Športové aktivity v termálnych kúpeľoch St. Martins Therme & Lodge

Športové aktivity v termálnych kúpeľoch St. Martins Therme & Lodge

Na jednom z najkrajších miest v Rakúsku, priamo na okraji Národného parku Neusiedlersee – Seewinkel, uprostred regiónu, vyhláseného za dedičstvo UNESCO, sa nachádzajú termálne kúpele St. Martins Therme & Lodge. Pohodlne sa tam dostanete z Bratislavy len za 50 minút. Zvedavý, podnetný, prirodzený – St. Martins Therme & Lodge je wellness a dobrodružstvo v jednom. Spája náročné prostredie ubytovania kategórie 4*- superior a termálnych kúpeľov s originálnosťou prírody. Jedinečnosť polohy, vlastné jazero na kúpanie, príjemne teplá termálna voda, jedinečný svet prírody a kultúry, špičková tradícia vína a gastronómie, to všetko je súčasťou wellnessovej ponuky extra triedy a zážitkového priestoru na ploche 40 kilometrov štvorcových.

Príďte si oddýchnuť na letný ostrov „Summer Island”, ležiaci priamo na jazere na kúpanie s krištáľovo čistou vodou, najlepšou kvalitou vody a veľkou lúkou na ležanie! Zrelaxujte na ležadle v tieni a osviežte sa pri plážovom Beach Bare, kde na vás čakajú chladené, ovocné nápoje a regionálne špecialitky. Ale užívajte si najmä nekonečný pohľad do prírody Národného parku Neusiedlersee-Seewinkel a zakončite váš deň v St. Martins v plážovom bare počas teplých letných večerov. Športové aktivity nie sú pre St. Martins Therme & Lodge žiadnou neznámou. Je to miesto stretávky milovníkov prírody a slnka, relaxačnou zónou pre priaznivcov fitnessu a vodných športov.  Je východiskovým bodom pre dobrodružné poznávacie cesty do sveta rastlín a zvierat v regióne, miestom športu pre tých, čo sú závislí od pohybu a ktorí chcú vyskúšať aj nové, nezvyčajné druhy športov, ako napríklad Aquajogging, Stand up Paddling alebo Aqua Boxing.

Odporúčame: Vychutnaj si letný ostrov St. Martins kúsok za hranicami!

St. Martins

Zdroj: Shutterstock®

Aktuálny program v St. Martins Therme & Lodge

Objavte spojenie pohybu a oddychu v St. Martins! Využite možnosť a zapojte sa do rozmanitého športového programu termálnych kúpeľov St. Martins a to zadarmo. Aby ste žiadny z ponúkaných kurzov neprepásli a aby ste boli neustále o našom športovom programe informovaní, pripravili sme pre vás týždenný program s kompletnou ponukou. 

Aktuálny športový program na stiahnutie:

Kalendárny týždeň 33 (13.08.2018 - 19.08.2018)

Športové kurzy, ako Zumba, Thera Band, chrbtová gymnastika alebo Kickbox, môžu navštíviť aj denní hostia termálnych kúpeľov. Prihlásiť sa a prísť na miesto stretnutia je potrebné 10 minút pre začiatkom na recepcii pre Treatments na 1. poschodí v termálnych kúpeľoch. Cena € 15,-/osoba.

Užite si skvelý relaxačný deň nielen na ležadle a vyskúšajte skvelé športové aktivity!

Pozri aj: Zrelaxuj kúsok od hraníc: Galérie St. Martins potešia tvoje zmysly

kúpele St. Martins

Zdroj: Shutterstock®

STAND UP PADDLING

Kto rád spája šport so zábavou, tomu radíme vyskúšať Stand Up Paddling (skratka SUP) na vlastnom 8-hektárovom jazere na kúpanie. Pri tomto trendovom športe, ktorý pochádza z Havajských ostrovov, stojíte na surfovacej doske a vytvárate pohyb vpred, odrážaním sa pádlom. Pritom posilníte všetky veľké svalové skupiny a taktiež rovnováhu.

SUP sa koná podľa týždenného programu z bezpečnostných dôvodov a bez výnimky iba s trénermi zo St. Martins a na doskách požičaných v St. Martins.

Termín na SUP tréning s osobným trénerom si môžete kedykoľvek zarezervovať na emailovom kontakte fitness@stmartins.at alebo na tel. čísle +43 2172 20500 700.

Bude sa ti páčiť: Vyrážaš k moru a nevieš, ako si vychutnať dovolenku? Takto ľahko!

paddle boarding

Zdroj: Shutterstock®

STRETNUTIE CYKLISTOV

Napojte sa priamo pred bránami St. Martins Therme & Lodge na jednu z najlepšie vybudovaných sietí cyklotrás v Rakúsku alebo sa zastavte počas vašej túry v St. Martins!

Na terase reštaurácie v termálnych kúpeľoch denne od 9. hodiny pozdravíme všetkých cyklistov, ktorí tentokrát nenavštívia termálne kúpele, ale sa na svojej túre prídu osviežiť vychladenými a čerstvými nápojmi a regionálnymi špecialitami.

Najlepšia cyklotrasová sieť v Rakúsku - dokopy 970 km, rozdelených do 29 cyklotrás, čakajú, aby ste ich objavili. Rovné terény trás a množstvo zaujímavostí a pamiatok umožňujú cyklotúry podľa každej chuti a pre každú športovú úroveň. Všetky cyklotrasy sú dobre značené, ponúkajú oddychové miesta a sú z väčšej časti asfaltované.

Pozri aj: Tip na výlet na Slovensku: Čo návštevníkom ponúka mesto Košice?

na bicykli do Rakúska

Zdroj: Shutterstock®

Vychutnajte si celý jeden deň v príjemne teplej termálnej vode a v saunovom svete v termálnych kúpeľoch St. Martins v spojení s cyklotúrou! V St. Martins ponúkame každému dennému hosťovi možnosť zapožičať si zadarmo po dobu pobytu E-bicykel, aby na pár hodín spoznal prírodu a okolie St. Martins. Cena celodennej vstupenky (bez sauny) od 27€ /osobu.

Highlights počas vašej cyklotúry:

 • Národný park Neusiedler See-Seewinkel: slaniská (viac, ako 300 druhov vtákov)
 • Podersdorf: veterný mlyn, maják, prírodné kúpalisko na jazere
 • Illmitz: Národný park – Informačné centrum, dom Floriani (najstarší gazdovský dom v oblasti Seewinkel), fontána St. Bartholomäus, prírodné kúpalisko na jazere
 • Apetlon: vtáčie chránené územie , lúky a pasienky
 • Zicklacke, „Lange Lacke“: najhlbší bod Rakúska
 • Pamhagen: turecká veža, zoologická záhrada so stepným dobytkom, prírodné kúpalisko na jazere, medzinárodný hraničný prechod
 • St. Andrä am Zicksee: gazdovský umelecký mlyn, prírodné kúpalisko na jazere

Všetky podrobnosti o cyklistike a sieti cyklotrás v regióne nájdete na www.burgenland.info. Bicykle pre dospelých a deti, ako aj výstroj, získate na recepcii v Lodge za poplatok.

https://www.stmartins.at/en/cycling-routes-lake-neusiedl.html

St. Martins Therme & Lodge

Zdroj: Shutterstock®

BEH A NORDIC WALKING

Všetko je v pohybe: 9 štartovacích bodov - 6 miest - 49 trás - 382 kilometrov. Skultivované vinice a polia, prírodné stepy, jazerá a slaniská a samozrejme veľmi veľa trstiny. Pohodlne zo St. Martins môžu bežci, bažiaci po spoznávaní prírody, preskúmať najväčší bežecký park Rakúska.

Tip: Zabehnúť si malý okruh ešte pred raňajkami a potom sa nakrátko osviežiť a oddýchnuť si, či už v jazere alebo v termálnej vode, prináša neopísateľný pocit a dodáva dvojnásobnú chuť do prvého jedla dňa.

Aby každý bez problémov našiel svoju trasu, je k dispozícii plán Streckenleitsystem, ktorý vám na rozdeľovníkoch ukáže smer vašej trasy a v pravidelných odstupoch vás bude informovať aj o vzdialenosti, ktorú ste prešli. Každá bežecká a Nordic Walking-trasa je označená vlastným farebným kódom, ktorý sa vyskytuje vo všetkých informačných médiách. Takže nasledujte od štartovacieho bodu farbu a smer!

Všetky informácie o najväčšom bežeckom parku v Rakúsku nájdete tu: Alle Infos zum größten Laufpark Österreichs!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Anton Marek 03.10.18 14:46

karma
127.00

Vyzerá to luxusne.

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 03.10.18 14:46

karma
127.00

Vyzerá to luxusne.

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 08:40

KS
karma
133.00

Niečo pre náročných :-)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní