TOP outdoorové aktivity počas leta: Ako si zacvičiť pod holým nebom?

TOP outdoorové aktivity počas leta: Ako si zacvičiť pod holým nebom?
 • 18.07.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 3

Využite letné dni, počas ktorých sa teploty nešplhajú k 40-tke, ale je naopak príjemné polooblačné počasie a zašportujte si priamo pod holým nebom. Okrem výhody, že ste na čerstvom vzduchu, je ešte jedna, a to zábava. Letných športov je viacero, individuálne aj kolektívne, stačí si len vybrať.

Tenis pre lepšiu kondíciu

Športujte vo dvojici, osamote aj v kolektíve. Každému podľa jeho gusta. Ak sa chcete opáliť, zabehať aj zaskákať v jednom a poposilňovať každý jeden sval, zahrajte si napríklad tenis. Hodina tenisu spáli približne 3000 kJ. Tenis si môžete zahrať vo dvojici aj štvorici, a nielenže v sebe prebudíte súťaživosť, ale aj čo to schudnete. Pri tenise si zároveň trénujete pozornosť a rýchle reakcie a, samozrejme, zlepšujete kondíciu. 

Odporúčame prečítať: Chôdza je základom pohybu

tenis

Zdroj: Shutterstock®

Podobný ako tenis je bedminton či volejbal. Ak sa ocitnete na pláži, také pobehovanie po piesku sa možno zdá nenáročné, no opak je pravdou. Pripravte sa na dôkladne vypracované lýtka a poriadny zaberák do tela. Bedminton zas môžete hrať pokojne aj s celou rodinou. Rovnako ako pri tenise si precvičíte postreh, pozornosť aj reakcie. Jeho nevýhoda je akurát v tom, že na hru je ideálne bezvetrie či jemný vánok. 

Odporúčame prečítať: Vysnívaná postava do plaviek

volejbal

Zdroj: Shutterstock®

Loptové hry i vodné športy

Medzi ďalšie loptové hry pod holým nebom patrí aj o niečo drsnejšia vybíjaná, basketbal či futbal. Pri týchto športoch vám ale neodporúčame luxusnú manikúru, o ktorú by ste raz dva mohli prísť. Ak vám tieto aktivity až príliš pripomínajú neobľúbenú telesnú výchovu zo školy, chce to pohodovejší pohyb. Na odreagovanie dobre poslúži aj lietajúci tanier – teda frisbee, a keď si myslíte, že takéto hrátky patria len pubertiakom, ste na omyle. Zahoďte vekové predsudky a bavte sa podľa seba.

Ak vám viac vyhovuje pobyt vo vode, stačí zájsť k vodným nádržiam, moru, jazerám či kúpaliskám a už len zvoliť správne. Vyskúšať môžete kadečo, od raftingu, cez kanoistiku, surfovanie, vodné lyžovanie, ponáranie, až po klasické plávanie. Apropo, práve to je jedným z najideálnejších športov, pri ktorých sa pomerne hravo chudne a zároveň precvičuje celé telo. 

Odporúčame prečítať: Behanie - najobľúbenejší šport

beh

Zdroj: Shutterstock®

I chôdza sa ráta!

V prípade, že na športovanie pod holým nebom nie ste vôbec, môžete sami seba trošku oklamať a chudnúť rovno chôdzou. Denne by ste mali urobiť okolo 10 tisíc krokov, ak sa vám to zdá nemožné, vedzte, že je to len klam. Viac už ale v článku Chôdza je základom pohybu. Okrem toho je vynikajúcim spôsobom spojenia relaxu a športu aj turistika, alebo hoc len obyčajné pobehovanie po najbližších schodoch na vašej ulici.

Odporúčame prečítať: Chudnite vo vode jedna radosť


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Jana Fuchsová 08.08.14 21:46

JF
karma
80.00

nešportujem rada, ale každý deň prejdem veľa krokov, odvediem deti do školy, škôlky, nakúpim a niekoľko krát denne idem na 3 poschodie bez výťahu s nákupmi, potom vecami zo školy. snáď to stačí. nie?

 • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 21.08.14 10:47

ľO
karma
-1.00

milujem dlhé precházky v prírode aj po náročnom teréne a vychádzky so psím spoločníkom,ktorému to tiež doprajem

 • 0
Odpovedať

Dorotka Fuchsová 23.08.14 21:45

DF
karma
-1.00

Chodenie je pre mňa relax.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vajíčkové raňajky, ktoré budú chutiť všetkým: Upeč ich v paradajkách
Raňajky

Vajíčkové raňajky, ktoré budú chutiť všetkým: Upeč ich v paradajkách

 • 0
 • 23.03.2023
Nepečený Lotus cheesecake: Až ho raz ochutnáš, budeš ho pripravovať častejšie
Dezerty

Nepečený Lotus cheesecake: Až ho raz ochutnáš, budeš ho pripravovať častejšie

 • 11
 • 15.01.2023
Teplovzdušná fritéza v hlavnej role – TOP 10 receptov, ktoré s ňou musíš vyskúšať!
Bezmäsité jedlá

Teplovzdušná fritéza v hlavnej role – TOP 10 receptov, ktoré s ňou musíš vyskúšať!

 • 0
 • 23.02.2023