Srdcom darované prekvapenie: Čo urobiť pre blízkeho?

Srdcom darované prekvapenie: Čo urobiť pre blízkeho?
  • 17.10.2013
  • Aďa Knies

Poznáte to, vaša kamarátka má narodeniny. Stojíte v obchode medzi uličkami a neviete sa rozhodnúť, ako ju prekvapiť na narodeniny. V mysli máte len jej prekvapenú tvár plnú šťastia. Už chýba len posledný krok, a to rozhodnúť sa pre ten správny darček. Ak si myslíte, že ideálny darček vás bude stáť celý majetok, veľmi sa mýlite. Máme tu pre vás nápady, ktoré vás budú stáť len zopár drobných, no rozhodne potešia.

Odporúčame: TOP trik ako vyčistiť rúru: Ide to aj bez námahy a celkom rýchlo!

pomoc blízkemu

Zdroj: Shutterstock®

Darovanie času = malá pomoc

Ak váš oslávenec napríklad prerába svoj nový byt, darček bude spočívať vo vašej pomoci. Napríklad vymaľovať alebo poriadne poupratovať. Váš darovaný čas a vaša prítomnosť bude omnoho hodnotnejšie, ako nejaká vec, ktorú by ste kúpili niekde v obchode. Zaiste, nikto z nás nevlastní stroj času. Presne preto si oslávenec bude tento skutok vážiť ešte viac. V tejto uponáhľanej dobe je naozaj ťažké nájsť si čas. Čo však pre svojho blízkeho nespravíte? Navyše zažijete kopec zábavy.

koláč

Zdroj: Shutterstock®

Vlastnoručne upečené

Pýtate sa, ktorý darček zaručí úsmev od ucha k uchu? Vlastnoručne upečený dezert! Stačí, ak bude vedieť čo chutí vášmu známemu. V tomto darčeku sa ukrýva váš podpis. Navyše, ak nepatríte do skupinky profíkov v pečení, váš darček si bude každý vážiť ešte viac. Nezabudnite na nejaký prípitok vo forme vína, šampanského alebo koňaku. Aby ste zakryli prípadne chuťové nedostatky. Dokonalý dar pri minimálnych nákladoch.

Pozri aj: TOP prírodné afrodiziakum z Brazílie: Poznáš túto užitočnú rastlinu?

stráženie detí

Zdroj: Shutterstock®

Starostlivosť o deti

V prípade, že oslávenec je zároveň aj rodič, darujte mu večer alebo víkend bez ratolestí. Tento dar vás nestojí vôbec nič. Rodičia si od detí oddýchnu a budú vám neskutočne vďační. Takže sa rozhodnete pre drahé šperky alebo papier s pozvánkou pre ich deti?

spomienky

Zdroj: Shutterstock®

Darujte spomienky

Staré dobré časy. Presne tie dokážete zvečniť pomocou kúska fotografie. Či už rámčeky s jednotlivými fotografiami alebo fotoalbum, bude spomienkou na časy, na ktoré s radosťou všetci spomínate. Samozrejme, tento darček môžete darovať len ak sa poznáte už nejakú tú dobu. Alebo ho môžete darovať so slovami: „veď ho spoločne doplníme.“ Takto dáte obdarovanému človeku najavo, že s ním počítate do budúcnosti. A budúcnosť sa dá plánovať len so správnymi ľuďmi. Dar prostredníctvo spomienok je azda ten najúprimnejší.

Darované prekvapenia by nemali byť len o peniazoch. Dar je prostriedkom, ako obdarovanému človeku dáte najavo, čo pre vás znamená. Takže, aké prekvapenie pripravíte najbližšie vy?

Pozri aj: Najčastejšie chyby pri vykurovaní: Nevyhadzuj peniaze do vzduchu, ale šetri!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 17.01.14 12:58

JK
karma
100.00

tak toto úplne súhlasím nemusí biť darček drahý mňa viac poteší ten nehmotný úplne mi stačí ked sa zídeme na narodky alebo meniny

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní