Život v súlade s prírodou – jednoduché kroky ako na to

Život v súlade s prírodou – jednoduché kroky ako na to
 • 03.08.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 1

Snaha ľudí žiť viac v harmónii s prírodou sa v poslednej dobe stáva módnym hitom. Heslá „natural living“ a podobne sa vo vyhľadávačoch na internete skloňujú čoraz častejšie. 

Znamenajú predovšetkým postup, ako žiť viac čisto, ekologicky, bez chemických a technických výdobytkov. Či už návrat k raw strave, alebo upratovanie domácnosti bez agresívnych čistiacich prostriedkov.

Tiež používanie postupov smerujúcich k minimalizácii odpadov  a udržateľnosti pestovania domácich potravín. Samozrejme, že v prípade natural living ide o subjektívny názor každého jednotlivca. Čo je pre jedného kóšer, pre druhého už je príliš. Poďte sa s nami pozrieť na základné kroky, ktoré sa odporúčajú, ak sa chcete pridať medzi ženy, ktoré chcú žiť viac v súlade s prírodou. Chcú viesť skrátka zdravý život.

Odporúčame prečítať:  Tajomstvo účinného boja so stresom

čistenie domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

Zvážte svoje dôvody a možnosti

Ak ste sa rozhodli žiť v smere prirodzenejšieho života, v prvom rade je potrebné uvedomiť si dôvody, ktoré vás k tomu viedli. Chcete zdravšie variť? Menej kúriť a viac šetriť? Aké máte možnosti? Môžete byť akokoľvek rozhodnutá, nikde nie je istota, že vašim deťom bude chutiť raw strava, alebo nebudú protestovať, keď im izbu budete dezinfikovať octom.

Nižšie sú uvedené hlavné oblasti, ktoré sa zameriavajú na niekoľko praktických návrhov, ktoré môžete zvážiť aj vy. A tým aj začať. Akonáhle začnete, nájdete prirodzený rytmus a sama prídete na to, ako  dosiahnuť a udržať zmenu vo svojom živote a živote svojej rodiny.  

Odporúčame prečítať: Lauren Conrad pre Kohl’s kolekcia Holiday

prírodné produkty

Zdroj: Shutterstock®

Potraviny

Sú číslo jeden v prípade prirodzeného života.  Jedzte čerstvé potraviny. V čo najviac prirodzenom stave. To je základ. Mäso, čerstvé ryby, zelenina, ovocie. Zvyknite si nakupovať lokálne, u poľnohospodárov, na trhu. 

Skúste si vyrobiť vlastný jogurt, kefír. Obnovte staré zvyku - doma vyrobenú kyslú kapustu, zaváranie vlastných potravín. Je to veľmi zdravé a bio. Naučte sa namiesto kupovaných džúsov odšťavovať. Či už deťom do školy na desiatu, alebo aj sebe. 

Odporúčame prečítať:  Dá sa dochucovať bez soli?

prírodný život

Zdroj: Shutterstock®

Domácnosť

Oblasť, ktorá najviac trpí chémiou, najmä v čističoch. Vyčistite svoje domáce prostredie, vyhoďte milióny krémov, ktoré aj tak nepoužívate. Nechajte si najobľúbenejšie produkty. Načo sú vám štyri kondicionéry na vlasy? Skúste vymeniť čistiace prostriedky za Bio a Eko. Nájdete ich v mnohých drogériách.

Alebo choďte na vlastnú päsť. Ocot dezinfikuje, kola umyje umývadlo aj wc. Sóda je hotový poklad na čistenie. Veľa žien experimentuje a skúša vyrábať vlastné mydlo, šampón, mydlové hoblinky na pranie a mnoho ďalšieho.  Používajte sklo. Džbány s vlastnou domácou limonádou. Zbavte sa desiatok plastových fliaš. Recyklujte. Pestujte si vlastné bylinky, hoci aj na okne v paneláku. Umiestnite viac rastlín vo svojej domácnosti. Robia neoceniteľnú službu a osviežujú vzduch v byte, či dome.

Načúvajte sama sebe, nestresujte a zmeny sa pomaly začnú dostavovať.

Postupne začnete cítiť potrebu zmeniť aj vzťahy vo svojom živote. Vyhodiť tie staré a nepotrebné a obklopiť sa ľuďmi, ktorí vás obohacujú. Každý stratený deň je totiž veľká škoda. Tak hor sa meniť život!  

Odporúčame prečítať: Make-up s dôrazom na oči

čistenie domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 15.05.16 20:09

SK
karma
113.00

urcite je to spravna cesta

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk
SÚŤAŽE

Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk

 • 5
 • 05.12.2022
Vyhraj 3x balíček pánskej kozmetiky NIVEA MEN
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x balíček pánskej kozmetiky NIVEA MEN

 • 11
 • 13.01.2023
Vyhraj Toaletný stolík Emilie du Chatelet v hodnote 259 € od therese.sk
SÚŤAŽE

Vyhraj Toaletný stolík Emilie du Chatelet v hodnote 259 € od therese.sk

 • 9
 • 01.12.2022