Spartan Race - blato, ostnaté drôty a pohyb

Spartan Race - blato, ostnaté drôty a pohyb
  • 12.03.2014
  • PR článok

Spartan Race™ sú popredné svetové prekážkové preteky založené fanúšikmi extrémnych športových podujatí. Registrácia na najbližšie preteky na bratislavský Kamzík je už otvorená. Prihlásiť sa môžu muži a ženy individuálne, alebo aj v tímoch (minimálne 4 členovia).

Bratislavský Kamzík bude dejiskom pretekov 10. mája 2014

Bežať sa bude tzv. Spartan Sprint - 5 kilometrov s 15 prekážkami. Jedným z najlepších atlétov s celosvetovým uznaním je Slovák Peter Žiška, ktorý pobeží aj v Bratislave.

Preteky boli založené v roku 2010 s jednoduchým cieľom: vytvoriť serióznu výzvu pre odhodlaných športovcov, ktorí hľadajú alternatívne vytrvalostné preteky. Tento prekážkový beh je určený na otestovanie silovej odolnosti, vytrvalosti, rýchlosti a zručnosti. „Preteky, ktoré pripravujeme na Slovensku patria medzi tie najzaujímavejšie, a to vďaka našej prírode a profilu krajiny. Potvrdili nám to aj kontrolóri kvality zo Spojených štátov. Naša krajina je prvým držiteľom licencie na preteky mimo územia USA“, vysvetľuje Jozef Červenak, koordinátor pretekov pre strednú Európu. 

spartan race kamzik

Zdroj: Shutterstock®

Každému, kto bude mať záujem si pretek vyskúšať sa odporúča, aby absolvoval tréningovú prípravu. Reebok Spartan Race buduje na Slovensku spoluprácu s posilňovňami a tréningovými miestami, kde budú k dispozícii certifikovaní tréneri na kvalitnú prípravu. Momentálne je jediným certifikovaným trénerom Jany Landl, ktorý začiatkom roka získal trénerskú licenciu v Londýne. „Každý, kto by chcel absolvovať kvalitnú prípravu pred Kamzíkom, sa môže zúčastniť Reebok Spartan Campu. Ten sa uskutoční od 4 – 6. apríla na Štrbskom plese,“ hovorí Jany Landl.

spartan camp april

Zdroj: Shutterstock®

Program pretekov v roku 2014:

26.4. Eplény (Maďarsko)

10.5. Kamzík (Slovensko)

31.5. – 1.6. Liberec (Česká republika)

21.6. Klinovec (Česká republika)

5.7. Valčianska dolina (Slovensko)

19.7. Krynica Jaworzyna (Poľsko)

2.8. Czobanka (Maďarsko)

16.8. Klinovec (Česká republika)

30.8. Olsztyn (Poľsko)

13.9. Donovaly (Slovensko)

27.9. Bořetice (Česká republika)

11.10. Ursynow (Poľsko)

Viac informácii a registráciu nájdete tu:

http://spartanrace.sk/preteky/kamzik-slovensko-spartan-sprint-10-5-2014.

Zoznam pretekov sa bude priebežne aktualizovať.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ivana Goliašová 13.03.14 21:46

IG
karma
-1.00

Skvele! Nikdy som o tom ani nepočula.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní