Storočný starček prešiel Himaláje!

Storočný starček prešiel Himaláje!

Zdolať najvyššiu horu sveta nedokáže každý. Tento 100-ročný starček to však dokázal. A hoci sa aj postaral o poriadne oblečenie, bolo dosť ťažké prekročiť Himaláje pomocou doma vyrobenej mapy sveta a vlastného kompasu. Pôvodne sa chcel vybrať na sever od Aralského jazera a Kaspického mora, ale skutočnosť a doma vyrobená mapa sa veľmi nezhodovali. A tak nasledujúce mesiace putoval naprieč najvyšší horský systém na planéte Zem.

 

 

Aj tento neuveriteľný kúsok sa podaril hlavnému hrdinovi jednej z najzábavnejších kníh, aké ste kedy čítali. Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol sa stala najpredávanejšou knihou rokov 2010 a 2011 vo Švédsku, potom sa predali dva milióny kusov v Nemecku a práva predali v ďalších takmer 40 krajinách. Túto knihu proste musíte mať.

 

Storočný starček prešiel Himaláje!

 

 

Storočný starček prešiel Himaláje!

Starčekovi Allanovi sa podarilo prekročiť Himaláje aj vďaka ťave, ktorú zjednal pomocou znakovej reči a akej – takej čínštiny na miestnom trhu. S predavačom tiav sa nakoniec dohodol, ale až potom, keď ho prinútil uznať, že jeho dcéra nie je súčasťou kúpy. Allan sa tiež akousi zhodou okolností priplietol k mnohých historickým udalostiam 20.storočia. Jeho blízkym priateľom bol americký prezident Harry Truman, zviezol sa autom s bývalým ministerským predsedom Winstonom Churchillom. Tiež do nepríčetnosti rozčúlil Stalina, na kolenách mu sedel malý Kim Čong-il a Američanom aj Sovietom pomohol zostrojiť atómovú bombu.

 

 

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol je napínavý a vtipný príbeh plný bláznivých nápadov a absurdných scén. Už na prvých stranách Allan „náhodou“ ukradne kufor s 50 miliónmi.

 

Prečítajte si, ako sa skončí Allanovo putovanie Švédskom, útek pred políciou a zločincami, ktorým kufor plný bankoviek patril. A tiež čo všetko dokázal ovplyvniť počas jedného storočia svojho života.
 

Zdroj foto: www.bux.sk, www.levoleague.com,

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Dominika Sedliaková 07.03.14 16:21

DS
karma
-1.00

Vyzerá super :)

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 09.09.14 17:22

MR
karma
-1.00

zaujímavé :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní