Vytvorte si doma pokojnú atmosféru s vôňou potpourri od Figara!

Vytvorte si doma pokojnú atmosféru s vôňou potpourri od Figara!

Jesenné chladné počasie láka všetkých do teplých domovov, kde si môžete vytvoriť atmosféru podľa vašej chuti a vkusu. A to veru doslova. Veď kto by odolal chutnej čokoláde a doniesol si s ňou domov aj kus trendy potpourri, ktoré vyzdobia a prevoňajú celý byt.

Stačí, ak zájdete do obchodu, kúpite si Figaro čokoládu a k nej dostanete ako darček karamelové či čerešňové potpourri.

Vôňa do celého bytu

Napriek tomu, že je jeseň, nemusíte sa vzdať kvetov. Potpourri je vonná zmes sušených kvetov, kôr, bylín či ovocia s výraznou arómou na prevoňanie interiéru. S kombináciou čokolády sa váš domov premení na ozajstnú oázu relaxu a harmónie. Vône sušených kvetov nie sú vôbec novinkou. „Voňavý boom“ začal už v stredoveku vo Francúzku. Tento zvyk sa stal trendom a rozšíril sa aj do Anglicka. V 18. a 19. storočí sa potpourri stalo typickou luxusnou súčasťou meštianskej bytovej kultúry. Aromatická zmes sa umiestnila v bohato zdobených baňatých nádobách z fajánskej glazúrovej keramiky, kameniny alebo porcelánu. Najčastejšie potpourri umiestňovali v blízkosti kachieľ či krbu, aby sa prúdením teplého vzduchu vôňa rýchlejšie uvoľnila do miestnosti. 

Bude vás zaujímať: Dovolenka v Mexiku? Prečo nie! Vyberte si Cancún

figaro varová čokoláda

Zdroj: Shutterstock®

Zrelaxujte sa v pohodlí domova

Každá žena si dopraje rôzne drobnosti, ktoré pôsobia ako balzám na dušu. Relaxačný kúpeľ je skvelou možnosťou, ako sa nabiť pozitívnou energiou. „Stačí dať potpourri do sklenenej misky a rozmiestniť jednotlivé kúsky po okraji vane či nadekorovať ich okolo sviečok v priesvitných sklenených svietnikoch. V okamihu vám potpourii prevonia celú miestnosť a vytvorí uvoľnenú atmosféru,“ radí dizajnérka Alex Bachratá.

Ak neviete, kde by ste si mali toto voňavé kúzlo vyžiť, skúste spálňu. Potpourri vám pomôže premeniť miesto odpočinku na lákavý priestor, kam sa budete celý deň tešiť. Rovnako si môžete vôňu potpourri vložiť do prúteného košíka, alebo postaviť na stolík v miestnosti, v ktorej sa cítite dobre. Potpourri sa obyčajne nechávajú v otvorenej dekoračnej nádobe z dreva, keramiky alebo skla. 

Bude vás zaujímať:  Prečo ÁNO probiotikám?

figaro Potpourri

Zdroj: Shutterstock®

Vôňa povie viac ako tisíce slov

Je známe, že vône pôsobia na nálady človeka a dokonca aktivizujú niektoré liečebné procesy. Veď na tejto báze funguje aromaterapia. V neposlednom rade plní dôležitú rolu v živote človeka to, že niektoré vône miluje a iné neznáša. Extrovertní ľudia uprednostňujú vône citrusov, introverti zas korenisté vône. Sebavedomé ženy si doprajú lesné vône, ženy-romantičky uprednostňujú sladšie vône, ako napríklad broskyňa.

Koncentráciu a sústredenie podporujú bazalka a mäta, škorica zas útulný domov. Čokoláda pôsobí antidepresívne, čerešňa a karamel vyvolávajú príjemný a uvoľňujúci pocit. Kúpte si v októbri čokoládu Figaro a získajte k nej zdarma potpourri s vôňou karamelu a čerešne. 

Odporúčame tiež:  Päť ospravedlnení pre jedenie čokolády, ale tej horkej


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Erika Špacírová 07.11.16 21:54

karma
93.00

mám rada potpourri :) určite aj tieto pekne voňajú

  • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 07.12.16 10:41

ľO
karma
-1.00

rada si prevoniam domov s potpouri

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní