Skúste znovu objaviť sama seba!

Skúste znovu objaviť sama seba!
 • 13.09.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 1

Sokrates kedysi povedal: „Poznaj sám seba.“  Bez ohľadu na to, kde sa v živote nachádzate, by ste mali poznať a počúvať svoje vnútro. Mnoho ľudí však zásadne odmieta zahĺbiť sa do svojho vnútra.

Každodenne sme konfrontovaní so životom, ktorý nie je celkom tak podľa našich predstáv. Potrebujete veľkú zmenu vo svojom živote? Cítite to tak, tá však nie a nie prísť. Neviete, kam sa pohnúť, čo urobiť, len cítite, že pokiaľ sa veci nepohnú, bude zle.  Je potrebné vedieť komunikovať so svojím vnútrom a zistiť, kto ste a čo potrebujete. Tu je pár tipov, ako viac rozumieť svojmu vnútru: 

Odporúčame: Ako zachrániť poškodenú manikúru rýchlo a zaujímavo?

Ujasnite si, čo chcete

V živote, vo vzťahoch, v práci, v čomkoľvek.  Vytvorte víziu pre vašu budúcnosť. Skutočnou otázkou, keď sa zámerne rozhodnete zmeniť sami seba, je: Kým chcem byť? Spýtajte sa sama seba. Odpovedzte si pravdivo.  Niekedy sa ženy stávajú neisté.   Svojím telom, postavou,  osobnosťou alebo dokonca  kariérou. Nevedia, či sú na správnej ceste, či robia, to, čo ich naozaj napĺňa, po čom naozaj túžia.  Zistite, čo budete môcť realisticky zmeniť. Vytvorte akčný plán pre vašu zmenu. Zamyslite sa: Aké pozitívne kroky, môžem vytvoriť , aby sa dostavili zmeny, ktoré si želám? Ako náhle na to prídete, začnite.. Vyskúšajte rôzne možnosti  pri snahe o zmenu a hlavne,  užívajte si to!  Ide o vašu budúcnosť. 

Skúste znovu spoznať sama seba!

Zdroj: Shutterstock®

Pozmeňte svoj šatník

Viete o tom, že žena, ktorá si ostrihá vlasy je pripravená dobyť celý svet? Niekedy je zmena vášho vzhľadu  práve to, čo potrebujete, aby ste sa odrazila vo svojom živote ďalej. Pocit nového ja je opojný a povznášajúci.  Niekoľko nových blúzok, pár šortiek a vyskúšanie iného odtieňa rúžu dokáže občas naozaj divy. Nový vzhľad vám dokáže dodať sebadôveru. A práve o to ide.

Obklopte sa kvalitnými a múdrymi ľuďmi. Takými, akou by ste chcela byť aj vy.

Bol ste súčasťou rovnakej partie dlhé roky? Potrebujete rozšíriť svoje spoločenské obzory? Opustite svoju zónu pohodlia. Staňte sa viac socializovanou. Keď narazíte na nových ľudí,  ktorí vás zaujmú, buďte  otvorená interakcii s nimi. Môžu vás veľmi obohatiť.  Ak vám vaši priatelia predstavujú svojich  známych, nebojte sa zoznámiť, debatovať. Nikdy neviete, ktorý nový človek vám dokáže dodať úplne nový impulz v živote. Prehodnoťte negatívne priateľstvá. To je tiež dobrý ťah, keď chcete úplne objaviť sama seba. Očistenie sa od negatívnych ľudí môže byť míľnikom vo vašom živote. Zrazu len zistíte, že sa vám dýcha omnoho lepšie a váš život dostáva šťavu. Uvidíte smiley

Odporúčame: MIKRODERMABRÁZIA DOMA? VYGUMUJTE SI VRÁSKY.

Skúste znovu spoznať sama seba!

Zdroj: Shutterstock®

Zmeňte spôsob, akým žijete

Jedným z najlepších spôsobov, ako kompletne zmeniť svoje ja a spoznať svoje vnútro je zmena životného štýlu. Niektorí ľudia menia svoje stravovacie návyky, iní začnú cvičiť, alebo robiť veci o ktorých si nikdy nemysleli, že by mohli, ďalší menia vierovyznania, životné návyky a zvyky. Nech patríte do hociktorej skupiny, určite je vhodné, aby ste sa rozhodovali prezieravo, čo sa týka zmeny životného štýlu. To je totiž vec dlhodobá, nie na pol roka, ani na rok. 

Skúste znovu spoznať sama seba!

Zdroj: Shutterstock®

Sťahovanie

Možno najviac radikálny spôsob zmeny života, ale verte, že najúčinnejší. Presun do iného mesta, je jedným z najviac podstatných spôsobov, ako znovu objaviť sama seba. V celej kráse. S novým začiatkom, novými ľuďmi, inou prácou. Vtedy budete môcť zistiť, kto naozaj ste a kým sa chcete stať. Keď vás nebudú držať žiadne okovy predošlého života a zvyky pochádzajúce z nezdravej komfortnej zóny. Nebojte sa zmeniť veci  podliehajúce vašej kontrole, týkajúce sa najmä vášho vzhľadu, osobnosti, životného štýlu, milostného života alebo kruhu priateľov. Život je stále sa vyvíjajúci proces. Tým, že sama riadite váš život, môžete dosiahnuť vytúženú zmenu a stať sa ženou, akou chcete byť. Staňte sa najlepším spôsobom svojho JA ! smiley

Skúste znovu spoznať sama seba!

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 15.05.16 15:10

SK
karma
113.00

povzbudzujuci clanok

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní