Štýlový dizajn a perfektné výsledky umývania

Štýlový dizajn a perfektné výsledky umývania
 • 03.02.2014
 • PR článok

  • Zdieľaj:
 • 2

Nové umývačky riadu Miele generácie 6000 ponúkajú okrem štýlového dizajnu predovšetkým perfektné výsledky umývania. Na prvý pohľad zaujme ovládací panel s kontinuálnou nerezovou lištou na hornom okraji dverí.

Tá je dizajnovo prepojená s ostatnými zabudovateľnými spotrebičmi Miele novej generácie. Panely sú – v závislosti od modelu – v prevedení nerez, briliantová biela, obsidián čierna a havanna hnedá.

Medzi hlavné prednosti nových zabudovateľných umývačiek riadu patrí svetová novinka: jedinečná funkcia Knock2open. Dvierka sa pootvoria, keď dvakrát zaklopete na čelnú stranu prístroja. Následne ich otvoríte ťahom. Prístroj reaguje len na zaklopanie na dvierkach umývačky. Tie sa neotvoria v prípade, že klopanie pochádza z inej činnosti, pretože systém rozlíši, či hluk prichádza z dvier priľahlých skriniek alebo z kuchynskej pracovnej dosky. Umývačky s funkciou Knock2open sa ideálne hodia do kuchýň s dizajnom bez držadiel.

otváranie bez úchytiek

Zdroj: Shutterstock®

Prístroje patria do triedy energetickej účinnosti A alebo A . Pri spotrebe vody už od 6,5 l v programe Automatika so zachovaním tých najlepších umývacích výsledkov patria k prístrojom nielen s efektívnym výkonom, ale zároveň aj maximálne šetrným k prírode.

Pri umývačkách riadu s triedou energetickej účinnosti A má užívateľ vďaka funkcii EcoFeedback prehľad o spotrebe elektriny a vody. Tá ponúka možnosť nechať si ešte pred spustením programu ukázať predpokladanú spotrebu vody a energie a skontrolovať skutočné hodnoty po jeho skončení. Nový časovač FlexiTimer s funkciou EcoStart chráni životné prostredie a šetrí vašu peňaženku. Tu si môžete naprogramovať až tri rôzne tarify za elektrinu – prístroj sa automaticky spustí v najvhodnejšom čase.

time control umývačka riadu

Zdroj: Shutterstock®

Plne integrované prístroje nemajú viditeľný displej, no niektoré modely disponujú funkciou TimeControl – k dispozícii sú štyri LED diódy umiestnené na ovládacom paneli v ráme dverí. Rozsvietia sa, keď sa program spustí a zhasínajú po 20 minútach jedna po druhej počas programu, posledných 20 minút pred jeho ukončením je viditeľná už iba jedna z nich.

Okrem umývacích programov je možné zvoliť tiež nové funkcie „extra suchý“ alebo „extra úsporný“. Nový program „čistenie prístroja“ vyčistí vnútrajšok umývačky od zvyškov nečistôt a mastnoty.

miele generácie 6000

Zdroj: Shutterstock®

Samozrejmosťou sú všetky ostatné komfortné funkcie – patentovaná1 3D príborová zásuvka, patentované2 vnútorné osvetlenie BrilliantLight, zásobník na soľ vo dvierkach a patentované3 sušenie AutoOpen zabezpečujúce perfektné sušenie a ochladenie riadu s automatickým otvorením dvierok umývačky na konci umývacieho programu. GlassCare vďaka špeciálnej technológii zabezpečuje to najlepšie umývanie a ochranu krehkého skla. Umývací program „extra tichý“ je vhodný najmä do otvorených kuchýň, a ak umývate riad v noci.

1 Nemecký patent DE102008062761A1

2 Európsky patent EP2233061B1

3 Prihlásené k patentu EP2428153A1, DE102010037397A1, US2012/0055091A1


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Blažena Sádovská 04.02.14 16:45

BS
karma
100.00

Tak, tomu sa už povie komfort...

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 21.02.14 20:41

JK
karma
100.00

wáááw ta kuchyňa je úžasná umývačku nemám no zišla by sa ako soľ

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Najkrajšie ženy zo súťaže Miss Universe: Pozri, ako vyzerajú dnes
Voľný čas

Najkrajšie ženy zo súťaže Miss Universe: Pozri, ako vyzerajú dnes

 • 0
 • 06.03.2023
Hovorí ti niečo „meditácia v chôdzi“? Vypusť paru a dopraj si ju kedykoľvek
Zdravie

Hovorí ti niečo „meditácia v chôdzi“? Vypusť paru a dopraj si ju kedykoľvek

 • 0
 • 17.12.2022
Darovanie krvnej plazmy – kto ju môže darovať a na čo sa používa?
Zdravie

Darovanie krvnej plazmy – kto ju môže darovať a na čo sa používa?

 • 2
 • 16.01.2023