Buďte zdravšia! (Manuál pre lenivcov)

Buďte zdravšia! (Manuál pre lenivcov)
 • 31.07.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 1

Treba žiť zdravo. To je nepopierateľné. Dnešná doba prináša oveľa väčšie množstvo nástrah než kedykoľvek predtým. Najlepšie je jesť zdravo, veľa sa hýbať a celkovo žiť v súlade s prírodou. Aspoň tak to tvrdia všetci odborníci. Niekedy sa však dá väčšia zmena dosiahnuť väčším množstvom menších krôčikov a tipov, než jedným veľkým radikálnym rezom, všakže? A keďže my v KAMzaKRÁSOU myslíme aj na povahy, ktoré proste nie sú celé hrrr z dnešných trendov a nemienia im venovať energiu navyše, prinášame pár tipov ako žiť zdravo a neminúť pritom veľa energie. smiley

Mrazte

Zásobte sa v letnom období mrazenou zeleninou a ovocím. Je oveľa jednoduchšie mať vždy zdravé jedlo v mrazničke, než pamätať na to, že ho máte kúpiť a riskovať, že sa nezje a zhnije v chladničke. Takto si vytiahnete toľko jedla, koľko zúžitkujete a môžete jesť zdravo. Skvelý nápad!

Buďte rafinovaná

Milujete seriály ? Hm.. dajte si záväzok, že obľúbený seriál budete pozerať výlučne popri šliapaní na stacionárnom bicykli. Nápad za milión. Načo by ste sa tárali do fitka, zacvičíte doma, a pritom si pozriete niečo, čo vás baví. 

Odporúčame prečítať: Chudnite aj na dovolenke

farebná strava

Zdroj: Shutterstock®

Myslite v malom

O výhodách jedenia z malých nádob sme už písali. Jednak zjete menej, jednak si osvojíte jesť častejšie.

Alebo vo farebnom

Aj farebné taniere pomáhajú jesť menšie porcie. Hlavne, aby boli inej farby ako jedlo na nich. To je dôležité. Výskum ukázal, že ľudia majú tendenciu k vyššej spotrebe potravy, keď je jedlo  zhruba rovnakej farby ako tanier, v porovnaní s ľuďmi, ktorí jedia potraviny, ktoré kontrastujú s farbou taniera. 

polievka

Zdroj: Shutterstock®

Krabičkujte

Pripravujte si jedlo do krabičky do práce večer vopred. To vám veľmi uľahčí rozhodovanie, čo nezdravého by ste zase zjedli a ešte k tomu sa nemusíte nikam prechádzať na obed. Aké šikovné!

Noste so sebou fľašu vody – všade!

Dnes je to dokonca veľmi moderné. Aj celebrity majú vždy v ruke fľašu vody. Budete nielen zdravá, ale aj štýýýlová! smiley

Odporúčame prečítať: Odľahčite svoje telo o pár kíl a vyskúšajte čajovú diétu

krabičková strava

Zdroj: Shutterstock®

Šálka kávy pred tréningom

Pomôže spaľovať tuky. Lebo veď kofeín... tak skúste takto povolene fejkovať pred tréningom, každé deko navyše sa ráta.

Odložte svoj fén na vlasy v skrinke v posilňovni

Trik veľmi lenivých žien. Aj keď sa im nechce cvičiť,  TEN FÉN potrebujú! No a keď už sú tam, pár tých cvikov zvládnu laugh

šálka kávy

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

ľubka Olexyová 04.09.15 19:55

ľO
karma
-1.00

kávu pred cvičením si občas dám

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní