Život Jozefa Bednárika. Aký bol naozaj?


O Jozefovi Bednárikovi vychádza kniha, ktorá si nekladie servítku pred ústa podobne, ako to nikdy nerobil ani on sám. Kniha Jozef Bednárik odkrýva tajomstvá národom milovaného herca a režiséra, o ktorých doteraz vedel len zasvätený okruh jeho najbližších.

Biografia okrem iného otvorene rozpráva aj o nezdravom životnom štýle uznávaného umelca, ktorý išiel často z extrému do extrému.

Krátko po Bednárikovej smrti vlani v auguste začala na knihe pracovať skúsená autorka viacerých bestsellerov Andrea Coddington, aby kniha vyšla takmer presne na výročie Béďovej smrti. Kniha Jozef Bednárik tak vychádza takmer presne na deň rok po jeho smrti (J.Bednárik zomrel 22. augusta). Vo štvrtok 21.augusta pokrstia túto knihu v bratislavskom hoteli Kempinski jeho kolegovia a herecké hviezdy Milka Vášáryová, Eva Pavlíková, Marián Slovák, Eva Matejková a Viktor Horján. Večerom bude sprevádzať Zdena Studenková, zahrá Andrea Zimányiová. 

bedo Jozef Bednárik

Zdroj: Shutterstock®

Bednárik bol známy nielen láskou k umeniu, ale aj k jedlu. Niekedy to však poriadne preháňal. „Pracovné tempo mal vražedné, životosprávu hrôzostrašnú. Spával tri hodiny denne a vstával o piatej ráno. Počas skúšok nikdy nejedol, aby sa mu nechcelo spať. V nedeľu urobil mäsový deň. Jedol všetko, klobásky, slaninu, bôčik a hovorieval, že keď do pekla, tak na dobrom koni,“ prezradila vo svojej knihe Jozef Bednárik spisovateľka Andrea Coddington. Bednárika okrem nadváhy trápila aj silná cukrovka, bolesti chrbtice, kĺbov a vysoký krvný tlak. Ani to mu však nezabránilo, aby si doprial, čo mu chutilo.

Jozef Bednárik kniha

V ničom nemal mieru. Predovšetkým nie vo fázach obžerstva alebo diétovania. Keď jedol, tak veľa a všetko, keď chcel schudnúť, tak žil zo vzduchu,“ dočítate sa ďalej v knihe, ktorá otvorene odkrýva umelcove neresti. „Za život zjedol hádam tonu umelého sladidla - dával si ho do polievky... a dal si ho aj do červeného vína, keď si ako prvý Slovák pripíjal v Monaku s Grace Kellyovou,“ dodáva autorka A.Coddington.

 

Čo možno neviete, Bednárik bol veľký trémista. „Do istej miery mal v sebe enormnú zodpovednosť spojenú s večnou snahou dostať zo seba to najlepšie. Stále hovoril, že si nemôže dovoliť žiadny prešľap, pretože pochádza z malej dediny a jeho mama a tato musia byť na syna hrdí, nie sa hanbiť,“ dodáva A.Coddington.

 

V knihe nájdete množstvo zaujímavostí a pikošiek zo života obľúbeného Béďu.

 

Napríklad: Žracie hody


Počas jednej skúšky v Kongresovom centre nejaký chytrák oznámil, že je tam bomba. Polícia prehľadávala priestor a celý drakulovský tím sa pobral do blízkej reštaurácie. Beďo bol nervózny, neskúšalo sa v čase, keď sa malo. Nevedel sa cez to preniesť. Nikoho nepustil domov, stále čakal, že sa vrátia na javisko. Posedenie sa nakoniec zmenilo na večierok, Lucie Bílá zrazu spontánne spievala svadobčanom.


Objednal si zemiakovú placku s údeným, niekto iný zase vyprážaný syr s tatárskou omáčkou. Len tak, bez opýtania si vzal tú tatársku a nalial si ju na mäso…


Mľaskal a užíval si svoje žracie hody v deň, keď by inak na jedlo ani nepomyslel, keďže počas skúšok nikdy nejedol. Len pil. Vodu alebo kávu. Jedol až večer, v pokoji a tichu svojho prenajatého pražského bytu. Cestou domov sa zastavil v lahôdkach, nakúpil si jedlo a doma to rozbalil naplno.

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Dorotka Fuchsová 22.08.14 21:46

DF
karma
-1.00

Zaujímavé čítanie, vzdávam tomuto umelcovi hold, ho výborný.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní