Vyskúšajte si osvojiť zvyky úspešných ľudí!

Vyskúšajte si osvojiť zvyky úspešných ľudí!
  • 04.01.2016
  • Andrea Lukáčová

Večne usmiati, pozitívni ľudia. Ráno sú plní energie, aj keď ostatní v práci okolo nich ešte stále plačú za posteľou a sladkým ranným spánkom.  Doslova to vyzerá tak, že ráno skáču z postele plní energie a chuti do života, zatiaľ čo tí ďalší donekonečna posúvajú budík. Nie je to fér, že niekto má energiu na všetky strasti života, však? Z časti je to otázka genetiky a podobných vecí. Ale z najväčšej časti je to nastavenie mysle.

Títo ľudia proste chcú byť šťastní, chcú byť úspešní.  Poznáte teda zvyky úspešných ľudí? Veci, ktoré robia dennodenne a ktoré sú pre väčšinu bežných ľudí tak náročné, že sa radšej uspokoja s tým čo majú, hlavne že im to neuberá pohodlie? Pozrite sa na ne spolu  s nami:  

Vyskúšajte si osvojiť zvyky úspešných ľudí!

Zdroj: Shutterstock®

1. Neposúvajú budík

Čiže vstanú hneď s prvým zazvonením. To nie je len o tom, že majú pevnú vôľu. Je to najmä o tom, že večné posúvanie budíka vás urobí iba viac a viac unavenou. Volá sa to spánková deprivácia. Vyriešiť to môžete jednoducho. Nastavte si budík na druhý deň v priebehu predošlého dňa. Nebudete zúfalo rátať, koľko naspíte. Druhý krok je položiť budík/mobil mimo dosahu. Napríklad na druhý koniec izby. Aby ste ho stíšili, proste budete musieť vstať. Najúspešnejší ľudia vstávajú zavčasu. To je fakt.

2. Začínajú deň s pozitívnou afirmáciou

Napríklad, že celý deň prežijú naplno. Že dnes stihnú dokončiť ten projekt. Že upracú byt a potom pôjdu na prechádzku. Alebo na tú skvelú kávu v meste. Najprv povinnosti, potom zábava. 

Odporúčame prečítať: Ako na to... Rozvíjať dobrozvyky

Vyskúšajte si osvojiť zvyky úspešných ľudí!

Zdroj: Shutterstock®

3. Ráno si dajú sprchu. Ľadovú s horúcou

Pretože nič tak nerozpumpuje mozog, telo a ducha. Začnite vlažnou, potom studenšou, potom teplou, a končite vždy studenou. Ranná sprcha je skvelý čas na malé ranné meditovanie a rozbeh celého dňa.

4. Denne zostanú minimálne na hodinu (a viac) offline

Najčastejšie pred spaním. Alebo aj ráno. Namiesto kopy mailov a pošty si proste dajú ráno hodinku na prebudenie do reálneho sveta, nie elektronického. Vychutnajú si kávu, sprchu a cestu do práce, potom sa naplno začnú venovať povinnostiam. Zadeľte si priority. 

Vyskúšajte si osvojiť zvyky úspešných ľudí!

Zdroj: Shutterstock®

5. Ráno si zacvičia

Už veľa článkov potvrdilo fakt, že absolútna väčšina milionárov vstáva skoro ráno a cvičí. Vedia prečo. To množstvo endorfínov, ktoré sa uvoľní do krvi iba počas cvičenia, neprekoná absolútne nič.  Zabehnite si okolo bloku, trošku poskáčte na švihadle. Nebude vám to trvať dlho a zvyšok vášho dňa bude skvelý.

6. Ranný sexi všeliek

O tom sa píše málokde, ale raňajší sex pre ženy predstavuje absolútnu imunitno – skrášľovaciu bombu. Ženy sa po tom cítia chcené a krásne, čo nie je všetko. Budete mať skvelú náladu, pričom účinne zlepšíte svoju imunitu, pleť, nechty a vlasy. Áno, toto všetko majú na svedomí hormóny, ktoré sa vylučujú pri sexe. A ešte navyše znížite riziko mŕtvice a infarktu až o polovicu! Koľko príjemných pozitív smiley

Odporúčame prečítať: Koučka Janette Šimková: „Každý sa môže stať lepšou verziou samého seba“

Vyskúšajte si osvojiť zvyky úspešných ľudí!

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 04.01.16 20:24

SK
karma
113.00

super rady,moj manzel skoro kazde rano bicykluje,rannu sprchu vzdy ukoncuje studenou a citi sa plny energie,po dlhsom odolavani aj ja zacinam koketovat s chladnejsou sprchou

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 05.01.16 20:51

ĽŠ
karma
100.00

Už sa len pridať!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní