Slováci chcú zdravšie varianty slaných snackov

Slováci chcú zdravšie varianty slaných snackov

Chipsy ako občerstvenie na oslave, doplnok pri sledovaní televízie či pri stretnutí s priateľmi. Slováci sú skrátka milovníci chipsov a potvrdzujú to aj výsledky prieskumu, realizovaného spoločnosťou MAX SPORT pri príležitosti Svetového dňa chipsov, ktorý je 14. marca. Vyplynulo z neho, že chipsy sú najbežnejšou pochutinou, na ktorej si Slováci pochutnajú, aspoň občas ich konzumuje takmer 81% z nás. Takmer 65%  si ich dá viackrát za mesiac, viac ako štvrtina dokonca niekoľkokrát týždenne. Respondenti na Slovensku odpovedali na otázky, súvisiace s konzumáciou slaných snackov a trend je jasný – Slováci preferujú zdravšie druhy slaných dobrôt. A MAX SPORT pre nich našiel riešenie pre zhrešenie, nové Protein Chips.

  • Najbežnejšie maškrty sú podľa prieskumu chipsy (80,7%), syry (56,9%), oriešky (55,7%) a čokoláda (55,3%). Oproti Slovákom si Česi častejšie pochutnajú na údeninách (35,7% vs. 18,2%).
  • Pri výbere chipsov je rozhodujúca predovšetkým chuť (90,6%). Vyhráva slaná príchuť (39,4%), ďalej ostrá či štipľavá (20,6%) a syrová (18,8%).
  • Chipsy sú "spoločenský snack", pretože ho ľudia väčšinou nejedia sami, ale s niekým. Len 23,9% respondentov uviedlo, že ich jedia osamote.
  • Viac, ako dve tretiny respondentov zaujímajú novinky týkajúce sa zdravšej prípravy chipsov (67%).

Pozri aj: Najlepšie kardio pre seniorov: Takto rozhýbeš svoje kosti aj ty!

zemiakové lupienky

Zdroj: Shutterstock®

Menej zdravé potraviny

Ako ukazuje prieskum, ľudia radi "zhrešia" menej zdravými potravinami, pričom chipsy hrajú zároveň veľmi dôležitú spoločenskú úlohu, pretože si ich ľudia najčastejšie vychutnávajú na oslavách alebo v spoločnosti rodiny či priateľov. Konzumácia menej zdravých potravín je však často sprevádzaná výčitkami a pocitom viny, preto sa zákazníci čoraz častejšie obracajú k alternatívnym variantom, ktoré obsahujú menej tukov, soli alebo sú pripravované iným spôsobom. Celých 98% respondentov je ochotných, pri zachovaní chuti a ceny, vymeniť klasické chipsy za tie zdravšie!

protein chips

Zdroj: Shutterstock®

MAX SPORT Protein Chips

MAXSPORT preto prichádza s novinkou v podobe proteínových chipsov Protein Chips, ktoré sa vyznačujú veľmi intenzívnou chuťou, majú vysoký obsah proteínu, vlákniny a bielkovín, nenájdete v nich lepok, sóju ani palmový tuk a sú dokonca vegánske. Vďaka dlhšiemu pečeniu majú nižší obsah tuku. Proteínové chipsy budú v predaji v troch príchutiach - Summer grill party, Sweet chilli a Aegean sea salt.

MAX SPORT Protein Chips hneď od začiatku bodujú na medzinárodných podujatiach. Na výstave Gulfood v Dubaji, ktorá sa konala od 17. do 21. februára, sa dostali dokonca medzi finalistov súťaže v inováciách! Ide už o druhý úspech MAX SPORT na tejto súťaži, čo potvrdzuje mimoriadne vysokú inovačnú aktivitu spoločnosti a predznamenáva plány pokračovať v budovaní ďalších kategórií v tomto roku.

Zaujme ťa: Sú žlčové kamene nebezpečné? Na tieto signály si daj pozor!

Max sport protein chips

Zdroj: Shutterstock®

Peter Kulich, jeden z majiteľov firmy MAX SPORT, k novému produktu dodáva: "Vstúpili sme na trh slaných snackov, aby sme priniesli spotrebiteľom zdravšiu alternatívu a rozšírili ponuku slaných pochutín prostredníctvom inovatívneho produktu. Úspech proteínových chipsov na svetovej potravinárskej výstave v Dubaji nás povzbudil a verím, že aj slovenskí zákazníci po nich siahnu vždy, keď dostanú chuť na slané. "


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Katarína Kusá 14.03.18 11:37

KK
karma
89.00

Jedine keď máme návštevu, inak neholdujeme týmto pochutinám aj keď sú chutné.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 14.03.18 16:58

MM
karma
100.00

chipsy kupujeme skôr sporadicky, aj to obyčajne len na letné posedenie k pivu

  • 0
Odpovedať

Michaela Horváthová 14.03.18 17:19

MH
karma
89.00

chipsy máme veľmi radi

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 17.03.18 01:17

MD
karma
132.00

Chipsy milujem, ale vyhýbam sa im, keďže sú veľmi nezdravé. No táto novinka ma zaujala, dobre vedieť- ešte lepšie vyskúšať :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní