V ústave zavraždili problémovú tínedžerku


 

Zavraždenú našli v izbe, z ktorej sa akoby stratil čerstvý vzduch. Krv stekala na podlahu a zastriekala pevne pripevnený nábytok aj vyblednuté biblické motívy na stenách.

Ofŕkala takisto strop a vystrekla až k záchodu bez dverí. Na posteli ležalo mladé dievča, tínedžerka. Bolo uložené na chrbte a tvár si zakrývalo rukami.  

Oblečené malo iba biele bavlnené nohavičky. Dievča malo skrytú tvár. Akoby sa bálo... akoby nechcelo pozrieť na páchateľa...

 

V ústave zavraždili problémovú tínedžerku

 

Fanúšikovia severskej detektívky sa dočkali – o pár dní vychádza ďalšia lahôdka autorského dua Lars Kepler s názvom Svedkyňa ohňa. V ústave pre problémové dievčatá v puberte nájdu jedného dňa zavraždenú chovankyňu, ďalšia utiekla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Vyzerá to na jasný prípad, no detektív Joona Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Na prípade mu niečo nesedí a preto pátra ďalej.

 

Do prípadu sa navyše zamieša Flora, ktorá o sebe tvrdí, že je médium a rozpráva sa s mŕtvymi. Údajne sa jej podarilo spojiť s duchom zavraždeného dievčaťa...a vraj vražednou zbraňou nie je kladivo, ale kameň. Polícia ju odmietne počúvať pojašenú ženskú, iba Joonovi na tom čosi nesedí a zaujme ho jeden detail...

 

Jeho pátranie zrazu prebudí ničivé sily, ktoré sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú ho do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti.

 

V ústave zavraždili problémovú tínedžerku

 

Pri čítaní Svedkyne ohňa zabudnete dýchať. Naháňačka za vrahom je plná nečakaných zvratov a každá nová odpoveď vedie k ďalším záhadám. Je to už tretia kniha s charizmatickým detektívom Joonom Linnom a podľa čitateľov i kritiky je každá ďalšia kniha ešte lepšia.

 

 Ďalšie mrazivé príbehy z drsného severu a všetko o severskej detektívke nájdete na novom webe www.severskekrimi.sk.
 

 

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní