Spolu s vami: Zahlasuj v projekte a podpor svojím hlasom detičky!

Spolu s vami: Zahlasuj v projekte a podpor svojím hlasom detičky!

Projekt Spolu s vami, organizovaný spoločnosťou IKEA Bratislava, pozná päticu neziskových organizácií, ktoré sa úspešne dostali do jeho hlasovacej fázy. Vybrané organizácie sa môžu tešiť na pomoc v podobe nábytku a doplnkov v celkovej hodnote 20 000 eur. O tom, akú čiastku si odnesie ktorá organizácia, rozhodnú členovia IKEA FAMILY. Hlasovanie prebieha do 20. februára 2019 priamo na stránke projektu www.spolusvami.sk.

Do tretieho ročníka obľúbeného projektu Spolu s vami bolo spolu nominovaných 302 neziskových organizácií z celého Slovenska. Cieľom projektu je podporiť organizácie, ktoré pomáhajú deťom v núdzi. „Teší nás, že i tento rok pomôžeme tým najmenším zviditeľnením a podporou zmysluplných projektov zameraných na ich rozvoj a spríjemnenie ich bežných dní. Radi by sme preto povzbudili všetkých členov IKEA FAMILY, aby zahlasovali za svoj preferovaný projekt a pomohli tak spolu s nami,“ informuje Martina Hlisnikovská, Marketing Sustainability Coordinator v IKEA Bratislava.

Päť organizácií, ktoré postúpili do hlasovacej fázy, vybrala porota zložená zo zamestnancov obchodného domu IKEA Bratislava. O konečnej výške podpory pre jednotlivé projekty však rozhodnú členovia IKEA FAMILY (registrovaní do 30. novembra 2018). Hlasovaním, ktoré beží do 20. februára priamo na stránke www.spolusvami.sk, určia členovia poradie organizácií, a tým aj samotnú výšku dotácie v podobe nábytku a doplnkov IKEA. Spolu bude prerozdelených 20 000 eur.

Pozri aj: Vegetariánsky hotdog: Viac jedál rastlinného pôvodu pre najviac ľudí

Občianske združenie Equity

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj: Občianske združenie Equity

Toto sú vybrané neziskové organizácie v abecednom poradí:

  • BUDÚCNOSŤ, n.o. sa venuje viac ako 11 rokov téme riešenia závislostí. Pre mládež v Nitre a okolí realizuje pod odborným vedením sociálno-výchovný program ZMENA, ktorý je zameraný na rozvoj osobnosti a znižovanie rizika súvisiaceho s experimentovaním s návykovými látkami.
  • DIECÉZNA CHARITA NITRA – Detský charitný Dom sv. Lujzy pomáha deťom a ich rodinám, ktoré sa ocitli v ohrození. Cieľom je navrátenie detí do ich biologických rodín. Ak to nie je možné, hľadá vhodné umiestnenie v náhradných rodinách. Deťom vytvára rodinné prostredie a dáva im pocit, že sú milované, chcené a potrebné.
  • Stará jedáleň sa stane komunitným centrom zameraným na sídliskové deti a mládež v Rači. Cieľom projektu je premeniť priestory na komunitné centrum, poskytovať deťom bezpečné priestory a zázemie na tvorivosť, debaty, vzdelávanie, zábavu a pomoc v ťažkých životných situáciách.
  • Záujmové združenie RODINA pomáha matkám s deťmi, ktoré sa stali obeťami domáceho násilia. Poslaním zariadenia je poskytnúť pomoc klientom prostredníctvom ubytovania na určitý čas a formou individuálnej sociálnej práce zvládnuť ich krízovú životnú situáciu tak, aby boli schopní opäť sa začleniť do spoločnosti.
  • ESTHER je domov pre týrané ženy a ich deti. Vytvára pre nich bezpečné útočisko, kde si môžu oddýchnuť, upokojiť psychiku a nabrať sily na nový štart do života. Poskytuje im sociálnu, psychologickú aj právnu pomoc a rovnako tak ich učí, ako zodpovedne hospodáriť s peniazmi, pretože po odchode sa budú musieť spoľahnúť už len sami na seba.

Neprehliadni: Otec na materskej dovolenke: Aké sú výhody otca v domácnosti?

projekt pre deti

Zdroj: Shutterstock®

IKEA Bratislava prostredníctvom projektu Spolu s vami pomohla mnohým deťom, ktoré to v živote nemajú ľahké. Minulý rok sa z podpory tešili napríklad Materská škola pri zdravotníckom zariadení na Kramároch v Bratislave, núdzové bývanie Jozefínum v Dolnej Krupej či Občianske združenie Equity v Plaveckom Štvrtku, ktoré je v kontakte s viacerými komunitami ocitajúcimi sa na okraji spoločnosti a často aj záujmu. Vďaka projektu Spolu s vami sa v Plaveckom Štvrtku podarilo vytvoriť pre deti farebné multifunkčné prostredie, ktoré je knižnicou, učebňou, premietacou i relaxačnou miestnosťou zároveň. 

Inšpirujte sa a prispejte aj vy k realizácii ďalších projektov. IKEA povzbudzuje všetkých, aby sa zapojili do dobrovoľníckych aktivít a spoločnými silami pomohli zlepšovať životy detí. Viac informácií o projekte nájdete na www.spolusvami.sk.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 09.02.19 07:17

ĽŠ
karma
100.00

Neoceniteľný cieľ projektu, ktorý si zaslúži hlasovanie za podporu!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní