Ako si poradiť s „depkou“ ?

Ako si poradiť s „depkou“ ?
 • 12.04.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 1

Život nie je vždy farebný. Raz sa nám darí viac, raz menej. Keď prídu zlé dni, často hovoríme že sme v depke.

Ako si poradiť s depresiou? Samozrejme, reč je skôr o hovorovej depke, ktorá trápi nás ženy. 

Čo sa týka regulérnej choroby depresie, patrí do rúk špecialistu – psychiatra, ktorý nastaví vhodnú liečbu a starostlivosť o pacienta. 

Odporúčame prečítať: Barcelona si získa srdcia každého návštevníka

Depka je proces, pri ktorom sa naše podvedomie snaží s nami komunikovať. Ak sa tomu silou – mocou nebránime, môžeme si pomôcť aj samé. Ak ste si všimla nejaké náznaky depresie, môže to v konečnom dôsledku viesť k pozitívnym zmenám vo vašom živote. Stačí sa zbaviť negatívnej ilúzie, že niečo s vami  nie je v poriadku, keď ste „v depke“.

Depka je spôsob, ako sa vám vaše telo snaží vysvetliť, že niečo nefunguje. Vzťahy, práca, rodinné záležitosti. Vaše telo má systém spätnej väzby, tým komunikuje s podvedomím. Keď prestanete depke brániť, zistíte, že občas je to veľmi dôležitý stav, ktorý sa snaží nasmerovať váš život na správnu koľaj. Budete tuho uvažovať o tom, čo je zle a ako to zmeniť. 

depka

Zdroj: Shutterstock®

Znaky, alebo si to poďme rozobrať na drobné:

Ak priveľa spíte a aj tak sa budíte unavená, niečo nie je v poriadku. Taktiež je znakom, že sa niečo deje, ak jete veľa nezdravých vecí, alebo ak cítite výrazný úbytok na váhe bez toho, aby ste cítila hlad. Pokiaľ bojujete s pocitom, že ste slabá, nevýrazná, nemotivovaná a bez chuti žiť, vaše telo si žiada radikálnu zmenu.

Základ je prijať svoje vnútorné pocity a uvedomiť si že zmena sa žiada. Je čas vyhodnotiť svoje vášne a akčné kroky a začať meniť svoje zaužívané postoje. Je potrebné stanoviť si ciele. Na deň. Mesiac. Rok. Tie vám pomôžu „vyhrabať“  sa z depky. 

Odporúčame prečítať: Top 7 najkrajších pláží sveta

depka

Zdroj: Shutterstock®

Takto s ňou zatočíte

Potrebujete oddych. Koľko sa vám žiada. Telo je vyčerpané a vie, prečo si pýta odpočinok. Doprajte mu ho. Uvažujte o veciach, po ktorých túžite. ČO vám bráni ísť za nimi? Eliminujte alkohol a začnite jesť zdravo. Opatrne s liekmi na predpis. Nie vždy sú užitočné.

Pohyb je dôležitý. Niečo pokojné, čo vás dá dohromady. Joga, Pilates. Niečo, kde vnímate samú seba, svoje dýchanie a vnútorné pocity. Nikdy o sebe nezmýšľajte negatívne. Všetko čo robíte, robíte práve preto, lebo to tak cítite. Na tom nie je nič negatívne. Bavte sa s pozitívnymi ľuďmi. Pozerajte vtipné filmy. Zmýšľajte o sebe iba v tom najlepšom. Milujte sama seba. Výsledky sa čoskoro ukážu. 

depka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Libuše Šumná 14.04.15 21:35

karma
112.00

pěkný článek, u nás depka vyhrává

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní