marilyn Monroe, mala by 79 rokov a rozhodla by sa napísať knihu, v ktorej by všetko odhalila. A vás, ako neznámeho novinára, by požiadala, aby ste ju napísali...“ píše o knihe Amazon, na ktorom to bola jedna z najlepších kníh roka.

Novinka z pera úspešnej americkej autorky Taylor Jenkins Reidovej ponúka príbeh starnúcej hollywoodskej hviezdy Evelyn Hugovej, ktorá už roky žije v ústraní. Teraz sa konečne rozhodne prezradiť celú pravdu o svojom nevšednom a škandalóznom živote.

Za autorku svojej biografie si vyberie neskúsenú reportérku Monique Grantovú, čím zaskočí nielen jej kolegov, ale najmä samu Monique. Prečo práve ona? Prečo teraz? Evelynine dôvody síce nepozná, no jej vlastná kariéra už nejaký čas stagnuje, a tak sa rozhodne túto príležitosť využiť a vyťažiť z nej čo najviac.

Keď dorazí do herečkinho luxusného bytu na Manhattane, Evelyn jej rozpovie svoj životný príbeh: od začiatkov v Los Angeles v päťdesiatych rokoch cez sedem manželstiev až po rozhodnutie odísť zo šoubiznisu v osemdesiatych rokoch. Evelynino rozprávanie odhalí jej nemilosrdnú ambicióznosť, nečakané priateľstvá i veľkú zakázanú lásku...

Odporúčame: Iba trochu lásky: Prekonajú sestry nepriazeň osudu?

Taylor Jenkins Reid - Sedem manželov

Zdroj: bux.sk

Sedem manželov Evelyn Hugovej je fiktívny príbeh, no pokojne by sa mohol stať. A pri jeho čítaní budete mať pocit, že čítate biografiu. Skvele napísanú, vzrušujúcu a pútavú. Ako napísal časopis People, „popri Evelyn Hugovej pôsobí aj škandalózna Liz Taylorová iba ako obyčajná okoloidúca. Taylor Jenkins Reid vytvorila takú plnokrvnú hlavnú hrdinku, až nebudete chcieť uveriť, že nie je skutočná. Na stránkach tohto románu sa spája láska s tragédiou; s Evelyn sa budete smiať, poplačete si s ňou, budete s ňou prežívať jej trápenie – a potom sa vrátite na prvú stranu a začnete odznova.“

Taylor Jenkins Reid je americká autorka, televízna scenáristka a esejistka. Jej prvotina Forever, Interrupted sa stala predlohou rovnomenného filmu, v ktorej si hlavnú rolu zahrala Dakota Johnson. Jej druhú knihu After I Do označil prestížny časopis Kirkus Review za knihu, ktorú si rozhodne nesmiete nechať ujsť.

Odporúčame: Zrada: Romantický triler, ktorý ti zoberie dych

Začítajte sa do novinky Sedem manželov Evelyn Hugovej:

Sedem manželov Evelyn Hugovej

NEW YORK TRIBUNE

Slávne róby Evelyn Hugovej idú do dražby
NAPÍSALA PRIYA AMRITOVÁ | 2. MAREC 2017

Evelyn Hugo, filmová legenda šesťdesiatych rokov, oznámila, že cez aukčnú sieň Christie’s vydraží dvanásť svojich najslávnejších rób a výťažok z predaja venuje na výskum rakoviny prsníka.
Dnes sedemdesiatdeväťročná herečka už desaťročia stelesňuje pôvab a eleganciu. Evelynin štýl je zmyselný a zároveň zdržanlivý, mnohé kúsky jej garderóby sa stali míľnikmi módy a hollywoodskych archívov.
Tých, ktorí by chceli vlastniť kúsok minulosti Evelyn Hugovej, pritiahnu nielen ponúkané modely, ale aj okolnosti, za akých ich mala oblečené. Do dražby bude zaradená slávnostná smaragdová róba od Mirandy la Condovej, v ktorej Evelyn zažiarila na odovzdávaní Oscarov v roku 1959, nadýchané fialové šaty z organtínu, v ktorých ju v roku 1962 verejnosť videla na premiére Anny Kareninovej, a tiež rozprávkový model z tmavomodrého hodvábu od Michaela Maddaxa. V ňom si Evelyn v roku 1982 prevzala Cenu Akadémie za film Všetko pre nás.
Meno Evelyn Hugovej sa pretriasalo v súvislosti s viacerými hollywoodskymi škandálmi vrátane jej siedmich manželstiev a vzťahu s filmovým producentom Harrym Cameronom trvajúceho desaťročia. K aukcii rób cez Christie’s Evelyn nepochybne inšpiroval osud ich spoločnej dcéry.
Pani Connor Cameronová zomrela vlani krátko po svojich štyridsiatych prvých narodeninách na rakovinu prsníka.
Evelyn Hugo, vlastným menom Evelyn Elena Herrerová, sa narodila v roku 1938 v rodine kubánskych imigrantov. Vyrastala na newyorskom Manhattane vo štvrti nazývanej Hell’s Kitchen a v Hollywoode sa objavila už v roku 1955. Zmenila si nielen farbu vlasov (z tmavých na blond), ale aj meno. Ako Evelyn Hugo sa doslova zo dňa na deň stala členkou hollywoodskej elity. Vo svetle reflektorov žiarila viac než tri dekády, koncom osemdesiatych rokov sa stiahla do úzadia a vydala sa za finančníka Roberta Jamisona, staršieho brata herečky Celie St. Jamesovej, trojnásobnej držiteľky Oscara. Od smrti svojho siedmeho manžela žije na Manhattane.
Jej mimoriadna krása, elegancia a odvážna sexualita už desaťročia fascinujú filmových divákov na celom svete. Očakáva sa, že výťažok aukcie v Christie’s prekročí sumu dva milióny dolárov.

Odporúčame: Čo má ona a ja nie: Nový vzťahový román Adriany Macháčovej


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 23.11.19 06:22

ĽŠ
karma
100.00

Lákavý fiktívny príbeh, vďaka za tip!

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Svadobné topánky na celonočné tancovanie – ako si ich vybrať?
Rady a inšpirácie

Svadobné topánky na celonočné tancovanie – ako si ich vybrať?

 • 1
 • 19.05.2022
Nemôžeš si dovoliť svadobný dar? Odborníci na etiketu ti poradia
Rady a inšpirácie

Nemôžeš si dovoliť svadobný dar? Odborníci na etiketu ti poradia

 • 1
 • 29.05.2022
TOPlist