Chcete vyzerať mladistvo? Nestresujte sa!

Chcete vyzerať mladistvo? Nestresujte sa!
  • 12.10.2015
  • PR článok

Kto by to nepoznal, stále sa voľakam naháňame, potrebujeme niečo stihnúť, rodičia sú chorí, deti majú sto povinností, ešte ste nevybalili z letnej dovolenky a už tu klopú Vianoce na dvere. V strese nielen že letí čas, ale aj náš organizmus starne rýchlejšie.

Stresová reakcia organizmu je taký skutočne veľký telesný poplach. Náš organizmus zaplavia v strese látky, ktoré nám pomáhajú byť bdelejší, krátkodobo výkonnejší, pohotovejší. Pokiaľ sa dostávame do situácie, keď sme pod tlakom, vieme sa vypnúť k vyšším výkonom. Ale pozor, to všetko platí len s dôrazom na slovíčko krátkodobo.

Odporúčame vyskúšať:  Ako a kedy sa najlepšie zbaliť na dovolenku?

stres

Zdroj: Shutterstock®

Zlý kortizol

Pokiaľ sa dostaneme do stresovej slučky a sme pod tlakom neustále, naše telo prestane postupne zvládať nápor adrenalínu a ďalších stresových látok. Stres si dlho neuvedomujeme, ale ak máme pocit, že „nič nestíhame“, že sme neustále v napätí, zhoršil sa nám spánok, sme nervózni, výbušní v partnerskom živote, prejedáme sa, alebo nám nič nechutí, je zrejmé, že čosi sa deje. Nebezpečné je najmä dlhodobé pôsobenie kortizolu, stresového hormónu, ktorého nadprodukcia podľa súčasných vedeckých poznatkov významnou mierou prispieva k rozvoju civilizačných ochorení ako je zvýšený krvný tlak, diabetes, poruchy imunitného systému či rakovina.

Telo pod vplyvom kortizolu „pracuje rýchlejšie“, teda rýchlejšie sa aj opotrebúva. Keďže sme v strese, neoddychujeme a nezregenerujeme. Spánok, relax i aktívny oddych sú pritom veci, ktoré nám prečistia telo, vyplavia nepotrebné a osviežia. Ak to telu nedoprajeme, tak sa prosto rýchlejšie blížime k opotrebovaniu.

Odporúčame vyskúšať: Liečivá hudba pomôže prekonať mnohé zdravotné problémy

oddych

Zdroj: Shutterstock®

Obrana z prírody

Poradiť si zo stresom je nevyhnutnosť. Dôležité je uvedomiť si, že niekde nastal problém, identifikovať ho – zväčša prídete na to, že je to naša vlastná ambícia všetko stihnúť a neschopnosť povedať nie. Ďalším momentom je zlý manažment času. Oddych si musíme naplánovať, zaradiť si ho do života. Rovnako, ako pravidelný dostatok spánku.

Ak je stresu priveľa, je vhodné obzrieť sa aj po prostriedkoch, ktoré nám pomôžu s upokojením. Niekedy je totiž už problém aj vypnúť. V takomto prípade je vhodné siahnuť po pomoci z priamo z prírody, ktorá vie ponúknuť aj bylinkovú pomoc na stres. Voľnopredajný liek, ktorý využíva silu prírodných bylín Sédatif PC˟*, slúži práve na upokojenie. Jeho zloženie spája účinky šiestich vybraných bylín (prilbica modrá, ľuľkovec zlomocný, nechtík lekársky, lastovičník väčší, kalina obyčajná či abrus precatorius). Pomáha pri strese, poruchách spánku, nervozite či úzkosti. Liek je nenávykový, môžu ho užívať aj deti a tehotné ženy. Hoci má upokojujúce účinky, nespôsobuje neprimeranú ospalosť.

*O správnom použití Sédatif PC sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom a pozorne si prečítajte príbalovú informáciu pre používateľa

boiron Sédatif PC˟

Zdroj: Shutterstock®

Bez stresu je lepšie

Vyššie hladiny stresových hormónov ako kortizol alebo adrenalín môžeme mať pod kontrolou len vtedy, ak prijmeme život taký, aký je. Krásny, plynúci a plný podnetov. V takomto svete si vieme vychutnávať aj chvíle, v ktorých sa za ničím nenáhlime. A ponáhľať sa nemusíme, staroba nám veru neujde, načo sa k nej náhliť.

Odporúčame vyskúšať:  Prejedáte sa? Skúste tieto tipy!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Martina Zahoranová 12.10.15 20:37

MZ
karma
92.00

ale kto dnes žije bez stresu?

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní