Zábavná a dojímavá romanca


Fanúšikov romantiky a milovníkov ženských príbehov určite pohltí nežný a vtipný román Ženíchov svedok. Vrelo odporúčame,“ napísal prestížny Library Journal.

Román Ženíchov svedok je prvá časť série o vinici Volavka, z ktorej vyšlo už päť dielov. Zaradili sa medzi najčítanejšie romantické príbehy medzinárodne uznávanej autorky.

Faith sa po dlhoročnej známosti má vydávať za Jeremyho, lenže jej nastávajúci v kritickej chvíli prezradí prítomným svoje tajomstvo.


Svadba sa teda nekoná a Faith krátko po tom, ako ju ženích nechal stáť pri oltári, opustí rodné mesto a usadí sa v San Franciscu. Po čase sa však vráti do vinice Volavka. V krásnej prírode bojuje s duchmi svojej minulosti, ale zároveň si dožičí aj pohárik dobrého červeného, podobne ako Levi Cooper, miestny policajný veliteľ a najlepší priateľ jej bývalého snúbenca. To on kedysi dávno zabránil jej sobášu a teraz sa stáva aj dôvodom, prečo sa Faith rozhodne zostať vo Volavke.

Odporúčame prečítať tiež: Žiadne tajomstvá

Ženíchov svedok

Zábavná a dojímavá romanca.“
Publishers Weekly

 

New York Times a USA TODAY označujú americkú spisovateľku Kristan Higginsovú za autorku súčasných romantických bestsellerov, nazývajú ju „majsterkou malomestských romancí“.


Na jej konte je vyše tucta úspešných románov, za ktoré získala viacero ocenení. Dvakrát jej udelili cenu za literatúru Romance Writers of America RITA Award a štyrikrát bola nominovaná na The Kirkus Prize za najlepší romantický román.


Jej knihy preložili do vyše dvadsiatich svetových jazykov. Viaceré médiá niekoľkokrát označili Higginsovej diela za najlepšie knihy roka.


Skôr ako sa začala venovať literatúre, pôsobila ako tlačový hovorca a v reklame. V súčasnosti sa zúčastňuje na rôznych podujatiach, prednáša v školách, vystupuje na konferenciách spisovateľov či na knižných veľtrhoch.

 

Začítajte sa do novinky Ženíchov svedok:

 

 

Prológ

 

Jedného krásneho júnového dňa, doslova pred polovicou mesta, Faith Elizabeth Hollandovú, s kyticou šľachtených ružových ruží, oblečenú v šatách, v ktorých vyzerala ako Popoluška, ženích nechal stáť pri oltári.

Nikto netušil, že sa také čosi môže stať.

Všetci sme sedeli v luteránskom Kostole Svätej Trojice, usmievali sme sa, sviatočne vyobliekaní, ani jedno miestečko v laviciach nezostalo prázdne a ľudia stáli vzadu v kostole v troch radoch. Družičky sa vyparádili do ružovej a Faithina trinásťročná neterka bola krásna ako obrázok. Ženíchov svedok mal na sebe oblek predpísaný na spoločenské udalosti a Faithin brat bol ceremoniárom. Bolo to krásne.

Svadobný deň týchto dvoch detí – Faith a Jeremy spolu chodili od strednej školy – sa mal stať najšťastnejším dňom, aký toto mesto zažilo za dlhé roky. Koniec koncov Hollandovci patrili medzi zakladateľov mesta, boli soľ zeme, ako sa hovorí. Mali viac pôdy než ktokoľvek iný vo vinohradníckom kraji Finger Lakes, nekonečné hektáre krásnych viníc a lesov siahajúcich až po jazero Keuka – the Crooked Lake, čiže Krivé jazero, ako sme mu hovorili. Lyonovci, no, pochádzali z Kalifornie, ale aj tak sme ich mali radi. Boli skôr finančníci. Príjemní ľudia. Ich pozemky hraničili s hollandovskými, takže deti boli susedia. No nie je to milé? A Jeremy, ach, ten bol rozkošný! Mohol hrať za národné mužstvo, skutočne tak vynikal. Ale on sa namiesto toho vrátil domov, len čo vyštudoval za doktora. Chcel si otvoriť prax v meste, usadiť sa s tou milou Faith a vychovávať deti.

Deti sa zoznámili veľmi romanticky, viac-menej vďaka lekárskemu zákroku – Faith, vtedy štvrtáčka na strednej škole, dostala epileptický záchvat. Jeremy, ktorý len nedávno prestúpil na ich školu, sa k nej pretlačil lakťami, vzal ju do pevného náručia futbalového hrdinu, čo, prísne vzaté, nemal robiť, ale mal ušľachtilé úmysly a bol to úžasný pohľad, keď vysoký, tmavovlasý Jeremy niesol Faith po školských chodbách. Priniesol ju do ošetrovne a zostal pri nej, kým po ňu neprišiel jej otec. Všetci hovorili, že to bola láska na prvý pohľad.

Šli spolu na maturitný ples, Faith sa na pleciach vlnili červené vlasy, alabastrová pokožka sa vynímala pri tmavomodrej farbe šiat. Jeremy bol veľmi príťažlivý, vysoký meter deväťdesiat, postava futbalového boha, čierne vlasy a tmavé oči. Ako rumunský gróf.

Jeremy študoval na bostonskej univerzite a hral za školu futbal. Faith chodila na Virgínsku techniku, študovala záhradnú architektúru. Vzhľadom na vzdialenosť, ktorá ich delila, a na ich vek nikto nečakal, že zostanú spolu. Všetci sme si po Jeremyho boku predstavovali nejakú modelku alebo hollywoodsku hviezdičku, vzhľadom na rodinné peniaze a jeho športové výkony, ako aj príťažlivý vzhľad. Faith bola zlatá, ale veď viete, ako to chodí. Dievča zostane, chlapec sa posunie ďalej. Boli by sme mali pre to pochopenie...

Ale nie, mýlili sme sa. Jeho rodičia sa sťažovali na astronomické telefónne účty a množstvo esemesiek, ktoré Jeremy posielal Faith, takmer akoby sa Ted a Elaine chválili – Vidíte, aký verný je náš syn? Aký je stály? Aký je zaľúbený do svojho dievčaťa?

Keď prišli Faith a Jeremy na prázdniny domov, prechádzali sa po meste ruka v ruke, usmievali sa na celý svet. Jeremy niekedy odtrhol kvietok z bohatých žardiniér pred pekárňou a strčil ho svojmu dievčaťu za ucho. Často ich bolo vídať na mestskej pláži, on s hlavou v jej lone, alebo na jazere v lodi jeho rodičov – Jeremy stál za Faith a ona kormidlovala, on ju objímal svalnatými ramenami. Ako vystrihnutí z turistického katalógu! Zdalo sa, že Faith urobila terno a, chvalabohu, že natrafila na mladého muža ako Jeremy – dosiaľ to nemala ľahké, chúďa dievča, Mel Stoakes ju musel vytiahnuť po tej hroznej havárii. Kvetinárka Laura Boothbyová sa rada vychvaľovala, koľko peňazí vyhadzuje Jeremy na kvety na výročie prvého rande s Faith, na jej narodeniny, na Svätého Valentína, a niekedy „len tak“. Podaktorí z nás si mysleli, že to je v krajine mennonitských fariem a yankeeovských rezervácií prehnané, ale Lyonovci pochádzali z Napa Valley, tak to bolo iné.

Niekedy ste mohli vidieť Faith s priateľkami u O‘Rourkovcov a jedna-dve z nich sa možno sťažovali na svojich nezrelých chlapcov, ktorí ich zanedbávali, podvádzali alebo klamali, rozchádzali sa s nimi cez esemesky alebo zmenou statusu na facebooku. A ak Faith prehodila nejaké súcitné slová, dievčatá len povedali: „Ty nemáš predstavu, o čom hovoríme, Faith! Ty máš Jeremyho,“ takmer akoby ju obviňovali. Už zmienka o ňom jej vyvolala na tvári zasnený úsmev, nehu v očiach. Faith príležitostne hovorila ľuďom, že vždy chcela takého dobrého muža, ako je jej otec, a veru sa zdalo, že takého našla. Hoci Jeremy bol ešte mladý, bol vynikajúci lekár a v prvých mesiacoch, odkedy si založil prax, všetky ženy v meste akoby zrazu mali zdravotné problémy. Trpezlivo ich vypočul, vždy sa milo usmial a pamätal sa, čo mu ktorá hovorila naposledy.

Tri mesiace po skončení stáže, v jeden krásny septembrový deň, keď kopce boli sfarbené do červenozlatista a jazero sa trblietalo ako striebro, Jeremy kľakol na koleno a dal Faith trojkarátový diamantový zásnubný prsteň. Všetci sme sa to dopočuli a začali sme plánovať. Faithine dve sestry budú družičky, tá pekná Colleen O’Rourkeová bude hlavná družička. Jeremyho svedkom bude mladý Cooper, ak sa dostane domov z Afganistanu, a nebolo by krásne, keby vyznamenaný vojnový hrdina stál vedľa svojho starého futbalového spoluhráča? Bolo by to také romantické, také krásne... skutočne všetci sme sa usmievali už len pri tej predstave.

Teda si predstavte naše prekvapenie, keď tie dve deti stáli pred oltárom v Kostole Svätej Trojice a Jeremy Lyon sa priznal, že je gej.

 

Odporúčame prečítať tiež:  Vychutnajte si Zvodcove tajomstvá!

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 17.03.16 06:26

SK
karma
114.00

zaujimavy roman

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní