Vianočné filmy, na ktoré nesmiete zabudnúť

Vianočné filmy, na ktoré nesmiete zabudnúť

Štedrý deň ste si určite užili v príjemnej spoločnosti vašich najbližších a všetkých tých, na ktorých vám záleží.

Prvý, ale aj Druhý sviatok vianočný sú dni, počas ktorých by ste sa mali naplno venovať svojej rodine, užívať si vianočné čaro a nezabudnuteľnú atmosféru, ktorú budete mať najbližšie možnosť zažiť až opäť o rok.

Preto by ste si mali tieto dni vychutnať, určite aj v spoločnosti vianočných rozprávok a filmov, bez ktorých by sme si Vianoce už asi nevedeli predstaviť. 

Odporúčame prečítať: Máte už nakúpené vianočné darčeky?

pozeranie filmov

Zdroj: Shutterstock®

 Tri oriešky pre Popolušku (1973)

Vianočná rozprávka, na ktorú sa tešíme každý rok a napriek tomu nás nikdy neomrzí. Dej rozprávky pozná snáď každý a Popoluška sa aj napriek neľahkému životu dočká šťastného konca. 

Odporúčame prečítať: Vianočné prípravy - na čo nezabudnúť

 Vianočné oblátky (1977)

Aj napriek tomu, že folklórny televízny film Vianočné oblátky nie je taký známy ako iné rozprávky, medzi mnohými divákmi našiel priazeň. Adaptácia poviedky Martina Kukučína nás zavedie do zasneženej dedinky Konopäny na Hornej Orave, kde sú vianočné zvyky a obyčaje našich predkov v období od Ondreja po Vianoce hlboko zakorenené. Dej ukazuje začiatky pôsobenia mladého učiteľa Ondreja Pevného, ktorého si neskôr všetci žiaci veľmi obľúbia.

Odporúčame prečítať: Filmy vyhradené ženám

 S tebou mě baví svět (1982)

Priam kultová vianočná komédia, ktorá rozpráva o výprave troch otcov a ich detí na horskú chatu. Samozrejme, bez prítomnosti manželiek, ktorých strach o vlastné deti napokon premôže a vyrazia na chatu urobiť ,,inšpekciu“. 

Odporúčame prečítať: Filmy, ktoré vás rozosmejú

 Mrázik (1964)

,,Je ti zima, dievčatko?“ Tak táto hláška spojená s Mrázikom napadne asi každého z nás. Ruská rozprávka o Nastenke, ktorá žije s nevlastnou matkou, otcom a nevlastnou sestrou Marfušou. Všetko sa ale zmení, keď sa Nastenka rozhodne slúžiť u Mrázika a spozná statného mládenca Ivana.

Odporúčame prečítať: Naučte vaše dieťa zdravému pohybu

 Perinbaba (1985)

Perinbaba zachráni malého Jakuba spod ,,pazúrov“ smrti. Za to jej natriasa perinu tak, aby na Zemi padal sneh. Perinbaba má Jakuba rada a pomáha mu. Neskôr, keď sa Jakub zaľúbi do krásnej Alžbety sa musí pasovať s mnohými problémami. Smrť ho stále máta a trápenie má aj so zlou macochou a jej dcérou Dorou. 

Odporúčame prečítať: Filmy, ktoré vás zaručene rozplačú

OTÁZKA PRE VÁS:

Bez ktorých vianočných rozprávok a filmov si neviete Vianoce

predstaviť? 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

ľubka Olexyová 03.02.15 08:37

ľO
karma
-1.00

bez Mrázika, Tri oriešky pre popolušku,a Perinbaby

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní