Vieš, prečo je pravidelné kávičkovanie s priateľkami také prospešné?

Vieš, prečo je pravidelné kávičkovanie s priateľkami také prospešné?

Tak, ako si každý muž raz za čas rád zájde na pivo s kamarátmi, aj pre ženu je občasné kávičkovanie s kamarátkami skvelým druhom relaxu. Rozoberajú pri tom všetky možné aj nemožné témy; koniec koncov, presne to isté robia predsa aj muži.

Sú to takzvané novodobé páračky, ktorými si dnes nahrádzame stretnutia žien so ženami, hoci o čosi pasívnejšie než sa to dialo kedysi.

V čisto ženskom kolektíve mohla byť žena odjakživa sama sebou, mohla pokojne odložiť bokom potreby a očakávania svojej polovičky. A inak to nie je ani dnes.

Kamarátky s rovnakou krvnou skupinou

Je úžasné, že ich máte. Niektoré to s vami ťahajú od strednej školy, niektoré dokonca od detstva, iné ste spoznali v poslednom zamestnaní. S niektorými ste v dennodennom kontakte, no potom sú aj také, ktoré životné okolnosti zaviali ďaleko od vás, a tak je spoločné stretávanie obmedzené na jedno-dve do roka. V každom prípade však vedia takéto priateľstvá neuveriteľne obohatiť a zároveň aj zjednodušiť váš život. Poskytujú dokonalú psychohygienu, veď mať sa komu vyrozprávať z problémov a trápení, ale aj z radostí a úspechov, je úžasne oslobodzujúce. A kto koho pochopí lepšie než žena ženu? Práve preto je dôležité dopriať si takýto „wellness" pravidelne.

Odporúčame: Cvičenie Päť Tibeťanov ako ideálny ranný budíček. Vyskúšaj ho!

kamarátka ako psychoterapia

Zdroj: Shutterstock®

Kávičkovanie prospieva psychike

To pre vás určite nie je žiadna novinka. Dopriať si pravidelný rituál so šálkou dobrej kávy a ešte k tomu s kamarátkou, ktorá vám rozumie aj bez slov, je tá najefektívnejšia psychoterapia. Samostatnou kapitolou je však ohováranie iných. Štatistiky tvrdia, že táto obľúbená činnosť (rozhodne však nejde len o ženskú záležitosť) tvorí takmer 70% konverzácie. Ženy podľahnú ohováraniu často úplne automaticky. Nemusí ísť však hneď o zákerné reči. Ide len o akési prenášanie pozornosti z vlastných problémov a nedostatkov na cudzie. A čo si budeme klamať, to pôsobí na ženskú psychiku ako balzam na dušu.

káva s kamarátkou

Zdroj: Shutterstock®

Nemáte čas na kávičkovanie? Všetko je o prioritách

Dnešná doba sa javí skutočne ako mimoriadne hektická a stresujúca. Buď nestíhate ako pracujúca žena alebo ako mamička na materskej. Lenže aj popri týchto, nesporne dôležitých životných úlohách, by ste si mali nájsť čas samy na seba a dopriať si presne takú formu relaxu, akú si vaše telo a psychika pýtajú. Pre niekoho je to absolútne ticho, samota a kniha v ruke, pre iného zase spoločnosť a posedenie pri káve mimo domova. Jedno aj druhé je terapiou na nezaplatenie. Vraví sa, že ženy si navzájom nedokážu dopriať. Že medzi sebou súťažia, ktorá je tá krajšia či úspešnejšia. Na svedomí to bude mať zrejme táto doba, v ktorej sme pohltené mužským svetom a všeobecne sa snažíme vyrovnať mužom. Faktom však zostáva, že čisté a úprimné priateľstvo medzi ženami nemôže byť založené na súťažení. To býva prirodzenou motiváciou mužov, nie však nás – žien.

Mohlo by ťa zaujímať: Trápi ťa upchatá sprchovacia hlavica? Takto ju vzkriesiš!

stretnutia kamarátok

Zdroj: Shutterstock®

Skutočné šťastie nespočíva vo víťazstve nad inými, jedine nad sebou. Skúste sa teda pozrieť na vaše kamarátky práve cez túto optiku, viac im dopriať a menej s nimi súperiť. Uvidíte, že čoskoro tak začnú nahliadať aj ony na vás. Dobrá a úprimná kamarátka vám dokáže zmeniť život k lepšiemu jedinou vetou. A nezáleží na tom, či ide o kamarátku na celý život alebo kolegyňu, ktorú ste spoznali pred rokom. Buďte vďačná za to, že ju máte.

- Anketa

STRETÁVATE SA PRAVIDELNE S KAMARÁTKAMI PRI KÁVE?

Odpovedalo 20 ľudí  

Áno, je to náš rituál, ktorého sa len tak nevzdáme
45%
Áno, ale nestáva sa to často
45%
Nie, žiaľ, ale veľmi mi to chýba
10%
Nie, je to pre mňa strata času a energie
0%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Mária Maxianová 16.02.18 09:12

MM
karma
100.00

pokiaľ je to odreagovanie sa je to fajn, kým sa to nezvrhne na ohováranie a riešenie problémov iných

  • 2
Odpovedať

Soňa Kelemenová 16.02.18 11:58

SK
karma
86.00

lepší relax ako kávičkovanie s mojimi najdrahšími nepoznám..... nevymenila by som to za nič na svete...

  • 2
Odpovedať

Helena Povalova 16.02.18 20:17

HP
karma
107.00

Oplatí sa aj takáto forma relaxu.

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 16.02.18 23:01

ĽŠ
karma
100.00

Kávičkovanie, či čajíčkovanie, akákoľvek forma je veľmi prospešná.

  • 0
Odpovedať

Michaela Horváthová 18.02.18 15:46

MH
karma
89.00

ako zrelaxovanie raz za čas ideálne

  • 0
Odpovedať

Lenka Meravá 02.03.18 08:59

LM
karma
82.00

Kavickovanie zboznujem hlavne ak vezmeme aj deti

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní